Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset

majkii2 05 Apr 2020 13:46 163761 57
    gradek83
    Level 41  
    Adamglo1 wrote:
    Czy opcja "reboot" to jest wyczyszczenie systemu ?

Reboot to zwykły restart.

Adamglo1 wrote:
    Uderzalem lekko w ekran i się naprawilo

Czyli coś nie łączy i musiał byś bezpośrednio przy panelu sprawdzić łącza.
    Jaroo788
    Level 2  
    Witam. Orientuje sie ktos z was jak to radio wogole wylaczyc. Gdyz mimo wcisniecia "przycisku power" na radiu widoczna jest godzina i swieci sie panel boczny. Przez co w ciagu nocy rozladowal mi sie akumulator. Zamontowałem je w Jeep Grand Cheeroke WK/WH
    gradek83
    Level 41  
    Nie wiem jaką masz tam instalację jeśli przewody podłączyłeś prawidłowo radio powinno po wyłączeniu stacyjki się uśpić po pewnym czasie. Kluczowe przewody to B+, Masa i ACC. Gdy na ACC napięcie spada wtedy radio wie że ma się uśpić.
    czarny_alibaba
    Level 17  
    gradek83 wrote:
    Kluczowe przewody to B+, Masa i ACC. Gdy na ACC napięcie spada wtedy radio wie że ma się uśpić.

Z tymi kabelkami do podłączenie Radia to róznie bywa - czasami jest to czerowny + żólty
    Tak jak przedmówca napisał powinno być podłączenie i będzie OK
    gradek83
    Level 41  
    czarny_alibaba wrote:
    czasami jest to czerowny + żólty

Tak dokładnie masz rację te kolory w niektórych radiach się zmieniają dla tego czasem radio po wyłączeniu nie gaśnie. Przy przejściówkach te przewody zazwyczaj mają rozpinane złączki gdzie można zamienić kolejność.
    Jaroo788
    Level 2  
    Przy Jeepie jest tak że na dwóch plusach pionowych napięcie nie zmienia się pomimo wyjęcia kluczyka. Mam to podłączone tak Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset
    gradek83
    Level 41  
    Masz fabryczne radio podeślij zdjęcia tył front i nalepki informacyjne.
    motinka
    Level 1  
    Witajcie przyjaciele!

Mam też taki chiński radioodtwarzacz samochodowy. Przyszedł w styczniu, zainstalowałem, działał poprawnie.
    W zeszłym tygodniu wymieniłem baterię w aucie i kiedy włączyłem radio, prosi o hasło. Do tej pory zdałem sobie sprawę, że to hasło blokady ekranu. Niestety tego nie wiem, to znaczy nie tego.
    Czytałem fora i potrzebowałbym ponownego uruchomienia odzyskiwania. Nie mogę tego osiągnąć w opisany sposób.
    Nie można wyłączyć radia przyciskiem zasilania. Tak więc kombinacja zasilania / + VOL nie jest możliwa.
    Jak osiągnąć ten tryb odzyskiwania?
    Proszę mi pomóc, byłbym bardzo wdzięczny.

Tibor
    z Węgier
    Smokeydude
    Level 1  
    marcel_76 wrote:
    Udało mi się (z pomocą myszki komputerowej i Son ;)
    Ustaw dotyk i jest prawie idealny.
    Prawie dlatego, że nie działają klawisze nawigacyjne (dotykowe), czyli power, home, back, vol +, vol-
    Dzięki zmiennoprzecinkowi zostały one zastąpione, ale wciąż muszę wymyślić, jak je uruchomić.
    Jest menu, w którym możesz sprawdzić dokładną pozycję na osi x i y tych klawiszy, ale nie widzę menu, w którym można je włączyć lub wyłączyć.
    Teraz, gdy ich dotykasz, nic nie dzieje się tak, jakby były poza ekranem.
    Ktoś coś?
    yohan_82
    Level 1  
    monterek2 wrote:
    Cześć. Od tygodnia zajmuję się radiem. Mam chińskie radio 2-din dedykowane do vw. Dzisiaj dostałem trudny opis dla Radia QuadCore-R16 Astar_d7, moje radio ma czterordzeniowy procesor A7. Próbowałem zgodnie z opisem i za pierwszym podejściem przeszedłem w tryb awaryjny.

Android 6, aby przejść do trybu awaryjnego (zablokowany w animacji rozruchu), podłączając klawiaturę USB i kilkakrotnie naciskając klawisz ,,i", przytrzymując jednocześnie klawisze Alt + Print Screen.
    Po kilkukrotnym naciśnięciu przycisku ,,i" urządzenie uruchomiło się w trybie przywracania. Użyj klawiszy strzałek, aby przejść do Wyczyść dane / Przywróć ustawienia fabryczne i Enter, aby wybrać. Myślę, że pomoże to z wieloma urządzeniami z portem USB.

Dodano po 4 [minuty]:

limzej wrote:
    Koledzy w końcu zdołali zresetować moje radio. Wystarczyła prosta klawiatura USB i sporo czasu :) musisz to połączyć ze skrótami klawiaturowymi. Obecnie mam dwa takie radia (kupiłem drugie, żeby przenieść cały system) wyglądają identycznie, ale każdy ma inną kombinację klawiszy, więc naciskałem klawisze na ślepo, aż trafiłem. Udało mi się wejść do ustawień i wybrać opcje resetowania

Witajcie przyjaciele, dzień dobry

Mam też jeden z tych chińskich radioodtwarzaczy samochodowych. Przyszedł w grudniu, zainstalowałem go, działał dobrze.
    Następnie w ustawieniach bloku umieszczam wzór klucza, którego nie pamiętam i ekran jest zablokowany. Niestety.
    Próbowałem wszystkiego, ale nic nie działa, aby go odblokować

Proszę, pomóż mi, byłbym bardzo wdzięczny.
    rkris72
    Level 1  
    marcel_76 wrote:
    Też mnie dopadł ten problem.
    Zainstalowałem radyjko i zacząłem bawić się ustawieniami
    No i zonk
    Co s chyba przestawiłem w dotyku bo jak dotykam w prawym rogu to zaznacza się na środku. Dotyk działa w cały świat.
    Nie jestem w stanie wejść w jakiekolwiek opcje. Zostaje hard reset ale nie udaje mi się go zrobić.
    Do radia idą dwa kable zasilające stale podłączone + jeszcze jeden plus do ACC po stacyjce.
    Jak wyzwolić hard reset???

Witam
    Miałem ten sam problem.
    Udało mi się włączyć ukryte menu i się bawiłem ustawieniami, w wyniku czego dotyk reagował w innym miejscu niż faktycznie naciskałem.
    Bo zrobiłem kalibrację palcem i chyba nie była dokładna i wtedy to się rozjechało.
    Podłączyłem myszkę komputerową do jednego z dwóch USB w radiu i myszką bez problemu dostałem się do każdego menu w radiu.
    Zrobiłem jeszcze raz kalibrację, ale już z pomocą myszki i wsztwrociło do normy.
    Pozdrawiam
    darkkam
    Level 11  
    Na niektórych filmach z CN widać że te radia działają "na stole" podpięte z zasilacza. W jaki takie cudo można podpiąć?
    bubu1769
    Level 42  
    Czytałeś co jest napisane na tym załączonym obrazie?
    W szczególności opis 13 - 17.
    Jeśli zamierzasz odpalić to radio na stole to odpinasz moduł CanBus (14,15), spinasz razem złącza 16 i 17 i dajesz zasilanie na złącze 13 jak w standardowym radiu.
    darkkam
    Level 11  
    Dzięki za info.
    Tak czytałem, ale wolę się upewnić. A nie wszystkie takie kombajny mają możliwość wyboru podpięcia czy z CanBus, czy też bez. I złącze (16,17) robi za połączenie, które gość przedstawia trochę w inny sposób w tym filmie.
    Podaje zasilanie + bezpośrednio na wtyk + do dekodera CanBus.
    BartekNowaczyk
    Level 2  
    Witam czy może ktoś podesłać zdjęcia kabla usb do tych chińskich radyjek są kable z końcówkami 6 i 4 pinowymi, potrzebował bym informacjii na który pin przychodzi który kolor z gniazda usb. Brakuje mi kabla a chciałbym popróbować z tym recovery za pomocą klawiatury gdyż moje radio zatrzymuje się na ludziku androida i nie chce się uruchomić. Radio eunavi do Peugeota z dotykowymi guzikami po lewej stronie i gniazdem na microSD. Bez pokręteł. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
    bubu1769
    Level 42  
    To raczej będzie standardowe podłączenie albo w złączu D albo E.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17322417#17322417
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18355435#18355435
    Złącze D
    1 Czerwony
    2 Zielony
    3 Czarny
    4 Biały

Złącze E
    1 Czerwone
    2 Zielony 1
    3 Czarne
    4 Biały 1
    5 Biały 2
    6 Zielony 2
    BartekNowaczyk
    Level 2  
    Niestety po podłączeniu klawiatury zgodnie z przedstawionym opisem nie działa kombonacja klawiszy alt+print screen+i , muślę że podłączona jest dobrze gdyż po zasileniu radia klawiatura się podświetla, może jakieś inne sugestie aby dostać się do recovery menu w radii które przesłałem na zdjęciach wyżej ? Po wduszeniu klawisza reset radio się bezwzględnie resetuje długie trzymanie klawisza powoduje tak samo długi okres na uruchomienie radia, proces nie rusza dopuki nie puści się klawisza, przy uruchamianu startuje logo peugeot następnie logo eunavi i kręcący się android i tak sobie stoii bez zmian
    rafcio11988
    Level 1  
    Pomocy. Wszedłem w ustawienia fabryczne. Bawiłem się i ekran mi się ekran obrócił o 90° i widać pół ekranu. Restet nic nie pomógł
    screammarket
    Level 1  
    BartekNowaczyk wrote:
    Niestety po podłączeniu klawiatury zgodnie z przedstawionym opisem nie działa kombonacja klawiszy alt+print screen+i , muślę że podłączona jest dobrze gdyż po zasileniu radia klawiatura się podświetla, może jakieś inne sugestie aby dostać się do recovery menu w radii które przesłałem na zdjęciach wyżej ? Po wduszeniu klawisza reset radio się bezwzględnie resetuje długie trzymanie klawisza powoduje tak samo długi okres na uruchomienie radia, proces nie rusza dopuki nie puści się klawisza, przy uruchamianu startuje logo peugeot następnie logo eunavi i kręcący się android i tak sobie stoii bez zmian

Czy udało Ci się wejść Hard Reset?
    BartekNowaczyk
    Level 2  
    screammarket wrote:
    BartekNowaczyk wrote:

Czy udało Ci się wejść Hard Reset?

Niestety do tej pory czekam na sugestie
    qryszard
    Level 21  
    W moim radiu dotknięcie pięcioma palcami włącza kalibrację ekranu dotykowego .
    Może to w czymś pomoże .
    fteuro
    Level 1  
    No cóż, chyba mam lepsze i prostsze rozwiązanie tego problemu.

Sprawdź https://youtu.be/Th3AtJNfY88 (bez spacji)

Właśnie zdarzyło mi się to na moim radiu W219 Android 10 RT3368 (model równy temu: https://www.ebay.com/itm/403016169475 - znowu bez spacji)

Przeszedłem przez zaawansowane opcje programisty (menu, które pojawia się w definicjach po wciśnięciu oprogramowania np. 10 razy - co jest powszechne w android) i poszedłem zmienić ekran DPs (w zasadzie bliskość pikseli) z 406 na 500, a następnie Znalazłem opcję ,,symuluj wtórne rozdzielczości" lub podobną. Próbowałem "4k (safe)" i BAM.. mój ekran wyglądał dokładnie tak, jak ten otwierający ten wątek.

Przyjechałem tutaj w poszukiwaniu rozwiązania, postanowiłem spróbować użyć zewnętrznej klawiatury/myszy i wróciłem do auta.

Tam włączyłem radio i znowu był bardzo pomieszany ekran z nachodzącymi na siebie oknami.
    Wiedziałem, że jeśli go dotknę, przeniesie się z jednego miejsca w drugie... więc spróbowałem szczypać, jak zmniejszenie obrazu... i... TO DZIAŁAŁO.
    Nagle WSZYSTKIE "rozdzielczości drugorzędne" zmalały i udało mi się, po zmniejszeniu do ekranu takiego jak 1/6 pełnego ekranu radia, umieścić je w prawym dolnym rogu, po prostu je przeciągając i uzyskać dostęp do ustawień - system - opcje programatora - symulować wtórne rozdzielczości lub wyświetlacze lub to, co nazywa się w języku angielskim i ustawić na BRAK.

I BAM.... ekran wrócił do normy!

Więc pozdrawiam wszystkich, mam nadzieję, że ci to pomoże.

Dodano po 2 [minuty]:

KwiatekV9. wrote:
    Cześć. Bawiłem się też rozdzielczością i przesadziłem. Nic nie mogłem zrobić, ekran nie reagował na dotyk. Próbowałem wgrywając nowe oprogramowanie, ale na drugim zdjęciu był błąd. Ewidentnie zły plik na pendrive'ie. W końcu podłączyłem klawiaturę i tylko dlatego, że coś ledwo było widać zmieniłem na poprzednią rozdzielczość. Pół dnia walki, ale udane. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset Radio android z chin - Nie mogę zrobić hard reset

Cześć, moje rozwiązanie na pewno działa.
    Sprawdź to
    irfanmaqbool786
    Level 1  
    Wystarczy podłączyć klawiaturę do portu USB 1 i ponownie uruchomić radioodtwarzacz
    Użyj klawisza aero i po prostu wyłącz wersje dla deweloperów
    musi77
    Level 1  
    Cześć, nazywam się Andres, jestem z Argentyny.

Próbowałem ustawić coś w stylu Androida w stylu tesli i nieświadomie dostałem się do zestawu nazw bluethoot.
    Postanowiłem to zmienić, aby móc umieścić na nim swoje imię i łatwiej go znaleźć

ale bluetooth całkowicie przestał działać, nie jest widoczny ani nie pozwala połączyć się z telefonem.

Nie podałem oryginalnej nazwy, a teraz nie wiem, co robić. Zresetowałem system do ustawień fabrycznych i usunąłem wszystkie dane, aplikacje itp., ale to nadal nie działa

jakieś pomysły?

Przepraszam za mój zły polski

Dodano po 9 [minuty]:

zestaw samochodowy to nazwa, o której myślałem, że ma być w stanie ponownie uruchomić bluthoot