Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Stiga Park 107m - Kolizja ostrzy agregatu

28 Kwi 2018 19:37 627 2
  • Poziom 11  
    Mam problem z nożami, które mimo poprawnego ich ustawienia, zmieniają swoją wzajemną pozycję i dochodzi do ich kolizji. Po zdjęciu paska odkryłem że lewa piasta ma spore luzy na łożysku. Oba kółka mają monokliny i to wygląda OK.
    Czy ten luz może doprowadzać do przeskakiwania paska?
    W załączeniu zdjęcie agregatu. Sprawdzałem nakrętki i napięcie paska zębatego wszystko wygląda ok.
    Zwracam uwagę na kółko na zdjęciu. Jest widoczne pęknięcie ale nie sądzę by to mogła być przyczyna.
    Czy to możliwe by uszkodzeniu uległ uchwyt noża z ośką? To co na osobnym zdjęciu.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Luckymag napisał:
    Zwracam uwagę na kółko na zdjęciu. Jest widoczne pęknięcie ale nie sądzę by to mogła być przyczyna.

Tu może następować "przeskoczenie" napędu
  • Poziom 11  
    Wykorzystałem rurę do systemu chłodniczego samochodowego lub do turbo. Nie pamiętam bo zamówiłem dwie.
    Jedna miała cztery warstwy oplotu druga trzy.
    Były bardzo sztywne co nie umożliwiało ich montażu ale nie miałem pewności że ta sztywność nie zaszkodzi zmywarce.
    Postanowiłem zdjąć część warstw z oplotem i ta operacja się udała. Oplot jest ułożony spiralnie a w przypadku poczwórnego spisała składa się z dwóch warstw więc trzeba uważać żeby nie rozwalić rury. Najlepiej testować na odciętym fragmencie rury.
    Dość trudno było usunąć starą rurę ze zbiornika.
    Że względu na i tak duża sztywność zamiast oryginalnego zacisku sprężynowego wykorzystałem opaski zaciskowe skręcane.
    Zmywarka działa.

W przypadku regeneracji pompy operacja mogła by być trudniejsza bo rura jest wklejona w podwójny płaszcz w pompie. Może rura z redukcją średnicy by dała radę.
    Są jeszcze dwie inne rury gumowe pewnie będą wymieniane. Obie można kupić ale ze względu na cenę możliwe że też użyje rur od chłodnicy. Ale to w przyszlosci