Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Trafic 2.0 dci 115 KM - Błąd DF078 - brak ciśnienia ukł. hydraulicznego

30 Kwi 2018 17:04 1863 1
  • Poziom 13  
    Mam problem ze skrzynia biegów a dokładniej z robotem automatu.

Przestały włączać się biegi. Z CLIPA z kalkulatora automatycznej skrzyni biegów pojawiają się błędy, których nie można wykasować w tym błąd DF078. Wynika z niego, że ciśnienie płynu hydraulicznego jest zbyt niskie (?) i lub defekt pompy.
    Zauważyłem również, że po otwarciu drzwi kierowcy nie słychać już charakterystycznego dźwięku włączania się hydrauliki automatu (takie piszczenie przez kilkanaście sekund) która, jak sądzę pompowała właśnie ciśnienie układu.

Zastanawiam się co mogło paść? Olej układu hydraulicznego w normie, olej wyprzęgnika pod korek.
    Czy pompka układu hydraulicznego mogła popsuć się lub czy uszczelniacze popuściły zupełnie? Dodam, że jesienią i zimą dolewałem oleju hydraulicznego do robota bo ubywało go (ale nie zostawiał plam pod autem), auto szarpało, brzydko zmieniało biegi. Jak zrobiło się ciepło to ładniej biegi zmienia i wolniej ubywa oleju.

Z poziomu CLIPa teraz próba przyuczenia pozycji sprzęgła nic nie daje (nawet nie słychać aby hydraulika ustawiała poszczególne biegi).

Generalnie skrzynia głucha i cicha.

Załączam screeny z CLIPa.
    1.jpg Download (3 MB) 2.jpg Download (3 MB) 5.jpg Download (3 MB) 7.jpg Download (3 MB) 8.jpg Download (3 MB)
  • Poziom 11  
    Zobacz jakie błędy pokazuje najpierw. Później czy wszystkie węże są całe. W tych skrzyniach lubi pękać wężyk tekalanowy który idzie obok sterowbika. Na koniec sprawdź napięcia jakie dochodzą.