Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX3205W - nie pobiera kartek, pobiera 2 na raz, zacina, rwie

Micronix 30 Kwi 2018 18:11 390 16
  • #1 30 Kwi 2018 18:11
    Micronix
    Poziom 4  

Witam,

z drukarką Samsung SCX3205W od dłuższego czasu mam kilka problemów:

- często nie pobiera kartek, trzeba je dopychać ręcznie a i to często nie pomaga
    - jeśli już pobierze to często po 2 na raz, zanim jedna zostanie w całości wciągnięta to zaczyna już drugą
    - czasami jak krzywo pobierze to się zacina i rwie kartkę, ale nie wiem w którym momencie
    - na większych drukowanych powierzchniach widać niejednorodny rozkład tuszu, takie jaśniejsze pionowe paski na czarnym tle

Najbardziej irytujące jest niepobieranie kartek i pobieranie 2 na raz.
    Drukarka w środku czysta, na ile mogłem to przeczyściłem, brak śladów proszku, rolki czyste.

Co może być powodem? Czy można to naprawić samemu?

0 16
  • Pomocny post
    #2 30 Kwi 2018 18:35
    kot mirmur
    Poziom 29  

Witaj, w większości drukarek za ten objaw jest odpowiedzialny tzw. separator+ ewentualnie - rolka separatora.

0
  • #3 30 Kwi 2018 19:43
    Micronix
    Poziom 4  

A może
    - elektromagnes od pobierania papieru
    - rolka pobierania papieru
    - jakieś czujniki?

0
  • Pomocny post
    #4 02 Maj 2018 11:45
    jerry74
    Poziom 15  

Micronix napisał:
    - często nie pobiera kartek, trzeba je dopychać ręcznie a i to często nie pomaga
    za to odpowiada rolka pobierająca papier.
    Micronix napisał:
    - jeśli już pobierze to często po 2 na raz, zanim jedna zostanie w całości wciągnięta to zaczyna już drugą
    za to odpowiada separator w drukarce.
    Micronix napisał:
    Najbardziej irytujące jest niepobieranie kartek i pobieranie 2 na raz.
    wyjmij delikatnie rolkę pobierającą papier, przemyj wodą z np płynem do mycia naczyń, przesuń tę gumę http://www.uni-tech.pl/galerie/r/rolka-pobierajaca-papier_3273.jpg o trochę, aby pobierała nie zużytą częścią, powinno pomóc z pobieraniem papieru, z separatorem już tak prosto nie będzie, raczej wymiana na nowy.

Dodano po 9 [minuty]:

Micronix napisał:
    na większych drukowanych powierzchniach widać niejednorodny rozkład tuszu, takie jaśniejsze pionowe paski na czarnym tle
    załącz skan wydruku.

0
  • #5 15 Maj 2018 19:06
    Micronix
    Poziom 4  

Jak wygląda separator i rolka separatora i w którym miejscu się znajduje? Nie mogę jej namierzyć.

0
  • #6 17 Maj 2018 19:12
    Micronix
    Poziom 4  

Ktoś wie gdzie w tym modelu albo mniej więcej w samsungach znajduje się separator?

0
  • Pomocny post
    #7 19 Maj 2018 17:10
    kot mirmur
    Poziom 29  

Separator z reguły jest umiejscowiony centralnie, na środku pobieranej kartki, przy krawędzi pobieranych kartek. Jest z reguły wykonany ze sprasowanego korka/ nie wiem jak jest teraz, ostatnia drukarkę naprawiałem z 5 lat temu/.

0
  • #8 19 Maj 2018 20:17
    Micronix
    Poziom 4  

No ok, mam ten korek, i co się mogło z nim stać? I dlaczego w ogóle to coś jest z korka?

0
  • #9 20 Maj 2018 13:11
    kot mirmur
    Poziom 29  

Bo ma on odpowiednie cechy fizyczne/porowatość/.My nie jesteśmy konstruktorami drukarek. Ktoś, kiedyś to wymyślił, i do teraz jest używane. Przetrzyj powierzchnię korka wodnym papierem ściernym , gradacja 1000, oczyść wacikiem zamoczonym w alkoholu np. IPA. Po dokładnym wysuszeniu zrób próbę, jak nie pomoże-element do wymiany. Do markowych drukarek można było kupić w necie rolkę+separator. Powodzenia życzę. Napisz o efektach.

0
  • #11 21 Maj 2018 20:31
    Micronix
    Poziom 4  

Przeczyściłem rolki i korek, który też poszorowałem, wywróciłem na drugą stronę rolkę pobierającą. Na razie pobiera już dobrze, nawet zagięte kartki, co mnie przez wiele lat do **** doprowadzało.
    Dalej jednak pobiera 2 kartki na raz, tzn pierwszą drukuje dobrze, ale drugą wciąga za wcześnie, całe drukowanie się zacina i trzeba ją restartować.
    Potrząsałem też toner, ale dalej jest nierównomierna czerń (pionowe jaśniejsze paski).

Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:

Próbuję jeszcze dostać się do elektromagnesu jednak nie wiem za bardzo którędy.
    Wg http://www.electis.co.il/files/Parts/SCX-3200%20Parts.pdf (str 19, pkt 10) znajduje się on na części Frame-paper Path.
    Które części ze str. 5 trzeba odkręcić żeby się tam dostać? Po zdjęciu lewej pokrywy mam coś takiego:

0
  • #12 24 Maj 2018 10:41
    kot mirmur
    Poziom 29  

Jeśli walka z elektromagnesem nic nie pomogła, to załóż nowy separator. Ten stary ma już odkształconą powierzchnię dlatego nie trzyma dobrze kartek. Separatory znajdziesz tu> uni-tech.pl, lub>acar-serwis.com.pl

0
  • #13 24 Maj 2018 11:17
    Micronix
    Poziom 4  

Dzięki za info, ale ja nawet nie wiem jak się dostać do elektromagnesu.

0
  • #14 24 Maj 2018 11:25
    kot mirmur
    Poziom 29  

Wydaje mi się że tylko tracisz niepotrzebnie czas. Przy uszkodzeniu w/w objawy były by troszkę inne. Np. całkowity brak poboru papieru.

0
  • #16 24 Maj 2018 15:26
    kot mirmur
    Poziom 29  

Faktycznie, przy podklejaniu kotwicy solenoidu może tak się dziać.Ja wcześniej miałem w naprawie tylko HP-eki. Tam nie miałem takich objawów. Ale cóż, człowiek uczy się całe życie itd. .Powodzenia życzę. Dodam jeszcze- w niektórych separatorach zamiast korka, była stosowana specjalna jakby guma, ale też działała jak korek.

0
  • #17 02 Cze 2018 16:46
    Micronix
    Poziom 4  

Witam, dokopałem się w końcu do elektromagnesu (za pomocą manuala z https://elektrotanya.com/samsung_scx-3200_scx-3205_scx-3205w_sm.pdf/download.html),, który wygląda tak:
    Rzeczywiście metalowa płytka trochę się kleiła przy poruszaniu do gąbek. Wymieniłem je na razie na zwykłą izolację:
    I po przetestowaniu kilkunastu kartek już jest ok, nie pobiera po dwie na raz. Nie wiem na ile ten patent starczy, ale przynajmniej już wiadomo co jest przyczyną.
    Teraz kolejny problem z mojej listy - pionowe jasne paski na wydruku:
    Manual podpowiada, że może chodzić o zabrudzenie pewnych części:
    Spróbuję je namierzyć i przeczyścić. Szkoda tylko, że już złożyłem drukarkę do kupy ;]

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

Po przeczyszczeniu głównej rolki tonera i optyki lasera dalej to samo:
    Daruję sobie dalsze czynności, prawdopodobnie coś jest z pozostałymi rolkami w tonerze do których nie ma dostępu.

0