Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LG3000-ZA - Nie odpala telewizor

27 Kwi 2018 16:33 600 7
  • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Jakie jest jej oznaczenie na płycie? Jakieś napisy na niej są? Zdjęcie niezbyt wyraźne. Możliwe, że to dioda. Możliwe, że to dławik (przewód w ferrycie).
  • Poziom 2  
    DiZMar napisał:
    Jakie jest jej oznaczenie na płycie? Jakieś napisy na niej są? Zdjęcie niezbyt wyraźne. Możliwe, że to dioda. Możliwe, że to dławik (przewód w ferrycie).

Na płycie opis obok tego pisze FB603 A NA SCHEMACIE POD NIM RS3550
  • Poziom 43  
    To jest cewka lub inaczej dławik:
    DiZMar napisał:
    ... to dławik (przewód w ferrycie).

Nie jest on uszkodzony. Na nim nie ma raczej czegokolwiek napisanego. Zmierz omomierzem. Powinien mieć ~0Ω. Jego wymiana nic nie zmieni. Dlaczego sądzisz, ze on jest przyczyną usterki?
  • Poziom 2  
    DiZMar napisał:
    To jest cewka lub inaczej dławik:
    DiZMar napisał:
    ... to dławik (przewód w ferrycie).

Nie jest on uszkodzony. Zmierz omomierzem. Powinien mieć 0Ω. Jego wymiana nic nie zmieni. Dlaczego sądzisz, ze on jest przyczyną usterki?

Wszystko Mierzyłem. A ten dławik bym na około przypalony. Jest ok.czy może być jakaś inna przyczyna? Że telewizor mi nie działa brak jakich kolwiek oznak życia
  • Poziom 43  
    Jeżeli jak napisałem przewodzi (ma 0Ω) to wstaw go gdzie był i nim nie zajmuj się mimo podejrzanego wyglądu. Przyczyna gdzie indziej. Gdzie? To już inne pytanie. Przyczyn "głuchego" TV może być bardzo wiele. Od prozaicznych (przełamany przewód sieciowy) po poważne usterki zasilacza czy nawet procesora.

Dodano po 4 [minuty]:

Wojtas9131 napisał:
    ...
    Wszystko Mierzyłem...

Bujasz :!: Jest niemożliwe zmierzenie wszystkiego nawet w najlepszym serwisie. :sm31: :wink:
  • Poziom 2  
    DiZMar napisał:
    Jeżeli jak napisałem przewodzi (ma 0Ω) to wstaw go gdzie był i nim nie zajmuj się mimo podejrzanego wyglądu. Przyczyna gdzie indziej. Gdzie? To już inne pytanie. Przyczyn "głuchego" TV może być bardzo wiele. Od prozaicznych (przełamany przewód sieciowy) po poważne usterki zasilacza czy nawet procesora.

Będę szukał. Tylko pytanie? Czy może być w tym samym poście czy wygenerować inny. Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

DiZMar napisał:

Dodano po 4 [minuty]:

Wojtas9131 napisał:
    ...
    Wszystko Mierzyłem...

Bujasz :!: Jest niemożliwe zmierzenie wszystkiego nawet w najlepszym serwisie. :sm31: :wink:

Eh..
  • Poziom 43  
    Przede wszystkim zrób rzeczywiste pomiary:
    1.Czy napięcie zasilania 230V dochodzi do zasilacza (mostka prostowniczego)?
    2.Jeżeli tak to czy jest ok. 300V na kondensatorze filtrującym tuż za w/w mostkiem?
    3.Jeżeli tak to czy są napięcia na wtórnej stronie przetwornicy?
    ...
    PS.
    Czy LED czuwania świeci? Czy TV dosłownie "głuchy"?