Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] LG FLATRON E2260 - diagnostyka sterownika matrycy

Artus_PL 29 Kwi 2018 14:09 426 7
  • #1 29 Kwi 2018 14:09
    Artus_PL
    Poziom 8  

Witam wszystkich serdecznie.
    Krótko opiszę problem. Po około 5-ciu latach monitor z tematu przestał się włączać. Moją pierwszą myślą było uszkodzenie zasilacza. Po rozebraniu, wykonaniu pomiarów stwierdziłem, że zasilacz jest sprawny. Dla pewności monitor sprawdziłem na dwóch innych zasilaczach, które miały takie same parametry. W takim razie pozostało sprawdzenie płytki z monitora. Po podłączeniu do zasilacza i naciśnięciu przycisku POWER diody LED oraz podświetlenie matrycy włączają się na sekundę i wszystko gaśnie. Elektrolity są w porządku, sekcje zasilania na płytce 5V oraz 12V są w porządku. Zauważyłem, że podczas włączania słychać takie małe stukanie na tej płytce (tak jakby przekaźnik).
    Monitor podłączałem pod komputer przewodami HDMI oraz DVI jest wykrywany prawidłowo (model, rozdzielczość).
    Załączam zdjęcia.
    LG FLATRON E2260 - diagnostyka sterownika matrycy LG FLATRON E2260 - diagnostyka sterownika matrycy LG FLATRON E2260 - diagnostyka sterownika matrycy

0 7
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 30 Kwi 2018 08:48
    dzimi
    Moderator

Podrzuć jeszcze zdjęcie konwertera LED. Co to za ślady na U701? Kalafonia? To jest stabilizator 3,3V. Czy jest na nim takie napięcie? Masz jeszcze stabilizator na U703 który podaje napięcie 1,8V - sprawny? Czy na wyjściu sygnałowym pojawia się napięcie on/of dla power led?

0
  • #3 30 Kwi 2018 12:39
    Artus_PL
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź.
    To są pozostałości po kleju, była tam przyklejona prostokątna różowa gumka. Wedle rad wykonałem pomiary. U701: VIN 4.79V VOUT 4.77V; U703: VIN 4.62V VOUT 4.09V. Na wyjściu sygnałowym jest napięcie dla power led. Wychodzi na to,że stabilizatory nie do końca są sprawne. Podrzucam zdjęcia konwertera.

LG FLATRON E2260 - diagnostyka sterownika matrycyLG FLATRON E2260 - diagnostyka sterownika matrycyLG FLATRON E2260 - diagnostyka sterownika matrycy

0
  • Relpol
  • Pomocny post
    #4 30 Kwi 2018 13:34
    dzimi
    Moderator

Artus_PL napisał:
    VIN 4.79V VOUT 4.77V; U703: VIN 4.62V VOUT 4.09V.
    - albo masz zniżone napięcia albo błąd pomiaru.
    Zgodnie z schematem powinieneś mieć na U701na wyjściu 3,3V, więc już tutaj jest źle. Co do U703 to wchodzi tam 3,3V a powinno wyjść 1,8V.

0
  • #5 30 Kwi 2018 13:48
    Artus_PL
    Poziom 8  

Pomiary wykonałem pięć razy, więc staram się szukać usterki dalej. Będę bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki od doświadczonych kolegów. :)
    Zauważyłem, że na nóżce kwarcu jest wspomniane 1.82V zaś na drugiej 1.64V. Chciałem sprawdzić ten element,ponieważ nie ma na płytce nic co mogłoby wydawać ciche stukanie po naciśnięciu ON.

0
  • #7 13 Cze 2018 12:34
    Artus_PL
    Poziom 8  

Z góry przepraszam za tak późną odpowiedź, ale czekałem na części z dalekiego wschodu aby upewnić się,że usterka zostanie usunięta. Sterownik wrócił do żywych po wymianie elektrolitów oraz stabilizatora napięcia U701. Dziękuje bardzo za wszelakie wskazówki koledze dzimi :)
    LG FLATRON E2260 - diagnostyka sterownika matrycy

0
  • #8 13 Cze 2018 12:35
    Artus_PL
    Poziom 8  

Z góry przepraszam za tak późną odpowiedź, ale czekałem na części z dalekiego wschodu aby upewnić się,że usterka zostanie usunięta. Sterownik wrócił do żywych po wymianie elektrolitów oraz stabilizatora napięcia U701. Dziękuje bardzo za wszelakie wskazówki koledze dzimi :)
    LG FLATRON E2260 - diagnostyka sterownika matrycy

Dodano po 54 [sekundy]:

Wymiana elektrolitów oraz stabilizatora napięcia U701.

0