Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad 510-15ISK- Sterowniki do Windows 7

27 Kwi 2018 18:48 1707 9
  • Poziom 5  
    Witam,

Czy posiada ktoś sterowniki do Lenovo IdeaPad 510-15ISK pod Windows 7 64x ?
    Niestety producent na stronie udostępnia tylko wersje pod Windows 10.
    Chodzą słuchy że kiedyś wspierali Windows 7 i sterowniki istnieją ale nie udało mi się ich nigdzie pobrać.

Na chwilę obecną nie działa mi nic.
    USB, ściemnianie i rozjaśnianie ekranu, Wi-Fi i cała reszta :cry:
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    Mógłbyś zadać sobie chociaż minimum trudu i przeczytać kilka tematów w tym dziale :) Wiedziałbyś wtedy, że chcąc sterowniki wypada podać identyfikatory tych urządzeń - tak żeby ludzie nie posiadający dokładnie Twojego egzemplarza laptopa również byli Ci w stanie jakoś pomóc. Laptopy składają się z różnych części (a samych modeli 510-15ISK jest pewnie kilka/naście konfiguracji sprzętowych).

Skoro już teraz te rzeczy wiesz - to podaj identyfikatory urządzeń, do których nie posiadasz sterowników. Znajdziesz je w menedżerze urządzeń -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html
  • Poziom 5  
    olador napisał:

Dziękuje za link, bardzo się przydał.
    Okazuję się że sterowniki od 700-17ISK są kompatybilne z moim, działa już USB i Wi-Fi.
    Mam nadzieję że resztę też uda się zainstalować :)

EDIT:

Wszystko już działa z wyjątkiem sterowania jasnością ekranu z poziomu klawiatury.
    Może ktoś będzie miał sterowniki.
    Identyfikator sprzętu:
    ACPI\MSFT0001
    *MSFT0001

Inne klawisze "dodatkowe" typu zatrzymywanie filmu czy poziom głośności działają.
  • Poziom 5  
    Zainstalowałem sterowniki klawiatury ale nie pomogło.
    W menadżerze urządzeń mam wciąż jedno nieznane urządzenie o identyfikacji :
    "5425BAE1-FDEE-4761-BB5E-14706E8DC386"

Podejrzewam że tu może być pies pogrzebany.
    Po wpisaniu tego w google wyskoczyła mi ta strona : http://www.driverhive.com/driverdetails.aspx?m=Lenovo&d=Fn+and+function+keys
    Ale wygląda podejrzanie bo zamiast sterownika każe mi ściągnąć jakiś plik exe.
  • Poziom 33  
    Te sterowniki mogą nie działać z twoim komputerem. Kliknij poniższy link, aby pobrać, zeskanować i uzyskać prawidłowe sterowniki-z tej opcji tez korzystałeś?
  • Poziom 5  
    olador napisał:
    Te sterowniki mogą nie działać z twoim komputerem. Kliknij poniższy link, aby pobrać, zeskanować i uzyskać prawidłowe sterowniki-z tej opcji tez korzystałeś?

Tak pobrałem tego Driver Identifiera, wszystko ładnie wyszukuję ale niestety dla Windows 7 nie ma ich dostępnych w bazie.

Doraźnie pobrałem programik o nazwie "click monitor ddc" i ustawiłem skróty klawiszowe dzięki czemu mogę ściemniać/rozjaśniać matrycę.
    Niestety jak na złość nie da się w nim ustawić klawiszy "f10" i "f11" które domyślnie są przeznaczone do tego tego celu.

edit:
    Okazało się że jak ustawiłem "hotkeys" w BIOS na disable to udało mi się przypisać "f10" i "f11" do skrótów w tym "click monitor ddc" .
    Czyli niby jest dobrze, prawie jak fabrycznie ale jednak mam niedosyt że musi ten programik chodzić w tle.