Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multi Dekodery skaczący sygnał - dekodery podpięte do monobloka jeden działa na

pawelV5 01 May 2018 12:45 1791 8
    pawelV5
    Level 10  
    Witam ,
    Postanowiłem zapytać Was o rade bo sam już nie mam pomysłu co może być źle.
    Mam 2 dekodery :
    Dekoder Ferguson Ariva 253 Combo
    Dekoder Ferguson Ariva 250 Combo
    wpięte w konwerter : Monoblock QUAD Opticum LMQP-04H
    O ile 250-tka chula bez problemu to mam problem z 253.
    Czasami działa , czasami gubi sygnał ale najczęściej jest tak że obraz pojawia się i znika co kilka sekund.
    Wchodząc w ustawienia anteny widać wyraźnie że paski na dole siła sygnału 90% oraz jakość sygnału 72% pojawiają się na około 5 sekund i znikają do poziomu 45%/10% na kolejne 5 sekund. I tak w kółko.
    Czasami pomaga całkowite wyłączenie dekodera ( z prądu ). Po jego uruchomieniu bywa że już działa ( przez jakiś czas ).
    Co sam zauważyłem czy też próbowałem naprawić.
    Co bym nie robił z drugim 250-tką (działającym dekoderem) nie ma to wpływu na pierwszy 253.
    Ale jak wykręcę całkowicie wtyczkę antenową z 250-tki nagle 253 działa jak igła.
    Próbując dojść o co chodzi wymieniłem już:
    Kabel od anteny ( konertera do ferdka 253 )
    Konwenter ( ze starego monoblocka na ten nowy LMQP-04H )
    Dekoder ze starego na ferdka 253
    Problem jednak pozostał , a zbliżają się mistrzostwa więc musze mięć sprawny dekoder ( inaczej jak w ostatnim meczu musze dziecku wykręcać antenę z tej 250-tki... nie ma bajek bo tata teraz ogląda mecz a tu nie może być żadnych lagów :) )
    Czekam na jakieś pomysły i sugestie.

User removed account
    User removed account  
    pawelV5
    Level 10  
    mihal2002 wrote:
    A dekoder dałeś do naprawy?
    To działa z NC+?

To był prywatny już 3-4 letni dekoder więc nie dawałem do naprawy tylko kupiłem drugi.
    Dodatkowo by się upewnić pożyczałem dekoder od kolego i były te same objawy.
    Awarję dekodera bym wykluczył. Może coś z ustawieniami DiSEqC ?
    Wprawdzie kiedyś spędziłem prawie 2 godziny próbując każdego możliwego ustwiena ale nic to nie dało.
    Dekodery chodzą na kartach NC+
    User removed account
    User removed account  
    pawelV5
    Level 10  
    mihal2002 wrote:
    Czy na kanałach FTA też zanika sygnał?.

Tak. Nie ma znaczenia jaki rodzaj kanału.
    User removed account
    User removed account  
    pawelV5
    Level 10  
    mihal2002 wrote:
    Po co CI monoblock? Wyłącz Diseq C w menu dekodera i sprawdź działanie. Aktualizacja oprogramowania robiona? Ustawienia fabryczne przywrócone? Usuni listę programów i zrób Fast Scan dla NC+.

Monoblock który posiadam : Monoblock QUAD Opticum LMQP-04H jest mi potrzebny do tego do czego został stworzony. Czyli ma jednen talerz antenowy z tym monoblokiem i były do niego podpięte 3 dekodery teraz są dwa.
    Multi Dekodery skaczący sygnał - dekodery podpięte do monobloka jeden działa na
    Aktualizacje oprogramowania robione na obu dekoderach oba maja te same listy programów ale problem pozostał.
    Mnie zadziwia fakt że jeśli wyłączę działający poprawnie dekoder wyciągając nawet wtyczkę z kontaktu na drugim wciąż są te zakłócenia.
    Ale jeśli wykręcę antenę z tego działającego dekodera lub wprost przy konwerterze odłączę to wszystko śmiga jak powinno.
    Nie mam pojęcia o co tu może chodzić. Kabel antenowy nowy.
    Ale inny niż ten do drugiego dekodera .
    Gdzie szukać tej usterki ? Może jakiś filtr kupić i zamontować na kablu ?
    netTv
    Level 26  
    Zakłócenia od sieci wifi, LTE lub zasilania sieci energetycznej po masie dekodera z innego urządzenia podłączonego wspólnie i posidajacego galwaniczne połączanie z masą instalacji sat.
    pawelV5
    Level 10  
    netTv wrote:
    Zakłócenia od sieci wifi, LTE lub zasilania sieci energetycznej po masie dekodera z innego urządzenia podłączonego wspólnie i posidajacego galwaniczne połączanie z masą instalacji sat.

To może być to. Wielkie dzięki duża szansa że to jest właściwa diagnoza. Router stoi 15cm od dekodera. Zaraz zrobie tam porządek i odseparuję sam dekoder.