Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan primera p12 klimatyzacja nie działa

29 Kwi 2018 12:10 990 5
  • Poziom 14  
    Witam. Tak jak w temacie posiadam nissan primere p12 2006r 1.9 dci niestety po nabiciu klimatyzacji nadal nie działa. Po włączeniu klimatyzacji słychać przekaźnik i po podłączeniu na krótko od przekaźnika do sprzężarki sprzęgiełko się załącza. Niestety nie ma napięcia na kostce od sprzężarki. Na styki przekaźnika przychodzą grube kable a na kostce sprzężarki są cienkie sprawdziłem,że od sprzężarki kabel idzie do kostki umieszczonej za akumulatorem po czym łączy się z drugą kostką biegnie dalej. Może ktoś ma schemat do tego samochodu albo wie co może być przyczyną nie załączenia się klimy w tym przypadku ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 41  
    Skoro słychać przekaźnik,na krótko działa to pomyśl co podają styki i gdzie i zweryfikuj to w aucie.Krótko mówiąc masz bezpiecznik,styk i wiązka odpada bo na krótko z tego co piszesz działa.System do sprawdzenia żarówką.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, masz uszkodzoną wiązkę pod chłodnicą, "wzdłuż zderzaka". Lubi tam gnić.
  • Poziom 9  
    Bezpiecznik przekaźnik i wiązka jest w porządku zostało sprawdzone przejście jest dobrze. Tylko na niebieskim przekaźniku nie ma napięcia 12 V tylko 9 V dlatego się nie załącza bo wcześniej sprawdziłem inny przekaźnik i się przełączał a ten niebieski nie bo nie dostaje odpowiedniego napięcia .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Darek199518 napisał:
    nie ma napięcia 12 V tylko 9 V
    Więc nic nie jest w porządku. Potwierdzasz tylko moją diagnozę.
  • Poziom 9  
    Twierdzi Pan,że od bezpiecznika jest wiązka uszkodzona ?

Dodano po 56 [minuty]:

Jakie napięcie powinno być na czujniku ciśnienia klimatyzacji ? Jak go sprawdzić ?

czujnik został sprawdzony i jest dobrze pokazuje 0,814 V czyli zezwolenie na włączenie sprzężarki. Lecz nie ma masy na pinie 41 smart entrace control unit do styku przekaźnika 2 a przejście jest pomiędzy nimi wiec przewód nie jest uszkodzony.