Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hulajnoga Elektryczna ogniwa LI-ION ładowanie i prztwornice STEP-UP,BMS ?

02 Maj 2018 01:10 432 4
  • Poziom 3  
    Przepraszam jeżeli pomyliłem kategorie w której mogę zadać te pytanie.

Witam mam pytanie czy jeżeli na wejściu mam podłączone ogniwa( Li-lon) szeregowo-równolegle (28,8V) i stabilizuję napięcie np. do 48V przetwornicą STEP-UP. To żeby ładować te ogniwa ładowarką 48V (3A) muszę podłączyć ją po przez złącze (męskie) na wejściu przetwornicy czy na wyjściu?

Wiem że dla kogoś te pytanie może okazać się banalne, Z góry chciałbym przeprosić że nie jestem dość wykształcony w tych tematach dotyczących przetwornic.
  • Poziom 21  
    Nie da się ładować akumulatorów 28,8V bezpośrednio z ładowarki 48V.
  • Poziom 3  
    To w jaki sposób mógłbym to zrobić?

Chciałbym jeszcze dodać ze mniej więcej tak to wygląda są ogniwa pakiet szeregowo-równolegle połączone 28,8V na wyjściu z ogniw regulowane przetwornicą STEP-UP do 48V podłączone pod sterownik 1000w/48V a sterownik pod silnik 1000w/48V i moje pytanie brzmi gdzie przylutować złącza męskie aby naładować te ogniwa chciałbym podkreślić że znajdują się 4 prakiety po 28,8V regulowane do 48V.
  • Poziom 21  
    Byłoby łatwiej zrozumieć, o co chodzi, gdybyś podzielił to co piszesz na poszczególne zdania z zachowaniem zasad gramatyki i interpunkcji.

Jeśli masz 4 pakiety akumulatorów połączonych równolegle, to do ładowania należy je rozłączyć i ładować kontrolując indywidualnie parametry ładowania każdego z pakietów. Zakładam przy tym oczywiście, że każdy z pakietów składa się z tylko jednej gałęzi akumulatorów połączonych szeregowo.
  • Poziom 3  
    Ok podzielmy to na schemat bloczkowy w tym przypadku cyfrowy :)
    1 ) Pakiety Ogniw Li-ion 4x 28.8 V/18 Ah
    2) 4x Przetwornice STEP-UP napięcia wyjściowe regulowane do 48 V
    3) Sterownik 1000w / 48 V
    4) Silnik szczotkowy 1000w / 48 V
    Oraz ładowarka specialna do ładowania ogniw Li-ion 48 V / 3A max. Pojemność ładowana 17-20 Ah.

Jeżeli jakiś informacji ci brakuje to pisz. Może łatwiej będzie ci to rozumieć, jeżeli powiem ci, że ma to być hulajnoga elektryczna.

Pytanie brzmi gdzie mam przylutować złącze męskie by naładować 1 osobno pakiet ogniw? (Ponieważ parametry ładowarki nie pozwolą mi na naładowanie ich więcej).
    ps: Sorry za to ze projekt pakietu ogniw zrobiłem w paint ale chciałem szybko go zrobić.

Dodano po 13 [godziny] 38 [minuty]:

Może to pomoże nwm czy dobrze policzyłem , zastosowane zostaną 4 pakiety takie:
    napięcie wyjsciowe będą regulowane przez przetwornice czyli na wyjsciu bedzie 48 V.

Jakieś pomysły jak to ładować? Bo mi się nasuwają tylko 2 pomysły:
    1. PAKIET OGNIW TEN ŻE ZDJECIA + PRZETWORNICA STEP-UP NA WYJSCIU 48V + BMS/(ZŁACZA MEŚKIE DO ŁĄDOWANIA OGNIW) + STEROWNIK OPISANY POWYŻEJ + SILNIK SZCZOTKOWY
    A drugim pomysłem moim jest:
    2. PAKIET OGNIW TEN ŻE ZDJECIA + PRZETWORNICA STEP-UP NA WYJSCIU 48V + STYCZNIK PRZEŁĄCZAJĄCY PAKIETY OGNIW 1z4 ŁĄDUJE W JEDYM CZASIE TYLKO 1 PAKIET + STEROWNIK OPISANY POWYŻEJ/(ZŁACZA MEŚKIE DO ŁĄDOWANIA OGNIW) + SILNIK SZCZOTKOWY

A WY JAKBYŚCIE TO ROZWIĄZALI GŁÓWNY PROBLEM DOTYCZY ŁADOWANIA OGNIW LI-ION?

Hulajnoga Elektryczna ogniwa LI-ION ładowanie i prztwornice STEP-UP,BMS ?