Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

końcówka mocy na SD3055/SD2955 z "driverem audio"

20 Sie 2005 21:19 1211 4
  • Poziom 21  
    Witam. ostatnio otrzymałem z demontarzy ww końcówkę mocy problem polega na tym że za nic nie potrafie jej uruchomić, podłanczam napiecie (oryginalny zasilacz od tego właśnie wzmacniacza) i ... nic w głośnikach zadnego nawet szmeru, brak stałego na wyjściu, żaden elemant sie nie nagrzewa, nic absolutnie nic, dodam że ma dwie takie same i z drugą dzieje sie tak samo . Jak ją uruchomić ? może ktoś mi odpowie? Jesli o czymś zapomniałe proszę pytać, moge równierz dołączyć foto do postu.

pozdrawiam i dziekuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Witam! Dobrze by było jak byś napisał, jakie jest zasilanie tej końcówki, czy cala jest na tranzystorach, czy układ napięciowy jest na kości, fotka też mile widziana.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Wygląda na to że układ napięciowy jest scal;ony z kością, zasilanie symetryczne +/-25V

Dodam jeszcze link do noty katalogowej Drivera (LM391) na jakim jest zrobiony wzmacniacz. Z tego co w niej jest zamieszczone zrozumiałem że uruchomienie wzmacniacza jest związane z nóżką 14 kości.

http://alfa.iele.polsl.gliwice.pl/elenota/National_Semiconductor/lm391.pdf

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Witam! Do sprawdzenia sprawa jest prosta, sprawdź te cztery tranzystory i elementy zewnętrzne układu i jeżeli na wyjściu będzie napięcie to kość do wymiany, możesz ten pomiar zrobić bez samych końcówek i bez głośnika.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Niestety wzmak okazał sie uszkodzony. Temat zakończony