Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE46D6750WS - pasek w górnej części ekranu, miganie tv szczególnie na HD

Michulol 29 Kwi 2018 14:36 1098 0
    Michulol
    Poziom 1  
    Witam!
    Od kilku lat posiadam TV Samsunga model j.w., telewizor ten nigdy nie sprawiał problemów w oglądaniu TV, nie korzystałem nigdy z aplikacji od Samsunga bo raz one działały, raz nie działały. Od kilku miesięcy pojawił się problem paska, który pojawił się na całej szerokości telewizora w górnej jego części, z tygodnia na tydzień się powiększał. Obraz zaczyna mrugać, szczególnie gdy podłączy się jakieś urządzenie HDMI, tak jak widać to na filmiku, podłączyłem PC do TV i włączyłem fife i obraz mruga, a pasek w górnej części wyświetla w słabej widoczności to, co jest na dole wyświetlanego obrazu. Pewnego dnia rozkręciłem TV i myślałem, że zobaczę w podzespołach jakąś część, która jest napuchnięta i po prostu ją wylutuję i wlutuję działającą część lub po prostu wyczyszczę z kurzu i zacznie działać prawidłowo, lecz się tak nie stało, tv dalej ma takie problemy. Proszę o pomoc jakim kosztem i co mógłbym zrobić, żeby tv zaczął działać normalnie. Mam nadzieję, ze nie będę musiał wymieniać matrycy bo to wiążę się z $$$ i opłaca się bardziej kupić nowy tv niż matrycę.

Opis problemu w skrócie:
    *Na górzę wyświetla się ok. 3 cm pasek różnych kolorów,
    *Czasami na górze ekranu w miejsca migającego paska pojawia się obraz lekko przyciemniony, który jest wyświetlany na dole (np. przesuwający się pasek z tvn24)
    *Obraz najbardziej miga wtedy gdy sygnał jest odtwarzany z HDMI i na maksymalnej jasności (bez włączonego oszczędzania energii)

Model: Samsung UE46D6750WS
    (TV nigdy nie spadł, nie był uderzony, na matrycy nie widać uderzenia/rysy/pęknięcia).
    Mam nadzieję, że zdjęcia układów pomogą rozstrzygnąć mój problem. :)
    Samsung UE46D6750WS - pasek w górnej części ekranu, miganie tv szczególnie na HDSamsung UE46D6750WS - pasek w górnej części ekranu, miganie tv szczególnie na HDSamsung UE46D6750WS - pasek w górnej części ekranu, miganie tv szczególnie na HDSamsung UE46D6750WS - pasek w górnej części ekranu, miganie tv szczególnie na HDSamsung UE46D6750WS - pasek w górnej części ekranu, miganie tv szczególnie na HD

Dodano po 3 [minuty]:

https://youtu.be/E38hxqXUZZM
    Przesyłam jeszcze filmik - niestety musiałem go wrzucić na youtube, ponieważ gdy chciałem go wrzucić poprzez kreatora postów elektroda to nie mogłem, bo nie miałem wystarczającą ilość punktów.