Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesyłanie plików między komputerami przez wifi?

28 Kwi 2018 09:16 6522 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam dwa komputery. Jeden na windows 7, zaś drugi na windows 10. Chciałbym się dowiedzieć czy byłaby możliwość przesyłana plików między jednym i drugim poprzez wifi?

Otóż sytuacja wygląda tak, że mam router który podłączony jest do USB komputera z windows 7, zaś ten z 10 łączy się z tym routerem poprzez wifi. Czy w taki sposób da się przesyłać pliki między nimi?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Router podłączony przez USB? Czy może jednak LAN? Jeśli te komputery działają w tej samej podsieci to nie ma problemu. Tworzysz na jednym i drugim foldery, włączasz udostępnianie, podajesz jakim użytkownikom i już. Potem z komputera x otwierasz uruchom i wpisujesz \\nazwa komputera Y\nazwa udostepnionego folderu
    Można też zamiast nazwy podawać ip
  • Poziom 2  
    Tak do usb - mam router Huawei E5573. Ale masz także drugi router, który mogę podłączyć w komputerze A poprzez kabel ethernet, zaś w komputerze B przez Wifi. Mógłbyś dokładniej wytłumaczyć jak sprawdzić tą podsieć? Bo nie ogarniam tego aż tak bardzo, no i gdzie stworzyć te foldery w dowolnym miejscu?
  • Poziom 30  
    Wpisz w jednym i drugim polecenie ipconfig i podaj tutaj wynik polecenia.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jak oba komputery podłączysz do tego rutera to są w jednej podsieci i po prostu udostępniasz foldery jak wyżej.