Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mercedes W245 2.0 109 KM 2005 - Nie odpala

27 Kwi 2018 20:52 1941 12
  • Poziom 38  
    Witam podpowie ktoś w kwestii mercedesa. Auto ma humory w odpalaniu, na chwile obecną nie odpala a dokładniej kręci rozrusznikiem ok 1s i go rozłącza. Przytrzymanie przekaźnika od rozrusznika też nie powoduje odpalenia auta. Błędów brak.
  • Poziom 6  
    aku to zbyt prozaiczne, pewnie sprawdzałeś. A czujnik położenia wału? Miałem podobną sytuację, po przekręceniu tylko było słychać "tyk" i nic... okazało się, że czujnik położenia wału korbowego stanowił problem, po wymianie odpalał na dotyk :)
  • Poziom 38  
    Akumulator, czujnik sprawdzone. Teraz wysypał błędy 1610, 2521, 2153. Mam wkońcu punkt zaczepienia choć już przekaźnik podmieniałem. Coś mi się wydaje że coś gdzieś zgniło.
  • Poziom 38  
    Już ją sprawdziłem było zielono w jednym miejscu. Na chwilę obecną odpala ale ciekawe jak długo bo już tak miałem dwa razy, że odpalal aż wkońcu za ok 15 nie odpalił.
  • Poziom 38  
    W puszcze bezpieczników tych pod nogami, ale czy to było to tego nie wiem bo teraz odpala. Nie mogę powiedzieć na 100% że to to bo wcześnie też już tak miałem, że albo po odłączeniu akumulatora na dłuższą chwilę albo po "sam już nie wiem czym, grzebałem wszędzie" odpalał. Teraz muszę to tylko zweryfikować bo może być tak że po długiej chwili bez akumulatora któryś sterownik się resetuje i wtedy odpala.
  • Poziom 38  
    Powiem szczerze że jak na mercedesa to "padaka". Już wcześniej robiłem światłowód w tym aucie i co chwile jest coś. Ostatnio jakiś fachura robił klocki i co oczywiscie urwał czujnik i tak oddał auto, a właściciel "głupi" że odebrał.
  • Poziom 38  
    To nie moje auto tylko kumpla teraz ma 209tyś, 2005. Ja bym nie kupił.
  • Poziom 38  
    Problem rozwiązany zgnite wiązki w puszce bezpieczników.