Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie mogę zgrać plików na kartę pamięci.

29 Apr 2018 14:55 2805 22
  • Level 6  
    Nie mogę zgrać piosenek na kartę pamięci przez adapter do komputera. Zgrałem kilka piosenek i składankę, która odtwarza się do połowy.

Proszę o pomoc!
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 40  
    Może adapter niesprawny. Zgraj przez telefon.
  • Level 6  
    mogę zgrać ale zgrywa sie do połowy tak jakby miał limit 200mb a jeśli usunę to np kuilka mb więcej mogę ale caly czas jest limit..

Dodano po 10 [minuty]:

telefon zepsuty ;/ aktualnie
  • Level 6  
    zeskanowałem i to samoo
  • Level 23  
    Czym sprawdzałes kartę?
    Podczas kopiowania nie masz żadnego komunikatu? Po prostu przestaje kopiować?
  • Level 35  
    Po formatowaniu karty też nie ma możliwości zapisu?
  • Level 6  
    nie, zapiszę kilka piosenek , a jak zgram składankę to np do połowy sie zgrywa i nastęne piosenki wogóle tak jakby był limit 300mb około pisze Windows Media Player napotkał problem z otworzeniem yego pliku coś takiego

Dodano po 2 [minuty]:

skanowałem normalnie po włożeniu wyświetliło sie skanuj i napraw zekanwoałem i pisało ze kilka problemów zostało usuniętych ale nadal nic ;/ kopiuje się normalnie ale jest jakby limit iluśtam mb i jak zgram skladankę to do połowy można posłuchać i konniec a jak zgram nastepne piosenki to tak jak mowilem nie odtwarzaja sie nawet jakby był jakiś limit
  • Level 23  
    Konkrety, proszę.

1. Jakie masz komunikaty podczas kopiowania? Czy bez żadnego komunikatu przerywa kopiowanie?

2. W kółko piszesz, że skanowałeś kartę. Proszę o szczegóły:
    2a) jakie programy
    2b) jakie info z wyniku skanowania
    2c) tylko skanowałeś, czy kazałeś naprawiać błędy?

Bez konkretów dzwoń do wróżki...
  • Level 6  
    skanowałem i kazałem naprawiać błędy kilka razy przez ten program w win 7 kiedy wloze pendrive a w telefonie odczytuje mi karte jako uszkodzoną i nie odczytuje xd
  • Level 23  
    dawidgrud wrote:
    kazałem naprawiać błędy kilka razy przez ten program w win 7 kiedy wloze pendrive
    To masz problem z pendrivem czy karta pamięci?

dawidgrud wrote:
    w telefonie odczytuje mi karte jako uszkodzoną
    Jakie parametry formatowania ustawiłeś?
    Sprawdzałeś inna karte w telefonie? Może uszkodzony slot?

P.S. Słyszałeś o takim wynalzku jak interpunkcja? Bo pierwsze, rzuca się w oczy to wkłądanie pendrive do telefonu
    dawidgrud wrote:
    kiedy wloze pendrive a w telefonie odczytuje mi karte jako uszkodzoną
  • Level 6  
    myli mi sie z kartą bo mam adapter jak pendrive

ustawiam na ntfs ponieważ na necie czytałem że tak powinienem mieć i jednostka alokacji 4096bajtów ale i tak nic nie pomaga

a w telefonie odczytuje kartę jako uszkodzoną

sprawdzalem w kilku teefonach
  • Level 23  
    dawidgrud wrote:
    ustawiam na ntfs ponieważ na necie czytałem że tak powinienem mieć
    Rewelacja. Ustaw FAT, reszta domyślnie.
    No i wciąż aktualne pytania od 2a do 2c z postu sprzed 5 dni...
  • Level 6  
    odpowiadalem juz n nie

Dodano po 3 [minuty]:

w telefonie wykrywa jako uszkozona
  • Level 23  
    1. Jak wynik po formacie wg mojego poprzedniego postu?

2. Podaj dokładną (najlepiej zrzut ekranu) treśc komunikatu z każdego uzytego przez Ciebie programu do naprawy karty

Albo odpowiadzasz ze szczegółami na każde pytanie, albo dodaję wątek do ignorowanych
  • Level 6  
    Nie mogę zgrać plików na kartę pamięci.

Dodano po 16 [minuty]:

to samo po Pana typie formatowania
  • Level 23  
    Pokazujesz screen z formatu karty ( w dodatku na exeFAT, a nie na FAT jak pisałem)- a pytanie dotyczyło programów do naprawiania błędów...
  • Level 23  
    Cały dowcip polega na tym, że kolega skrzętnie ukrywa wszystkie informacje - o 64GB nigdzie nie wspomniał, dopiero na screenie (ten szczegół faktycznie przegaiłem).
    O naprawianiu błędów tez cisza.

I kolejne pytanie: czy jego telefon w ogóle czyta takie karty - bo nazwę urządzenia też skrupulatnie zataił (pisze, że telefon pokazuje uszkodzoną SD).

Aby wykluczyć czytnik/adapter/telefon/kabel - proponuje zgrac składanke na inna kartę (8-16GB) i sprawdzić czy telefon czyta. Jeżeli będzie OK, to ewidentnie uszkodzona karta
  • Level 6  
    na innej czyta

Dodano po 32 [sekundy]:

wychodzi an to że uszkodzona ale da sie ją naprawić ? ;/
  • Level 23  
    No przeciez pisałeś, że korzystałeś z programów do naprawy - ale nie raczyłes odpowiedzieć, jakich.
    dawidgrud wrote:
    kilka razy przez ten program w win 7 kiedy wloze pendrive
  • Level 6  
    sprawdzałem avastem i tym dokmyślnym programem do skanu gdy odrazu włoży sie karte to wyswietla sie takie wlasnie okienko

formatowalem i nicc
  • Level 23  
    dawidgrud wrote:
    avastem i tym dokmyślnym programem do skanu
    Żaden z nich nie służy do naprawy karty - to antywirus i formatowanie.

Zacznij od tego: http://bfy.tw/I6cA