Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Passat b6 2.0 170km 2007r świecą się kontrolki i komunikat

30 Kwi 2018 23:04 3321 5
 • Poziom 2  
  Witam. Mam problem z passatem b6 2.0 tdi 170km 2007r a mianowicie świecą się kontrolki: świec żarowych i silnika oraz pokazuje się komunikat Engine Fault Workshop! Kontrolka świec żarowych gaśnie wraz z komunikatem podczas ruszenia ale pojawia się podczas jazdy na chwile i znów znika, towarzyszy temu sygnał dźwiękowy i jak by tracił moc samochód. Kontrolka silnika swieci się ciagle. Pompowtryski wymieniane w 2013 r w serwisie. Dziękuje z góry za pomoc.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Świecąca się kontrolka (silnik) np. w Peugeocie 1,6 hdi powoduje nieco inną pracę silnika. Usterka w moim przypadku dot. zaworu EGR: zakłócenie w spalaniu, mało powietrza lub dużo paliwa. Jeśli czyszczenie EGR-u sterowanego elektrycznie nie pomoże, to czeka mnie wymiana, oczywiście jak to w 308-ce dostęp fatalny. Dodaję, że kontrolka sama gasła i zapalała się, a na wyświetlaczu pojawiał się komunikat w j. angielskim oraz sygnał dźwiękowy.
  W Twoim przypadku I-sza usterka też może dot. EGR-u. Kontrolka świec żarowych w autach VW zwykle jest wielofunkcyjna i może sygnalizować jedną z kilku usterek, więc najlepiej skorzystaj z pomocy kogoś, kto ma komputer z odpowiednim programem.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 2  
  EGR można samemu oczyścić?
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Na początek zacznij od diagnostyki za pomocą komputera diagnostycznego. Ta kontrolka może się zapalać od bardzo wielu przyczyn. Nic w ciemno nie rozbieraj ani nie podmieniaj bo możesz narobić sobie tylko zbędnej pracy i niepotrzebnych kosztów.
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  TAbela kodów błędów dla tego silnika to ze sto pozycji. Każdy błąd zapala kontrolkę MIL. Więc opiniowanie że to egr czy Turbo czy inny kłopot to strzelanie w ciemno. Podłączyć interfejs i będzie sporo wiadomo