Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Whirlpool AWO/D 4520/P - Nabiera wody do bębna kiedy jest nieużywana

01 Maj 2018 12:27 669 16
  • Poziom 31  
    Whirlpool AWO/D 4520/P bardzo powoli nabiera wody do bębna kiedy jest nieużywana.
    Czy mam podejrzewać elektrozawór, czy może być jeszcze inna przyczyna?
  • Poziom 29  
    Uszkodzony lub zabrudzony elektrozawór wody. Należy wyczyścić uszczelkę w zaworze, lub jeśli jest zużyta wymienić ją, ewentualnie cały elektrozawór.
  • Poziom 39  
    Witam.
    Wymień elekrozawòr jak najszybciej bo w trakcie prania gdy puści na dobre będziesz miał potop w mieszkaniu.
    Przez to, że teraz powoli przepuszcza wodę daje sygnał, że trzeba go wymienić.
  • Poziom 31  
    olador napisał:
    Nie masz dodatkowego zaworu odcinającego pralkę?

Jest tylko manualny kranik.

volt1 napisał:
    Uszkodzony lub zabrudzony elektrozawór wody. Należy wyczyścić uszczelkę w zaworze, lub jeśli jest zużyta wymienić ją, ewentualnie cały elektrozawór.

Kenworth 18 napisał:
    Wymień elekrozawòr jak najszybciej bo w trakcie prania gdy puści na dobre będziesz miał potop w mieszkaniu.
    Przez to, że teraz powoli przepuszcza wodę daje sygnał, że trzeba go wymienić.

Więc czyścić, czy wymienić?

Na podanej wyżej stronie znalazłem więcej elektrozaworów do mojej pralki:
    https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-whir...-pralki-whirlpool,376,AWOD4520P,m1113502.html
    Z czego dwa opisane jago oryginalne (różne ceny i indeksy)
    Jeśli jednak wymienić, to który wybrać?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Bezwzględnie wymień na nowy.
    Obecne elektrozawory nie są rozbieralne i nie ma do nich zestawów naprawczych.
    Możesz zakupić najtańszy zamiennik jeśli będzie miał przyłącze zasilania na konektory, jeżeli natomiast zastosowano kostki to musisz kupić dedykowany do Twojego modelu i z powodzeniem może być to ten najtańszy z oferowanych.
  • Poziom 31  
    Dzięki panowie za podpowiedzi.
    Zaraz po świętowaniu zamówię elektrozawór i wymienię.

W linku, który podałem są cztery różne elektrozawory dedykowane do mojej pralki. Są identyczne. Pytanie, czy inwestować w oryginał, czy może nie ma sensu?
    Jak z Waszego doświadczenia sprawdzają się zamienniki?
    Który z tych czterech wybrać?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Zdemontowałeś blat pralki i sprawdziłeś jaki w Twoim egzemplarzu elekrozawòr zastosowano?
    Z postu kolegi olador wynika, że pralka z tamtego tematu posiadała elektrozawór z przyłączem na konektory co widać na zdjęciu a na Twoim linku do sklepu internetowego są elektrozawory z zasilaniem na wtyczkę.
    Może warto sprawdzić przed zakupem co ma Twój egzemplarz zamontowane.
  • Poziom 31  
    Kenworth 18 napisał:
    Może warto sprawdzić przed zakupem co ma Twój egzemplarz zamontowane.
    Z całą pewnością tak zrobię, ale dopiero po wolnym, bo żona zapowiedziała jeszcze pranie ;) Na razie pilnujemy zaworu podczas prania, a pytałem tak trochę na zapas...
  • Poziom 31  
    Ale pokazujesz dwie różne strony zaworu ;)
  • Poziom 31  
    Zawór zakupiony i wymieniony.
    Ale teraz ciekawostka. Ponieważ nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie czy kupić oryginał, czy zamiennik, zacząłem przeglądać dokładnie oferty ze sklepu north, o których wcześniej pisaliśmy. Okazało się, że na jednym z zaworów proponowanych przez ten sklep są identyczne oznaczenia na naklejce, jak na moim zaworze. I co ciekawe, jest to najtańszy zawór proponowany przez sklep, opisany jaki zamiennik. Albo może inaczej... nie jako zamiennik, ale nie opisany jako oryginał. Przy dwóch najdroższych zaworach jest informacja, że są to zawory oryginalne Whirlpool, przy tych dwóch tańszych takiej informacji nie ma, więc można wnioskować, że są to zamienniki.

I teraz jestem ciekaw kto robi mnie w balona... Czy sklep North? A może Whirlpool montuje w swoich pralkach jakąś tanią tandetę? A może producent zaworu podszywa się pod wyrób oryginalny? A może jeszcze co innego?
    Co wy na to?
  • Specjalista AGD
    Producent urządzeń, np taki Whirlpool niewiele ma wspólnego z produkcją części, robią to firmy podwykonawcze. Tak więc Whirlpool ubija interes z firma X np na zawory, że dostarczą o takim, a takim kształcie opakowane w kartoniku z napisami "whirlpool", jeśli umowa im nie zabroni to firma X dokładnie ten sam produkt puszcza na rynek jako OEM, który niejednokrotnie potrafi być tańszy 2x albo więcej jeszcze. Takich przykładów można by mnożyć. I nie spodziewaj się, że Whirlpool jakoś arcy selekcjonuje komponenty, by były jak najlepsze, dziś liczy się taniość produkcji i ilość sprzedanego towaru.
  • Poziom 31  
    mrice napisał:
    I nie spodziewaj się, że Whirlpool jakoś arcy selekcjonuje komponenty, by były jak najlepsze, dziś liczy się taniość produkcji i ilość sprzedanego towaru.

Mam tego pełną świadomość. Czasy kiedy to jakość i trwałość produktów były wyznacznikiem "dobrych" firm minęły dawno i śmiem twierdzić, że bezpowrotnie.

Zastanawiające jest tylko, że dziś klient kupując produkt, kompletnie nie ma możliwości oceny, czy przypadkiem nie przepłaca dwu, albo trzykrotnie za towar i czy przypadkiem nie jest rolowany przez sprzedawcę/producenta.
    Chcę przez to powiedzieć, że np w takim przypadku jak mój z pralką, nie jesteśmy w stanie ocenić, czy nasz wybór jest prawidłowy i jakie mogą być jego dalsze konsekwencje.

Ale... to już dywagacje na inny temat. ;)

Dziękuję jeszcze raz za pomoc w ocenie uszkodzenia i zaangażowanie w moim temacie.
    Pralka znów działa jak należy.

Pozdrawiam