Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 49UF8509 - brak synchronizacji pionowej

Pawełmatrix 01 May 2018 23:41 1113 2
    Pawełmatrix
    Level 12  
    Hej,
    Mam problem z telewizorem LG 49UF8509. Mianowicie od pewnego czasu chyba synchronizacja pionowa obrazu na LCD się zakłóca. Na początku to były tylko chwilowe glitche. Teraz wygląda to jak na filmiku. Odłączałem/podłączałem wszystkie taśmy. Natomiast odłączenie taśmy prawdopodobnie LVDS między płytą główną, a płytką Display powoduje, że ekran jest czarny. Naciskanie na taśmy idące bezpośrednio do matrycy nic nie daje. Jest to samo. Niestety nie wiem co może być przyczyną. Myślę, że na forum znajdują się dużo bardziej doświadczeni koledzy i coś podpowiedzą :)
    Załączam też fotki elektroniki. Sprawdziłem napięcia zasilające, wydają się być ok. Proszę o pomoc :)

LG 49UF8509 - brak synchronizacji pionowej LG 49UF8509 - brak synchronizacji pionowej LG 49UF8509 - brak synchronizacji pionowej LG 49UF8509 - brak synchronizacji pionowej
    GanCegall
    Level 38  
    Pawełmatrix wrote:
    odłączenie taśmy prawdopodobnie LVDS między płytą główną, a płytką Display powoduje, że ekran jest czarny.

No ale to chyba logiczne?
    Odłącz na przemian jedną z dwóch taśm idących od t-con na panel, jakieś zmiany?
    Pawełmatrix
    Level 12  
    Po odpięciu taśmy od prawej połowy wyświetlacza, prawa strona ekranu jest biała, a lewa miga nadal.
    Natomiast po odpięciu taśmy od lewej połowy wyświetlacza miganie ustępuje. Lewa połowa jest biała, a prawa czarna, bez obrazu. Czyli sygnały sterujące matrycą są w lewej taśmie?