Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kostkarka lodu Homelux ICEM02 - nie zrzuca lodu z zamrażarki.

29 Kwi 2018 23:03 1092 9
  • Poziom 10  
    Witam Forumowiczów. Mam problem jak w temacie. Kostkarka robi lód, ale nie włącza się podgrzewanie na trzpieniach. Lód nie odczepia się od trzpieni zamrażalnika. Podejrzewam, że aby spadł lód, do układu trzpieni zamrażalnika musi się dostać ciepła woda? A może jest to podgrzewanie elektryczne? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 10  
    Czy jest to możliwe że nie działa termostat ? Gdy lód jest zrobiony na trzpieniach, nie podaje gorącego "czynnika" do rurek ? Jak wygląda taki termostat? Jak sprawdzić czy działa ? Sprzęt mam rozebrany, jakąś tam wiedzę posiadam, potrzebuję jakiejś wskazówki. Z góry dziękuję.
  • MetalworkMetalwork
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    To raczej nie termostat skoro gazu nie podaje ciepłego spowrotem na układ. Elektrozawór, sterowanie?
  • Poziom 10  
    BARDZO dziękuję za podpowiedź.
    Sprawdziłem elektrozawór i działa. Zauważyłem że gdy kostki zostaną zrobione i obraca się tacka, elektrozawór podaje ciepły czynnik do układu, wentylator się wyłącza ale słychać że sprężarka cały czas pracuje. Co sprawia że sprężarka nie dostaje impulsu aby się wyłączyć ? Problem z sterowaniem ?
  • Specjalista AGD
    Moze stycznik sklejony?
  • Poziom 42  
    luctus napisał:
    Co sprawia że sprężarka nie dostaje impulsu aby się wyłączyć ? Problem z sterowaniem ?

Sprężarka na dalej pracować! Następuje tylko przełączenie obiegu chłodniczego z chłodzenia na grzanie. W każdej kostkarce tak to działa niezależnie od tego czy jest tradycyjna "palcowa" czy natryskowa. Sprawę odwrócenia obiegu "załatwia" zawór 4D lub dodatkowy zawór na linii gorącego gazu przed skraplaczem dopuszczający ten gorący gaz do parownika
    Daj zdjęcia samego parownika. Spróbuj wymusić proces podgrzewania parownika ale bez kostek i sprawdź czy parownik się rozgrzewa.
  • Poziom 42  
    Na pierwszym zdjęciu, z prawej strony i na drugim z lewej masz zawór dopuszczający gorący gaz do parownika. Gdy kostki urosną do prawidłowego rozmiaru ten zawór ma być wysterowany (otwarty) Wtedy rurka, idąca po podstawie sprężarki, a potem do góry do parownika, ma stawać się ciepła a po chwili wręcz gorąca.
    Można sprawdzić rezystancję cewki tego elektrozaworu dla pewności.
    Zdjęć parownika czyli głównego elementu wykonawczego nie dałeś, więc nie wiadomo czy to jest kostkarka tradycyjna, czy natryskowa. Ta druga musi mieć pompę robiącą natrysk. Ta pierwsza parownik w formie grabi i mieszadła wody.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc. Mam ograniczone mozliwości bo w pracy jestem. Parownik tradycyjny. Wrócę do domu to "powalczę" 😊