Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora z wyjściem toslink

01 Maj 2018 20:21 711 8
  • Poziom 6  
    Dzień dobry, planuję zakup telewizora OLED LG 55EG9A7V. To najtańszy oled na rynku i ma przykrą przypadłość - brak wyjścia na słuchawki, które ja koniecznie muszę mieć do telewizji. Używam słuchawek bezprzewodowych Sony MDR-RF855RK. Powyższy telewizor ma jedynie wyjście optyczne. Da się to podłączyć przy pomocy konwertera z toshlink na RCA (chinch) bez dodatkowego wzmacniacza ??

Znalazłem taki konwerter : https://www.ceneo.pl/10211140

Bardzo proszę o podpowiedź czy zakup takiego czegoś + kabla optycznego rozwiąże mój problem. Z góry dziękuję !
  • Poziom 38  
    Przecież ten telewizor ma BlueTooth! Czy kolega nigdy nie słyszał o słuchawkach bezprzewodowych z tym rodzajem transmisji?
  • Poziom 6  
    Tak, wiem, że ma, dziękuję. Problem w tym, że dopiero kupiłem za 3 stówki słuchawki bezprzewodowe, o których wyżej wspomniałem, i niechętnie bym je zmieniał. Stąd moje pytanie.
  • Poziom 38  
    Jeśli kolega nie ma zamiaru rezygnować z obecnych słuchawek to polecam rozwiązanie oparte na BTI-029. Nosi się w kieszeni, można podłączyć do tego słuchawki na kablu; wbudowany akumulator starcza na 12 godzin pracy.
  • Poziom 6  
    Bardzo ciekawe rozwiązanie, nie słyszałem o nim wcześniej. Czy kolega mógłby polecić jakieś konkretne urządzenie, które można kupić w Polsce ? Jak rozumiem, wariant z konwersją sygnału cyfrowego na analogowy bez wzmacniacza kolegi nie przekonuje ?
  • Poziom 38  
    Polecam to konkretne urządzenie, dostępne na aliexpress za podobną cenę, co wspomniany przez kolegę konwerter.
    Taki konwerter z pierwszego postu też mam, bo za jego pomocą podłączyłem stary gramofon pod SoundBar tylko wykorzystuję go w drugą stronę bo konwertuję audio analogowe na cyfrowe optyczne. SoundBar ma tylko wejście optyczne i tylko tak to mogłem zrobić. Wady - trzeba było znaleźć 5V do zasilania ustrojstwa, co wykorzystałem z wnętrza gramofonu. W przypadku kolego potrzebny byłby dodatkowy zasilacz i jak mniemam kolega byłby fizycznie podpięty do telewizora.

BTI-029 z kolei wykorzystuję do radyjka kuchennego, gdzie mogę sobie bezprzewodowo grać z mojego telefonu.
  • Poziom 6  
    Fizycznie do tv jest podpięta tylko stacja od słuchawek, która i tak stoi przy telewizorze, więc nie ma problemu, zasilacz 5V mam, choć wydawało mi się, że powinien być w zestawie z tym adapterem. Sprzedają adapter bez zasilania ?? Jednak faktycznie, pomysł kolegi też jest ekstra. Bardzo dziękuję za pomoc, wiem już, że będzie działać więcej niż 1 metoda, więc ten tv mogę kupić :)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Co do zasilacza to nie jestem pewien, możliwe, że dają ale już nie pamiętam. Wiem, że konstruowałem własne rozwiązanie, bo miałem w gramofonie niskie napięcie stałe i trzeba je było tylko dostosować. Moduł BTI-029 podłącza się zwykłym kabelkiem microUSB do zwykłej ładowarki od telefonu.
  • Poziom 2  
    sanfran napisał:
    Przecież ten telewizor ma BlueTooth! Czy kolega nigdy nie słyszał o słuchawkach bezprzewodowych z tym rodzajem transmisji?

Owszem ma, ale tylko kompatybilny z urządzeniami LG np.: Soundbar. W menu nie znajdziesz opcji bluetooth tak, jak jest to w TV LG OLED o poziom wyższy (wiem bo sprawdzałem i pytałem nawet u sprzedawcy w sklepie). Też chciałem podłączyć słuchawki poprzez bluetooth i lipa :/