Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord VI 2.0 sedan - Auto zamula co jaki¶ czas się odblokowuje

01 Maj 2018 12:55 903 2
  • Poziom 9  
    Witam postanowiłem poruszyć tutaj problem swojego auta bo my¶lałem że uda mi się go samemu rozwi±zać, ale nie stety już straciłem motywację do tego czy w ogóle się uda.
    Mianowicie w mojej Hondzie Accord 2.0 benzyna 147 km VI generacja rok 99 występuje pewien problem: Auto jest jak by bez życia czuć jak by je co¶ przymulalo i nie pozwalało mu jechać tzw na pełnym wdechu jedzie jak by miało tylko jedno płuco. Na drugim biegu pozwoli przy¶piesza i lekko szarpie przy zmianie biegów. Dodam że wskaĽnik obrotów działa prawidłowo obroty nie faluj± na luzie auto trzyma te same obroty. Raz na jaki¶ czas auto się odblokowuje i czuć że ożywa aż chce się jechać. Czytałem już dużo na forach ale nie mogę za wiele znaleĽć ze swojej strony wymieniłem już kable zapłonowe na NGK, rozdzielacz zapłonu wraz z palcem, ¶wiece filtry, sprzęgło, system v tec raczej działa bo jak go odł±czam to przy wyższy obrotach auto szarpie. Zawór EGR wyczy¶ciłem, przepustnice też, zawory wyregulowane. Auto jedzie tak samo czy to na benzynie czy gazie. Kto¶ ma pomysl co jeszcze można sprawdzić czytałem jeszcze może by spróbować map sensor wymienić co idzie do przepustnicy ? Może czujnik temperatury silnika ? Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 5  
    Powiedz kolego jak to u ciebie wygl±da spalanie? Pali więcej czy tyle co palił wcze¶niej ? Je¶li byłby walnięty map sensor prawdopodobnie zwiększyłoby ci się spalanie. Opisz dokładnie co tam się dzieje ? Jakie¶ błędy ?
  • Poziom 9  
    tytan53 napisał:
    Powiedz kolego jak to u ciebie wygl±da spalanie? Pali więcej czy tyle co palił wcze¶niej ? Je¶li byłby walnięty map sensor prawdopodobnie zwiększyłoby ci się spalanie. Opisz dokładnie co tam się dzieje ? Jakie¶ błędy ?

Witam błędów zero sprawdzałem programem scan master auto szarpie , często się zamula czasem się odmuli i czuć że jest takie przy¶pieszenie jak powinno, pracuje tak samo, czy to na benzynie czy na gazie, spalanie raczej takie same jak na pocz±tku czyli sporo z 10 litrów na 100 pb na pewno bierze gazu z 11-12 My¶lę jeszcze czy to może nie sonda lambda jedna lub drug±, sprawdzałem wykresy napięć w programie, ale się tak nie znam to nie wiem jak powinien prawidłowej pracy sondy wykres wygl±dać, jeszcze jedno co mi przychodzi do głowy to czy mógłby to być rozrz±d ? Bo już powoli jest czas na jego wymianę ?

Dodano po 4 [godziny] 35 [minuty]:

Dodaje fotki z wykresów sond lambda ustawiłem wykresy dwóch sond z tym, że nie wiem sensor1 która to sonda czy przy kolektorze wydechowym czy przy katalizatorze i sensor 2 tak samo. Dodałem też wykres obrotów silnika oraz map sensor , obroty starałem się utrzymywać na stałym poziomie przez pewien czas. Jedno foto, wykres jest tez na samym zapłonie wystarczy na obroty spojrzeć, oraz jeden na biegu jałowym patrz 1000 obrotów. Proszę kogo¶ o diagnozę sond. Jedno Foto tez jest ogólne wszystkich czujników. Na jedym zdjęciu ustawiłem foto jaki¶ fuel system status, nie wiem co to raz było open loop. raz open loop driving , raz closed ? Auto w tym czasie testowania chodziło w miarę żwawo tzw odmuliło się. Auto sprawdzalem czujnikiem elm 327.