Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ładowana od góry do 1700

manana1 01 Maj 2018 09:29 1167 9
  • #1 01 Maj 2018 09:29
    manana1
    Poziom 2  

Witam! :)
    Widziałam, że pytań w temacie pralek było co najmniej kilka, ale w pralkach ładowanych od góry jest znacznie mniejszy wybór.
    Patrząc na ilość pozytywnych opinii wystawianych przez kupujących (lub nie ;) ) to najchętniej kupowane są prali Elektrolux. Tu na forum widziałam jednak też opinie dość krytyczne.

Naprawdę ciężko mi wybrać ponieważ moja pralka padła po 18 (!!!) latach użytkowania (zepsuła się 3 razy po 15 latach prania, gdzie koszt naprawy 100 zł) , a tu przeważają zdania, że obecnie produkowane pralki zaczynają szwankować po okresie gwarancji, a koszty napraw - lepiej nie mówić.... Poza tym zupełnie się na tym nie znam, a sprawa pilna bardzo :)
    1. Czy lepiej kupić pralkę droższą (np.1700 zł), czy tańszą (np. 1200 zł) skoro ich wytrzymałość jest podobna?
    2. Co sądzicie o pralkach AEG? Gdzie one są produkowane? Jak wypadają w porównaniu np. z Bosch, Elektrolux?
    Nad taką się zastanawiam: AEG L71260TLP

A co Wy polecacie ???
    Moje wymagania:
    - klasa min A++
    - pojemność 6 kg (max 7)
    - wirowanie 1200, najlepiej samodzielnie regulowane (są takie pralki?)
    - min 1 program z krótkim praniem, lub możliwość skracania cyklu
    - pojemnik na detergenty na klapie to porażka, ale mogę zaakceptować jeśli nie ma wyjścia
    - mile widziana funkcja dodatkowego płukania i dodatkowego odwirowania lub płukanie z odwirowaniem
    - mile widziana funkcja zmniejszająca zagniecenia przy wirowaniu
    Pralka nie musi mieć szerokiego wyboru programów, ale zależy mi na dobrym wirowaniu i szybkim schnięciu ubrań.
    Oczywiście wytrzymałość i bezawaryjność to priorytet, ale... tu wracamy do początku mojego wpisu :)

Bardzo czekam na Wasze opinie i porady
    Pozdrawiam!

0 9
  • Pomocny post
    #2 01 Maj 2018 13:43
    Kenworth 18
    Poziom 35  

Witam.
    Dziś już nie produkuje się pralek, które przetrwają 10 lat nie mówiąc już o 15 czy więcej.
    Jedyną firmą obecną na rynku, która jeszcze zapewnia możliwość "pełnej" naprawy jest Whirlpool, Polar jeśli chodzi o pralki z górnym załadunkiem.
    Jedynie ta marka oferuje wymianę ułożyskowania wraz z osiami bębna.
    Wspomniany przez Panią Electrolux co prawda zapewnia wymianę ułożyskowania, ale już nie osi, które również bardzo często ulegają awarii czyli pęknięciu lub zerwaniu.
    Czyli jeżeli pralka ma przetrwać nieco dłużej niż konkurencyjnych producentów to dużego wyboru Pani nie ma.
    Jeśli chodzi o awarię sterowników elektronicznych to w każdej pralce może się popsuć czy to będzie Electrolux czy Polar jedynie cena tych elementów pralki jest różna w zależności od producenta.
    Podsumowując wszystko to musi Pani rozważyć czy pralka ma posiadać bogatą paletę programów i opcji czy też ma umożliwić naprawę jeśli zajdzie taka konieczność.

Dodano po 3 [godziny] 26 [minuty]:

Oczywiście bardzo dziękuję za kliknięcie w "pomógł", ale tę wiedzę posiadam dzięki Panu administratorowi forum działu AGD panu Skrynowi.
    To dzięki jemu wpisowi w jednym z tematów wiem, że tylko Whirlpool idzie jeszcze klientowi niejako na rękę i umożliwia tego typu naprawę.
    Czyli nie do końca zasłużyłem sobie na punkty bo ja tylko poinformowałem Panią o tym fakcie a wiedzę zaczerpnąłem z w/w źródła.

2
  • #3 01 Maj 2018 13:52
    manana1
    Poziom 2  

No dobrze, to co Pan by sugerował z tych dwóch firm? (odnośnie moich wymagań napisałam powyżej)
    Szczerze mówiąc z Polara nie znalazłam żadnej pralki 1200 obrotów, a w ogóle mało opinii i raczej słabe.
    Jeśli chodzi o Whirlpool to też "szału nie ma" - chyba, że źle szukam :/ Jest WHIRLPOOL TDLR65230, WHIRLPOOL TDLR70230, WHIRLPOOL TDLR60212 (ta ostatnia ma na Ceneo 6 opinii, i wszystkie złe).

A co można powiedzieć o pralce Bosch WOT24255PL ? Z tego com udało mi się odkodować na podstawie info z forum: produkowana na Słowacji, bęben rozbieralny, łożyska wtopione w plastik (cokolwiek to znaczy :) )

Odnośnie pralek firmy AEG, jak też samej firmy - nie mogę znaleźć miarodajnych informacji. Czy to prawda, że AEG = Electrolux ?

0
  • #4 01 Maj 2018 14:06
    Kenworth 18
    Poziom 35  

Ja tylko zaproponowałem Pani wybór pralki, której konstrukcja pozwala na pełną naprawę w razie uszkodzenia ułożyskowania jak i osi.
    Bosch już tej opcji nie ma i w razie takiej awarii będzie Pani musiała się rozglądać za kolejną pralką.
    Prywatnie posiadam Electroluxa, ale o załadunku od frontu i ma fabrycznie 1000 obrotów wirówki i nie narzekam na efektywność wirowania, ale to moja prywatna ocena.
    AEG, Electrolux i Zanussi to jeden koncern produkujący sprzęt AGD.

0
  • #6 01 Maj 2018 20:28
    manana1
    Poziom 2  

@jalop , a czy na taką pralkę można dostać jakąś gwarancję? Ja nie jestem w stanie sprawdzić stanu technicznego pralki "z drugiej ręki". Musiałabym uwierzyć sprzedawcy na słowo....

0
  • #7 01 Maj 2018 20:37
    music
    Poziom 27  

Mam pralkę Electrolux. Tzw. "top". Ładowana z góry. W czerwcu skończy pięć lat. Na razie bezawaryjna. Na poprzednim mieszkaniu był też Electrolux. Też bezawaryjny. Został tam. Nie wiem dlaczego ludzie krytykują te pralki. Ja nie miałem z nimi problemu. Może mam szczęście?

0
  • #9 02 Maj 2018 11:13
    manana1
    Poziom 2  

@music , a czy wiesz może, czy pralki Elecrolux ładowane od góry mają możliwość wymiany samych łożysk? I czy są w całości produkowane w Polsce, czy tylko składane w Polsce?

Odnośnie pralki Bosch, o której pisałam wcześnie, mam sprzeczne informacje. Jedną od użytkownika, który kilka lat temu taką pralkę kupił. Wyjaśnił mi, że z Boscha została chyba tylko nazwa bo cały środek to części Whirlpoola, a pralka produkowana jest we Włoszech. Co do wymiany łożysk to sam to robił, więc w tym zakresie sprzęt jest rozbieralny.
    Napisałam jeszcze do producenta i otrzymałam taką odp: Pralki ładowane od góry z serii WOT… nie mają rozbieralnego bębna i nie mają możliwości wymiany łożysk. [Specjalista ds. Produktu (WMPI), BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.] Najwyraźniej chyba firma w ostatnim czasie zmieniła politykę produkcji? :O Czy to możliwe?

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa w pralkach Electrolux i AEG, czy ktoś coś...?

Edit:
    Rozmawiałam z przedstawicielem Electrolux/AEG.
    Pralki te nie różnią się jakością (tylko nazwą) ponieważ "wnętrza" mają takie same. Całość jest produkowana w Polsce.
    Jeśli chodzi o wymianę samych łożysk to (według zapewnień) we wszystkich pralkach ładowanych od góry jest taka możliwość.

Moja decyzja nabierze więc chyba ostatecznego kształtu ponieważ Electroluxy są obecnie w promocji - możliwość zaoszczędzenia 300-400 zł przy tej samej funkcjonalności.

Pozdrawiam, manana

1