Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Stihl hs75 gaźnik zama c1q - Nie podaje paliwa po czyszczeniu

29 Kwi 2018 21:07 3867 8
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zakupiłem "okazjonalnie" Stihl hs75 jak twierdził ex właściciel, urwała się tylko rączka do szarpaka, ale problem tkwił w mieszance jaką lał. Tłok tylko fartem się nie zatarł, tylko zapiekł. Wszystko wyczyszczone cacy, tłok pracuje. Dodam że maszyna została pozostawiona z paliwem w środku, które zastygło. Problem tkwi w gaźniku, po dokładnym wyczyszczeniu to co się da rozebrać, bo są elementy których się nie da wyciągnąć, jak np ta blaszka obok tłoczka/zaworu w angl cup plug, wymienione membrany kanały przedmuchane. Gaźnik nie podaje paliwa. Nie wiem czy to ten tłoczek nie jest wydmuchany, tak jak go się naciska to pracuje jakby nie chciał, sprężyna już nie ta? W czym może tkwić problem? Dodam że jak daje paliwo pod świecę to pali.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Tłoczek zamyka tylko komorę pływakową. Impulsator podłączyłeś, oraz czy jego przewód jest dobry?
  • Poziom 8  
    Gunslinger napisał:
    Tłoczek zamyka tylko komorę pływakową. Impulsator podłączyłeś, oraz czy jego przewód jest dobry?

Wszystko jest podłączone jak było, przewody wymienione na nowe, bo poprzednie popękały. Paliwo dochodzi do gaźnika, rozebrałem go ponownie, w środku jest mokro, tylko paliwo nie idzie dalej, czyt. nie idzie do cylindra. Wymienię ten tłoczek i zobaczymy czy to coś da.
  • Poziom 28  
    Sprawdź drożność kanału podciśnienia do membrany w gaźniku.
  • Poziom 8  
    Zamieszczam film z pracy zaworu z pytaniem czy on działa prawidłowo? Oraz zdjęcie ze strzałkami elementów których nie jestem pewien: zielony - podłużna blaszka, której chyba nie da się zdemontować, zielony - mała dysza? Nie wiem czy jest drożna ani tego wykręcić ani wydłubać. Jak to oczyścić? Różowa strzałka - regulacja, odkręciłem strzeliłem spreyem do czyszczenia gaźników i nic nie wiem, ps którą część gaźnika to reguluje? Może tu jest tkwi problem.

https://youtu.be/B1VbSZMkGgk

Stihl hs75 gaźnik zama c1q - Nie podaje paliwa po czyszczeniu
  • Poziom 29  
    Blaszki nie ruszaj, jest ona technologiczna. Spray do gaźników nie robi roboty (przeważnie tyle co rozpuchol), do tego dobra jest myjka ultradźwiękowa.
    Sprawdź króciec dolotu, bo może być nie szczelny. I powierzchnie gaźnika przylgowe wyszlifuj na prostym klocku papierem ściernym. Z doświadczenia wiem że te gaźniki potrafią być krzywe.
  • Poziom 8  
    Witam. Moja przygoda z nożycami trwa nadal. Gaźnik paliwo podaje ale mam wrażenie, że tłok zamiast pompować paliwo do cylindra, je wypycha. Zauważyłem slady paliwa w komorze filtra powietrza.Wspomnę, że tłok był jakby zapieczony w bloku, ale po jego wyciagnieciu i wyczyszczeniu nie nosi sladów uszkodzeń, to samo cylinder wewnątrz (gość lał pewnie inny olej niz zalecany) Wspomnę jeszcze, że odpala po zalaniu pod świece.
  • Poziom 8  
    Zepsuty zapachany gaźnik, wymieniony na używany, nożyce palą