Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary retro komputer nie wydaje dzwięku.

dale918918 05 Maj 2018 19:46 1482 66
    dale918918
    Poziom 7  
    dt1 napisał:
    Wykończony zasilacz lub płyta z tych najbardziej prawdopodobnych. Patrząc na markę zasilacza podmieniłbym go do testów na coś lepszego.

Jak się dowiedziałem to zasilacz kiedy komputer był intensywnie wykorzystywany , zasilacz się spalił. Został oddany do serwisu Komputronika , gdzie został naprawiony. Tyle się dowiedziałem.
  • TermoPasty.pl
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis
    To na wszelki wypadek go podmień na inny. Tym bardziej że programowy pomiar napięć pokazywał spory rozrzut. Jak nie masz nic innego pod ręką (ani nie masz możliwości pożyczenia) to można poszukać jakiegoś taniego FSP czy Delty za ~30zł na Allegro.
  • TermoPasty.pl
    Wojtek 2007
    Poziom 11  
    Ruszyłby, ale z właściwościami użytkowymi może być ciężko, 7 zabije ten procesor + 1GB ram też nie pomaga. Stawiaj XP i nie kombinuj :) Co do zasilacza będzie pasować.
    dale918918
    Poziom 7  
    Wojtek 2007 napisał:
    Ruszyłby, ale z właściwościami użytkowymi może być ciężko, 7 zabije ten procesor + 1GB ram też nie pomaga. Stawiaj XP i nie kombinuj :) Co do zasilacza będzie pasować.

Panie! XP To już stoi! Tylko kilku aplikacji nie ruszy xD
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis
    Chieftec jest OK, ta seria jest dobra, chociaż w pewnym wieku miewa problemy z kondensatorami (najczęściej jednym). Do tego cena trochę przesadzona jak za ten model. Ale jak jest sprawny i nie chcesz szukać taniej - można brać. Ja bym za ten zasilacz więcej niż 45-50 nie dał :)
    dale918918
    Poziom 7  
    Ok , na chwilę obecną dziękuje wszystkim za pomoc :) Temat jeszcze zostawiam otwarty z powodu że komputer czasami zalicza instant crash'e , dlatego zostawię ten temat i może ktoś tutaj jeszcze coś doradzi co można z tym komputerem zrobić.