Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Passat b6 2.0 170km 2007r świecą się kontrolki i komunikat

AnjaZab 30 Apr 2018 23:04 7098 5
Texa Poland
 • #1
  AnjaZab
  Level 2  
  Witam. Mam problem z passatem b6 2.0 tdi 170km 2007r a mianowicie świecą się kontrolki: świec żarowych i silnika oraz pokazuje się komunikat Engine Fault Workshop! Kontrolka świec żarowych gaśnie wraz z komunikatem podczas ruszenia ale pojawia się podczas jazdy na chwile i znów znika, towarzyszy temu sygnał dźwiękowy i jak by tracił moc samochód. Kontrolka silnika swieci się ciagle. Pompowtryski wymieniane w 2013 r w serwisie. Dziękuje z góry za pomoc.
 • Texa Poland
 • Helpful post
  #2
  Staszek49
  Level 35  
  Świecąca się kontrolka (silnik) np. w Peugeocie 1,6 hdi powoduje nieco inną pracę silnika. Usterka w moim przypadku dot. zaworu EGR: zakłócenie w spalaniu, mało powietrza lub dużo paliwa. Jeśli czyszczenie EGR-u sterowanego elektrycznie nie pomoże, to czeka mnie wymiana, oczywiście jak to w 308-ce dostęp fatalny. Dodaję, że kontrolka sama gasła i zapalała się, a na wyświetlaczu pojawiał się komunikat w j. angielskim oraz sygnał dźwiękowy.
  W Twoim przypadku I-sza usterka też może dot. EGR-u. Kontrolka świec żarowych w autach VW zwykle jest wielofunkcyjna i może sygnalizować jedną z kilku usterek, więc najlepiej skorzystaj z pomocy kogoś, kto ma komputer z odpowiednim programem.
 • Texa Poland
 • #3
  AnjaZab
  Level 2  
  EGR można samemu oczyścić?
 • Helpful post
  #4
  kowal5
  Level 18  
  Na początek zacznij od diagnostyki za pomocą komputera diagnostycznego. Ta kontrolka może się zapalać od bardzo wielu przyczyn. Nic w ciemno nie rozbieraj ani nie podmieniaj bo możesz narobić sobie tylko zbędnej pracy i niepotrzebnych kosztów.
 • Helpful post
  #5
  kortyleski
  Level 43  
  TAbela kodów błędów dla tego silnika to ze sto pozycji. Każdy błąd zapala kontrolkę MIL. Więc opiniowanie że to egr czy Turbo czy inny kłopot to strzelanie w ciemno. Podłączyć interfejs i będzie sporo wiadomo