Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana zaworu kulowego - Kocioł gazowy.

29 Kwi 2018 11:33 1329 4
  • Poziom 11  
    Witam.

W mieszkaniu, które wynajmuję jest uszkodzony zawór kulowy. Dokładnie jest to zawór powrotny wody z grzejników do kotła. Został niestety uszkodzony mechanicznie i wymaga wymiany.

Może forumowicze poradzą jak się najlepiej za to zabrać?

Wymiana zaworu kulowego - Kocioł gazowy.Wymiana zaworu kulowego - Kocioł gazowy.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Dwie sprawy, jeżeli wynajmujesz mieszkanie, dlaczego właściciel tego nie wymieni to powinno być w jego gestii, sprawa druga, wygląda to na zbyt krótkie rury, wg mnie ( ze zdjęć ) należało by najpierw poprawić założenie samych rur ( wymienić na dłuższą ) sama wymiana zaworu może spowodować ten sam problem w niedalekiej przyszłości, jeżeli jednak nadal chcesz się w to bawić to polecam dwa klucze do rur takie coś powinno wystarczyć http://www.narzedziak.pl/quatros-klucz-rozsuwany-do-rur-14-qs54014.html, musisz poszukać na tej rurze łączenia które możesz odkręcić bez kręcenia rurą ( ze zdjęć trudno wywnioskować które to jest ) coś co powinno mieć obracającą się gwintowaną nakrętkę inaczej nie założysz zaworu, bo ten zawór musisz wkręcić z obu stron a następnie połączyć rury, do każdego łączenia które odkręcisz użył bym również taśmy izolacyjnej P.T.F.E do ponownego połączenia.
  • Poziom 11  
    Zawór się uszkodził przy przesuwaniu szafki i dlatego ja muszę to naprawić. Wydaje mi się że powinienem odkręcić zawór przed filtrem skośnym, a nowy zawór zamontować już taki ze śrubunkiem. Czy to dobry pomysł?
  • Poziom 15  
    Wydaje mi się, że te łączenie tuż nad filtrem, to właśnie jest nakrętka, jeżeli to odkręcisz ( pamiętaj musi się kręcić niezależnie od rury ) to nie ma żadnego problemu, wkręcasz nowy zawór na rurę od dołu, po czy do zawora dokręcasz część z filtrem.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Zawór ze śrubunkiem jest dłuższy niż ten na zdjęciu i ma z jednej strony gwint zewnętrzny więc nie podmienisz go tak po prostu bo się nie zmieści. Prawdopodobnie najłatwiej będzie zdemontować stary zawór razem z odcinkiem rury łączącej go z filtrem, nowy zawór wkręcasz stroną ze śrubunkiem bezpośrednio do filtra a brakujący odcinek rury uzupełniasz poniżej przedłużką mosiężną odpowiedniej długości. Chyba że znajdziesz na przyłączu jakiś śrubunek którego na zdjęciu nie widać to możesz dokupić identyczny zawór. Śrubunek prawdopodobnie będzie bezpośrednio przy kotle.