Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat sieci, NVR obraz z kamer

blusss1 02 Maj 2018 10:01 495 14
  • #1 02 Maj 2018 10:01
    blusss1
    Poziom 8  

Witam serdecznie,
    rozkładam kable w domu w celu zrobienia sieci z monitoringiem IP, i przed położeniem kabli mam pytanie czy kamera IP może być podłączona do dowolnego gniazda RJ-45 z zasilaniem POE? Mam zamiar zrobić router główny do którego będą doprowadzone dwa swiche
    swich 1: dół domu, tam będą podłączone 4 kamery oraz wzmocnienie sygnału wifi za pomocą trybu repeater
    swich 2: góra domu, tam jest podpięty NVR i reszta kamer

czy NVR będzie rejestrował obraz z wszystkich kamer czy tylko z tych które są podpięte do swicha 2?

w załączniku przesyłam też schemat jaki chcę zrobić u siebie,
    z góry dziękuję za pomoc

0 14
  • #2 02 Maj 2018 10:16
    dawidedziu
    Poziom 24  

Obojętnie jakie gniazdo z PoE. Dobrze robisz. Jeden router główny i możesz mieć dowolną ilość switchy, więc NVR będzie działał z kamerkami w każdym podpiętym switchu z PoE.

0
  • #3 03 Maj 2018 22:23
    blusss1
    Poziom 8  

Ok, teraz pytanie o łączenie poszczególnych urządzeń: który kabel do połączenia switcha z routerem(prosty czy krosowany)? i do jakich portów łączyć poszczególne urządzenia ze sobą:
    a: router - switch
    b: switch - rejestrator
    c: switch - switch (u mnie tego nie ma na schemacie ale chcę wiedzieć na przyszłość)

znalazłem taki switch: Link
    i tam jest UP LINK do czego jest to gniazdo?
    czy kabel od routera musi to być skrętka czy prosty w kierunku switcha i czy do gniazda UP LINK czy do dowolnego portu LAN?

0
  • #4 03 Maj 2018 22:48
    Rafq25
    Poziom 16  

Wszystko rób kablem prostym - nowe urządzenia mają opcje negocjacji. Wybierz sobie standart w którym będziesz zarabiać kable A albo B(najczęściej spotykany prze zemnie to B)

0
  • #5 03 Maj 2018 23:30
    dawidedziu
    Poziom 24  

Ogólnie to skrętka jak do sieci LANowskiej, przeważnie wszędzie stosuje się w standardzie B. Uplink służy do podłączenia kolejnego urządzenia np switcha, ale jeśli z tych 9 portów nie masz wykorzystanych wszystkich portów to możesz jakieś urządzenie podłączyć do dowolnego portu(czasami port Uplink ma większą przepustowość(1Gb/s) niż ten Twój wybrany switch). Porty PoE służą do zasilania kamer, ale jednocześnie to są zwykłe porty LAN+zasilanie. Łączysz urządzenia dowolnie. Ale routery posiadają port WAN, który rozsyła teoretycznie nową adresację dla jego portów LAN. U Ciebie będzie tylko jeden router, więc Ciebie to raczej nie dotyczy. Podsumowując, łącze internetowe wchodzi na WAN'a, reszta urządzeń na LAN - żółty - (switche, rejestrator, komputery), kamery na PoE.

0
  • #6 04 Maj 2018 02:11
    kood
    Poziom 19  

blusss1 napisał:
    w załączniku przesyłam też schemat jaki chcę zrobić u siebie,

Działać będzie ale można to zrobić lepiej:

1. na dole nie router repeater tylko do czegoś takiego służą Access Pointy
    2. Access point na dole podpięty bezpośrednio kablem do routera głównego
    3. Switch 1 połączony bezpośrednio ze switchem 2 a nie za pośrednictwem routera głównego, połączenie jakimś lepszym kablem (FTP, cat6) i przez porty gigabitowe
    4. switch 2 połączony z routerem głównym

0
  • #7 05 Maj 2018 17:46
    blusss1
    Poziom 8  

Ok, poprawiłem schemat, kupiłem kat6e w celu połączenia switch1 i switch2
    Dodatkowo chcę włożyć w puszki do włączników (aby móc sterować oswietleniem z poziomu aplikacji) takie urządzenia: Link czy stosowaliście coś już takiego? Może macie lepsze rozwiązania chętnie zapoznam się z opiniami.

Chciałbym też zrobić tak aby zamiast wystających kabli ze ściany porobić jakieś gniazdka RJ-45 i je łączyć krótkimi odcinkami żeby wyglądało to estetyczniej. Czy jak z tych wyprowadzeń porobię takie gniazdka to będzie ok? Link do gniazda RJ-45 tylko tam pisze że one są do cat6e czy to jest jakaś różnica? Lub czy są jakieś inne rozwiązania aby zamiast pęczka kabli tam gdzie jest np. switch2 zastosować coś co będzie wyglądało estetycznie? Jak wy rozwiązujecie sprawę z takim warkoczem wypuszczonym w pokoju?

0
  • #8 05 Maj 2018 18:06
    dawidedziu
    Poziom 24  

Switch2 będzie w jakiejś szafce czy luzem na jakiejś półce? Możesz zamontować coś takiego jak patchpanel, który jest zakładany głównie w szafach RACK.Schemat sieci, NVR obraz z kamer
    Ewentualnie możesz obsadzić kilka puszek elektrycznych obok siebie z 2 skrętkami w każdej z nich i zarobić gniazdo 2xRJ-45(cena od ok 30-40zł wzwyż) a ramki są podwójne, potrójne, czwórki i piątki.

0
  • #9 05 Maj 2018 21:18
    kood
    Poziom 19  

blusss1 napisał:
    Ok, poprawiłem schemat, kupiłem kat6e w celu połączenia switch1 i switch2

Prawie OK, tylko do Access Pointa nie podepniesz TV. TV podepnij do routera głównego albo do switcha.

blusss1 napisał:
    Dodatkowo chcę włożyć w puszki do włączników (aby móc sterować oswietleniem z poziomu aplikacji) takie urządzenia: Link czy stosowaliście coś już takiego? Może macie lepsze rozwiązania chętnie zapoznam się z opiniami.

Jeśli cena Cię nie przerazi to zainteresuj się Fibaro.

blusss1 napisał:
    Chciałbym też zrobić tak aby zamiast wystających kabli ze ściany porobić jakieś gniazdka RJ-45 i je łączyć krótkimi odcinkami żeby wyglądało to estetyczniej. Czy jak z tych wyprowadzeń porobię takie gniazdka to będzie ok? Link do gniazda RJ-45 tylko tam pisze że one są do cat6e czy to jest jakaś różnica? Lub czy są jakieś inne rozwiązania aby zamiast pęczka kabli tam gdzie jest np. switch2 zastosować coś co będzie wyglądało estetycznie? Jak wy rozwiązujecie sprawę z takim warkoczem wypuszczonym w pokoju?

Nie ma sensu bawić się w serię gniazdek, załóż szafkę teletechniczną (rozdzielnię multimedialną) w wersji natynkowej lub podtynkowej, tam zepniesz wszystkie urządzenia, będzie wszystko ładnie ukryte a w razie czego łatwy dostęp.

0
  • #10 06 Maj 2018 11:44
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Zostaw ten router, on nie będzie działał jako repeater tylko AP, w porównaniu do AP ma wiecej portów Ethernet.

0
  • #11 28 Maj 2018 18:26
    blusss1
    Poziom 8  

Ok, router zostawiłem, ale puściłem dodatkowy kabel między obydwoma switchami, jakie kamery do 250zł/szt polecacie, jaka firma w miarę dobra w tej cenie?

0
  • #12 28 Maj 2018 18:42
    dawidedziu
    Poziom 24  

Zakładam kamerki od Hikvisiona, ładny obraz za w miarę przyzwoite pieniądze. Same kamery czy z rejestratorem?

0
  • #13 28 Maj 2018 18:55
    kood
    Poziom 19  

blusss1 napisał:
    kamery do 250zł/szt polecacie

sporo za mało jak na kamery IP. Zobacz na coś z BCS/Dahua ale budżet na pewno nie ten.

0
  • #14 28 Maj 2018 21:18
    blusss1
    Poziom 8  

Jeśli kamera Dahua 4Mpx, obiektyw: 3.6mm
    będzie dobra?

0
  • #15 28 Maj 2018 21:35
    kood
    Poziom 19  

kamera będzie dobra ale cena mocno podejrzana.

0