Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kosiarka spalinowa 4 KM skan nie odpala..

28 Kwi 2018 18:21 1236 13
  • Poziom 12  
    Witam kiedy żona kosiła trawę nóż uderzył w metal, kosiarka zgasła, po odpaleniu, a zapali 1/30 ciężko ma wejść na obroty, czy to coś poważnego?
  • Poziom 43  
    Prawdopodobnie uszkodzony (zgięty) wał ale to można stwierdzić tylko mając w rękach a nie na odległość.
  • Poziom 12  
    Diz dzięki......
  • Poziom 32  
    Po uderzeniu najprawdopodobniej obcięty, uszkodzony klin na kole magnesowym. Dlatego ciężko odpala i słabo wchodzi na obroty bo zapłon "nie jest w punkcie" z powodu przestawienia koła zamachowego na klinie.
  • Poziom 12  
    Dziękuję bardzo Wojtek czyli jest to do naprawienia...
  • Poziom 32  
    Robot17 napisał:
    Dziękuję bardzo Wojtek czyli jest to do naprawienia...

Jeżeli to rzeczywiście obcięty/uszkodzony klin to jest do naprawy. Kliny w kosiarkach często są robione z aluminium właśnie po to to aby stanowiły "bezpiecznik" w sytuacjach która spotkała Ciebie i przed poważniejszymi uszkodzeniami (uszkodzenie koła magnesowego). Oczywiście wał również może być skrzywiony przy poważnym uderzeniu. Wszystko trzeba sprawdzić, ale właśnie przy uderzeniu noża w "trwałą" przeszkodę najczęściej ulega uszkodzeniu klin koła magnesowego.
  • Poziom 12  
    Wojtek bardzo Ci dzięki.... Wszystko po kolei sprawdzę i dam znać....... Dzięki..
  • Poziom 32  
    tadkli9743 napisał:
    Załączam Ci obrazek silnika Tecumseh na nim widoczny masz klin.

Klin na tym zdjęciu też wygląda na lekko "nadwerężony".
  • Poziom 23  
    Wojtek 1234321 jest to rysunek poglądowy dla autora postu.
    Nie czepiaj się.
  • Poziom 32  
    tadkli9743 napisał:
    Nie czepiaj się.

Nie czepiam się, tylko stwierdzam fakt widoczny na zdjęciu. Jednocześnie może to być również wskazówka jak może wyglądać uszkodzony klin.
  • Poziom 12  
    Wojtek kiedy wykręcę świecę i ustawie kołem maximum wysuniecie tłoczka,to w jakim położeniu powinien być magnes na kole względem cewki..
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Robot17 napisał:
    to w jakim położeniu powinien być magnes na kole względem cewki..

Tak naprawdę to nie wiem, nigdy tego nie sprawdzałem. Myślę że powinien być naprzeciwko iskrownika. Ważna jest też odległość iskrownika od magnesów koła, powinno chyba być około 0,3 mm, tylko aby nie obcierało o koło. Aby sprawdzić czy klin jest dobry to najlepiej odkręcić nakrętkę mocującą koło magnesowe, a najlepiej to zdjąć koło i wtedy wszystko będzie widać. Wszelkie "anomalia" w wyglądzie klina eliminują go z użytku, bo przesunięcie na osi koła nawet 0,1 mm na obwodzie koła może dać 100 razy większe przesunięcie, a nawet minimalne przesunięcie koła magnesowego przyczynia się do nieprawidłowej pracy silnika.
  • Poziom 12  
    Wojtek zrobione klin był ścięty kosa chodzi jak przedtem,bardzo ci dziękuję.......................................