Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mercedes W212 - Czujnik temperatury wewnętrznej gdzie?

maxbike1 28 Kwi 2018 00:54 1245 4
  • #1 28 Kwi 2018 00:54
    maxbike1
    Poziom 12  

Witam. Od Tygodnia mam dość duży problem!!!
    Na komputerze diagnostycznym wyświetla mi się błąd czujnika temperatury wewnątrz pojazdu - cały czas pokazuje temperaturę -50oC !!!
    Przez ten czujnik w ciepłe dni w aucie z tylnych nawiewów leci cały czas gorące powietrze !!! Nic nie idzie ustawić... :(
    Wymieniłem czujnik przy stacyjce - taki mały z wiatraczkiem... ale okazało się, ze to jest czujnik temperatury w kabinie!
    Wpisałem w google hasło czujnik temperatury wewnętrznej pojazdu w212 i wyskoczyło mi mnóstwo czujników o numerze A2208300772
    To mały czarny czujnik w charakterystyczny sposób wygięty! Niestety jest to czujnik temperatury parownika montowany pod schowkiem konsoli - deski rozdzielczej!
    Czy ktoś wie gdzie znajdę ten czujnik? - Temperatury wewnątrz pojazdu?
    W W211 był w lusterku wstecznym z tego co pamiętam... W W212 czegoś podobnego nie widzę...:(

Z Góry dziękuję za trafne odpowiedzi?

0 4
  • #3 29 Kwi 2018 11:17
    maxbike1
    Poziom 12  

To jest tzw - "Czujnik temperatury w kabinie" - z wiatraczkiem....
    W sumie czujników jest 7 !
    1 . To ten ze zdjęcia w temperatura w kabinie
    2. Czujnik temperatury parownika
    Mercedes W212 - Czujnik temperatury wewnętrznej gdzie?
    3 Czujnik temperatury lewy nawiew
    4. Czujnik temperatury prawy nawiew
    5. Czujnik temperatury przod lewy na nogi
    6. Czujnik temperatury przód prawy na nogi
    7. Czujnik temperatury wnętrza pojazdu!

tego ostatniego szukam!!!
    On nie działa! Jak czujnik jest uszkodzony albo nie podłączony to komputer dostaje info z niego o temperaturze -50oC
    Komputer czyta złą wartość i otwiera dogrzewanie!

0
  • #4 22 Maj 2018 22:06
    maxbike1
    Poziom 12  

Do wszystkich "majstrów" świata.
    Problem został rozwiązany przez serwis Mercedes Benz w Lesznie (wielkopolska) Duda Cars.
    Przyczyną nie był żaden czujnik!
    Podczas eksploatacji auta wypięła się plastikowa prowadnica mieszająca ciepłe powietrze z zimnym (dotyczy klimy strefowej).
    - plastikowy element łączący silnik z klapkami - regulujący otwarciem klapek przy nagrzewnicy z prawej strony!
    Problem rozwiązany!
    Pozdrawiam

0
  • #5 22 Maj 2018 22:07
    maxbike1
    Poziom 12  

Problem został rozwiązany przez serwis Mercedes Benz w Lesznie (wielkopolska) Duda Cars.
    Podczas eksploatacji auta wypięła się plastikowa prowadnica mieszająca ciepłe powietrze z zimnym (dotyczy klimy strefowej).
    - plastikowy element łączący silnik z klapkami - regulujący otwarciem klapek przy nagrzewnicy z prawej strony!
    Problem rozwiązany!
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Problem rozwiązany!
    Pozdrawiam

0