Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Accord VIII - nie działa klimatyzacja - układ szczelny, nabity

atomal 13 Jun 2018 21:11 14856 37
Texa Poland
  • Helpful post
    qruq03
    Level 15  
    Myślałem raczej, że spróbujecie przepchać układ azotem po odłączeniu sprężarki i próbować w ten sposób szukać niedrożności - na zasadzie odcinania węzłów..
  • Texa Poland
    atomal
    Level 11  
    no do testu z azotem jeszcze sie nie zabieralem, sam nie mam mozliwosci a zacny i fachowy zaklad specjalizujacy sie głównie w klimatyzacjach ciezko w 1 milionowym Trójmiescie (sick!), nawet szukajac po forach, opiniach i mapach google, bylem w 3.

test azotem podobno niesie ryzyko uszkodzenia ukladu, szczegolnie sprężarki, wiec tym bardziej by musieli to robic fachowcy.
  • Texa Poland
    tomek030490
    Level 12  
    Witam uporał się ktoś z tym problemem mam taki sam problem nie wiem gdzie szukać przyczyny
    atomal
    Level 11  
    ja miesiąc nie. dwa bardzo polecane warsztaty specjalizujące sie w klimach poległy. jedno jest pewne tak jak tu bylo pisane: uklad jest zatkany gdzies i czeka grubsze rozkrecanie i szukanie.

najbardziej dziwi ze rok temu do zimy dzialala Klima bez zarzutu a od wiosny nagle stoi z objawami jak w temacie. kolizji ani żadnych napraw nie było.
    atomal
    Level 11  
    w końcu znalazłem w Google zakład mechaniczny specjalizujący się w klimatyzacjach samochodowych Auto Kosik z ul. Hynka w Gdańsku - jedyny który szybko i sprawnie zdiagnozował problem i w parę godzin naprawił całą klimatyzację w dobrej cenie. Tyle dobrych opinii o nim jak widać miało uzasadnienie.

co do samej klimy: jak mówiłem - sprężarka, wentylator, parownik, przewody, zawór rozprężny - wszystko drożne i sprawne, a jednak objawy były jak powyżej zatkanego układu.

co było powodem ? sama Honda Accord 8 gen. była mechanicznie sprawna jak się okazuje (!), żaden element nie wymagał wymiany - układ był zapchany i zapychał się zbyt dużą ilością oleju w czynniku chłodzącym - on zatykał zawory i powodował objawy zapchanego układu, wszystko zostało rozkręcone, sprawdzone, przeczyszczone - spuszczony czynnik miał za dużą ilość oleju, po złożeniu z powrotem i napelnieniu prawidlowym czynnikiem i proporcjami oleju wszystko nagle działa prawidlowo - wskazania ciśnień na przewodach są prawidlowe, a w kabinie prawidlowo mozna osiągnąć nawet stan lodówki.

moze poprzedni warsztat, ten w ktorym pusty uklad po zimie byl uzupelniany mial zepsutą maszynę lub coś i wygenerował problem zatkania w sprawnym ukladzie...
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    Myślę że w żadnym z warsztatów Problemem nie była uszkodzona maszyna czy cokolwiek innego tylko niewiedza specjalistów.

Niejednokrotnie już się spotkałem że ludzie po serwisie klimatyzacji wbijają do układu na przykład 100 g oleju.
    Bo przecież pusty układ ma 160....
    I teraz sobie pomyśl że byłeś U dwóch albo trzech specjalistów którzy tak myśleli i każdy przy serwisie wbił tyle oleju....

Takim oto sposobem układ został pięciokrotnie przeolejony.
    Ferny
    Level 1  
    proponuje nie sprawdzac ukladu klimatyzacji,napelnionej wczesniej azotem.Azot jest gazem wysokocisnieniowym i bardzo szybko sie spreza nawet najmniejsza ilosc pozostawiona w ukladzie powoduje natychmiastowy wzrost cisnienia na stronie tloczej HP i niemozliwy opor dla kompresora.chwilke pozniej kompresor sam sie zdemontuje.Tzw. suchy azot sluzy tylko i wylacznie do sprawdzania w niektorych przypadkach nieszczelnosci,tylko w przypadkach gdy jest podejrzenie nieszczelnosci ktora mozna sprawdzic piana techniczna,uzywajac czujnika(detektora gazow)zderzymy sie ze sciana gdyz suchy azot jest bezzapachowy i czujnik go nie wyczuwa.Dlatego test szczelnosci nalezy rozpoczac od podania odrobiny R134ai popchnac to azotem,wtedy detektor bedzie wyczowal mieszanine i zazwyczaj wskaze nieszczelnosc.
    tigerfx
    Level 2  
    witam,

miałem ten sam problem. 3 warsztaty nie pomogły. pomógł dopiero specjalista w Mysłowicach-Kosztowach - firma WENT BUD. nie wiem co dokładnie zrobił ale jest chyba jedyny w okolicy, który ma jakiekolwiek pojęcie o układzie klimatyzacji.