Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Megane 2 1,.9 DCI 2006 - Pali olej przebieg 230tyś

28 Kwi 2018 11:28 969 11
  • Poziom 5  
    Witam wczoraj wracałem z Warszawy i stałem w ogromnych korkach na Wisłostradzie kiedy już się uwolniłem i pojechałem dalej, przejechałem jakieś ~150km i zaniepokoiło mnie dziwne brzmienie w silniku, zjechałem na parking otworzyłem maskę i problem znikł, ruszyłem w dalszą drogę przejechałem około 40km i zauważyłem że auto nie ma mocy coraz słabiej się zbiera a nawet sam dodawał sobie gazu(po wciśnięciu sprzęgła obroty podskoczyły maksymalnie) ale to było chwilowe i problem znikł, zjechałem na poboczę ponieważ znów auto zaczęło dziwnie "chrobotać", otworzyłem maskę i usłyszałem dziwne uderzanie tak jakby jakieś blachy a odgłos dochodził ze stron głowicy lub też turbiny.
    Auto po chwili znów zaczęło dodawać gazu na biegu jałowym więc szybko próbowałem zgasić silnik żeby nie przekręcić silnika, niestety auto odmówiło posłuszeństwa i nie chciało się zgasić( odpalanie i gaszenie z guzika) postanowiłem wrzucić mu jedyneczke i powoli ruszać, auto sie uspokoiło ale puściło ogromną chmurę dymu z tłumika (kolor taki niebiesko biały) i zaświeciła się kontrolka oleju, dolałem oleju przejechałem z kilometr i znów pojawił się ten dym i znów kontrolka oleju. Wiem tyle że na pewno nie spala mi płynu chłodniczego ponieważ stan sie zgadza natomiast spala mi olej i to w ogromnych ilościach, (wcześniej przed awarią nie było ani kropli ubytku) rozkręciłem dziś dolot do intercoolera i są znaczne ilości oleju(foto) oraz pojawił się olej w okolicach odmy(wcześniej silnik był suchy) proszę o pomoc co to może być. Pozdrawiam

Renault Megane 2 1,.9 DCI 2006 - Pali olej przebieg 230tyś
  • Moderator Samochody
    Np uszkodzona turbina rzuca olejem do dolotu.
  • Poziom 5  
    a co np z tym stukaniem takim jakby blaszka gdzieś uderzała?
  • Moderator Samochody
    tytan53 napisał:

Olej który się dostaję powoduje spalanie stukowe.
  • Poziom 21  
    tytan53 napisał:

Najprawdopodobniej przekręciło panewkę , nie miałeś już oleju w silniku i się przytarła. Standardowa śmierć 1.9 dCi.
  • Poziom 42  
    Nie koniecznie od braku oleju, bardziej zassało olej i taki chaust może pogiąć korby (ciecz jest nieściśliwa). Jest możliwe że tylko spalanie stukowe (nie wszedł całkiem na obroty) i silnik ocalał. Jest też możliwe że jednak poszły panewki lub korby.
  • Poziom 5  
    Czyli pewnie silnik do wymiany :) albo opylić te auto i kupić benzynę tylko ile teraz warte te auto :)
  • Poziom 28  
    Sprawdz turbine.
    Cena auta teraz -bardzo niska.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Porozlączaj dolot , zalej olejem silnik i odpal jako wolnossący. Jak będzie chodził ładnie i nie stukał to tylko Turbo do roboty i dolot do mycia.
  • Poziom 5  
    Kolega mechanik właśnie mi sprawdził i stwierdził że turbo padło jestem właśnie w trakcie demontażu turbo jak uda mi się zmienić napisze czy pomogło. Pozdro

Ps orientuje sie ktoś na ile śrub jest złapana turbinka w megane 2? dwie na pewno są u góry a co dalej? wszystkie przewody po odłączałem wisi sama turbina ale dalej sie czegoś trzyma :roll:
  • Poziom 5  
    Wyciągnąłem turbo i oto co zastałem :

• Poziom 5  
    Turbo wymienione i wszystko działa