Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka kosiarka spalinowa do 1600 zł?

01 Maj 2018 20:59 14388 12
 • Poziom 1  
 • Poziom 40  
  Powiem Ci tak albo kosz albo wyrzut boczny. Korzystam z 3 kosiarek ale przez konstrukcje obudowy mimo że silniki prawie identyczne ta z wyrzutem bocznym w takich samych warunkach daje słabiej radę koszem bo mieli. Oczywiście z nożami można by kombinować ale ja bym musiał najpierw ujednolicić głowice a to jest bez sensu bo bym miał głupie wysokości, out of the box albo to albo to bo te z wyrzutem bardziej mielą i silnik obciążają takie są moje doświadczenia.
  Na małym areale korzystam z kosza natomiast na wiosce lata na bocznym bo by nie nadążył biegać i jak zła kosiarka jest w danym miejscu to mi smutno.
 • Poziom 1  
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Może taka by "podeszła"? Ogólnie jest chwalona, i po oględzinach też odniosłem wrażenie że dość solidna.

  https://www.ceneo.pl/36507641#

  Jaka kosiarka spalinowa do 1600 zł?


  Jest tam silnik E-mac, jest to też silnik Loncin LC1P70FA, tylko "brandowany" pod OleoMac, różni się tylko osłonami.
  Jeżeli byś chciał coś dość solidnego, ale w trochę wyższej cenie, jeszcze "akceptowalnej" to radził bym poszukać jeszcze wśród kosiarek Weibang, ale tam to już cena minimum 1000 zł więcej lub nawet dwukrotnie jak zakładany budżet.
 • Poziom 40  
  Ja Ci nic nie polecę bo u mnie tylko B&S
 • Poziom 1  
 • Poziom 40  
  Korzystam z oleomac na b&s bez odrzutu bocznego. I ogólnie jestem zadowolony, najstarsza pośród używanych. Co więcej ma kształt budy prawie jak moja a nie ta co mieli. Ten kształt budy oceniam najlepiej. Natomiast tego silnika nie znam. Jak na wiosce kosiliśmy dżungle po 10 latach nie używania była w stanie wypluwać ciągły strumień tego co na drodze napotkała a było ostro ale w d.e silnik głownie dostał.
  Moja była w ocynku ale już dawno ślad po nim zaginął na koniec sezonu myje karcherem od spodu jak się coś trzyma to szczota na wiertarce i maluje spód najlepiej minią.
 • Poziom 1  
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Zobacz jeszcze kosiarkę WORLD GRL530S lub GRB530S,maszyna nie do zdarcia i na pewno jakościowo sporo lepiej wykonana od Oleomaca a co za tym idzie dłużej nie zobaczy serwisu,na zdjęciach tego nie widać ale jest to kawał dobrze zrobionej i solidnej maszynysilniki są dobre te które się nie psują i nie ma tu znaczenia jaki on jest,wiadomo w chińczyku jest większe prawdopodobieństwo awarii ale jest tańszy i jest alternatywą dla B&S,w budżecie się zmieścisz a jeszcze na dobrego grila zostanie,nawet gdybyś wydał na jakąś maszynę 1600 i tak wytrzymalsza od WORLDA nie będzie
 • Poziom 1  
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Ze względu na to, że wszystkie pokazane przez Ciebie kosiarki mają centralną regulację wysokości koszenia, sugeruję bardzo wnikliwe przyjrzenie się mocowaniu przedniej osi do lawety. Sposób jej mocowania jest zwykle najsłabszym technicznie rozwiązaniem w takim sprzęcie. Kiedyś wszystkie kosiarki miały oddzielną regulację każdego koła, co wiązało się z bardziej solidnym zamocowaniem ich do obudowy. Wygoda i ekonomia spowodowały pójście w kierunku centralnej regulacji i wprowadzenia przedniej osi. Jeżeli uznasz, że któraś z tych kosiarek ma bardziej solidnie to rozwiązane, proponuję zastanawiać się nad nią. Jeżeli wszystkie mają rozwiązanie podobnie delikatne, wybierz najtańszą lub szukaj innych.

  W wyborze marki czy modelu nie pomogę, bo nie śledzę rynku kosiarek marketowych. Do wyrażenia powyższych opinii skłaniają mnie moje dotychczasowe doświadczenia z podobnym sprzętem.
 • Poziom 15  
  To tanie chińczyki bez zaplecza części zamiennych które na pewno będą potrzebne,lepiej kupić coś sensownego w normalnym sklepie,jak bym miał wybrać to na pewno nie te proponowane
 • Użytkownik usunął konto