Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szkoła wyższa elektryk w Polsce

02 Maj 2018 10:28 390 12
  • #1 02 Maj 2018 10:28
    3165666
    Użytkownik usunął konto  
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #2 02 Maj 2018 11:17
    3029369
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 02 Maj 2018 11:44
    RebellionArts
    Poziom 15  

Może i jest troch racji w poście #Pong.Chu, ale niegrzecznie tak nie odpowiadać na pytanie...
    Zapewne jesteś już w szkole średniej, i z tego co wiem ściśle szkoły dla elektryka nie ma, po takiej szkole możesz za to zrobić pełno papierów w SEP-ie, po których też będziesz miał 'jakieś papiery'. Sprawdź kierunek: inżynieria i zarządzanie albo energetyka.

0
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #4 02 Maj 2018 15:38
    kozi966
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

RebellionArts napisał:
    i z tego co wiem ściśle szkoły dla elektryka nie ma

To źle kolega wie.

Elektrotechnika to jest idealny kierunek dla przyszłego inżyniera elektryka.

RebellionArts napisał:
    możesz za to zrobić pełno papierów w SEP-ie

Pełno? w SEP-ie?
    W SEP żadnych papierów nie uzyska.

1
  • #5 02 Maj 2018 16:01
    RebellionArts
    Poziom 15  

Widzę, że wiadomość była poprawiona, przedtem nie było wpisów o elektrotechnice i automatyce, był tylko wielki BYK: jakom szkołę polecacie.

Ale to nic nie zmienia, SEP dużo daje i nie piszę wcale o 1kV czy dozór.
    Czy elektrotechnika? Nie wiem, nie wiem. Nie byłem ale mam znajomych tam, ponoć ciężko na początku wszystkim tym którzy nie byli w technikum elektrycznym, to co robiło się w 4 lata w technikum tam następuje po 2 miesiącach. A na 2,3 roku nudy, cały czas przy oscyloskopie. Jak przyszli do firmy gdzie pracuję z elektrotechniki na praktyki, to wszyscy co przybyli to obie lewe ręce, tylko stać z miernikiem i podawać wartość... Automatyka definitywnie. Jako elektryk, będzie to cenny kruczek w CV. Ładnie się to zgra Tobie w przyszłej pracy bo zarówno elektryka jak i automatyka (zobaczysz) będą razem współgrały.

0
  • #6 02 Maj 2018 16:15
    kozi966

RebellionArts napisał:
    przedtem nie było wpisów o elektrotechnice i automatyce

A jakie to ma znaczenie? Kolega napisał, że nie ma szkoły dla elektryka. Jest.
    RebellionArts napisał:
    SEP dużo daje

SEP prawie NIC nie daje. Nawet żeby się tam dostać to trzeba mieć chody.
    Świadectwa kwalifikacji to nie SEP.
    RebellionArts napisał:
    Nie wiem, nie wiem

A ja wiem, bo ukończyłem ten kierunek. Automatyka i Robotyka znajduje się w programie elektrotechniki jako jedna z możliwych specjalności. Sama elektrotechnika umożliwia zdobycie później uprawnień budowlanych.
    RebellionArts napisał:
    ponoć ciężko na początku wszystkim tym którzy nie byli w technikum elektrycznym

Jest czysty podział, technicy mają łatwiej z przedmiotami typu teoria obwodów, lub z laborkami. Natomiast ludzie po liceach mają znacząco prościej z przedmiotami typu matematyka lub fizyka, z czym to technicy mają większy problem.

0
  • #7 02 Maj 2018 18:32
    RebellionArts
    Poziom 15  

No tak bo ja w technikum miałem dodawanie bananów na obrazkach z matmy a na fizyce oglądaliśmy filmy, tyle że ja miałem lepiej bo rok dłużej niż Ci z liceum....
    Trzeba mieć chody....a kim chcesz być bez nich? Dzisiaj jest 10 na jedno stanowisko, obudź się.
    Uprawnienia budowlane? Ja piszę o montowaniu całych szaf sterowniczych i programowanie PLC czy inne maszyny np.: w VW, tam trzeba mieć chody... , kolega poszedł i programuje maszyny sterownicze, jeszcze inny jeździ sobie po Europie i sprawdza czy maszyny mają atesty i certyfikaty
    A uprawnienia budowlane i latać po budowie esy podnosić to nikomu nie życzę, uwierz mi elektryka nie ma 24h na dobę a jak trzeba bednarkę położyć w błocie to na Ciebie się wszyscy patrzą.
    Elektrotechnikę każdy ma na początku*

0
  • #8 02 Maj 2018 20:53
    kozi966

RebellionArts napisał:
    Dzisiaj jest 10 na jedno stanowisko, obudź się.

Taa.. 50 od razu. Wykwalifikowane osoby są wybierane z rynku bardzo szybko. U mnie w firmie ciężko jest znaleźć jednego specjalistę na wolne miejsce, a co dopiero 10.
    RebellionArts napisał:
    Ja piszę o montowaniu całych szaf sterowniczych i programowanie PLC czy inne maszyny

To można robić i bez studiów.
    RebellionArts napisał:
    A uprawnienia budowlane i latać po budowie esy podnosić to nikomu nie życzę, uwierz mi elektryka nie ma 24h na dobę a jak trzeba bednarkę położyć w błocie to na Ciebie się wszyscy patrzą.

Ty na budowie chyba nie byłeś i nie wiesz z czym wiążą się uprawnienia budowlane.

1
  • #9 02 Maj 2018 23:07
    RebellionArts
    Poziom 15  

Link

Oczywiście: Ja cieszę się z tego co robię, jestem młody i tylko po technikum, pracuje jako monter serwisant. Nie mam zamiaru wciskać kitu ludziom, czy też kłócić się tutaj, brać wypowiedzi innych użytkowników w cytat i je wykpić. Szkoda, że tak to zeszło na psy - przynajmniej ja to widzę. Że każdy wie najlepiej i nikt inny nie ma prawa mieć swojego zdania.
    W 2 klasie technikum miałem praktyki w firmie Link w Poznaniu. Spodobałem się im i później robiłem dla nich w każde święta i wakacje, głównie przeglądy a w wakacje dostawałem całe UAM Morasko na serwis/przegląd i konserwacje oraz drobne instalacje. To wtedy właśnie dostałem paru studentów z praktyk do kierowania. Nie umieli nawet kamery zdjąć i wyczyścić...
    Byli na elektrotechnice, jeden umiał lutować. Jak Ty jesteś po elektrotechnice to przykro mi.

Jakbym miał wybierać pomiędzy elektryką na budowie a automatyką w zakładach przemysłowych - wybrał bym to drugie (może ze względu na to, że jestem elektronik)
    Składanie szaf bez papierów, chodziło mi o wnętrze...

Dodano po 1 [minuty]:

0
  • #10 03 Maj 2018 09:59
    kozi966

Kolego Ty dalej swoje... Uprawnienia budowlane są wydawane do:
    Kierowania robotami budowlanymi i do projektowania.
    Projektant nie musi siedzieć na budowie.
    Kierownik robót lub budowy nie robi niczego fizycznie. Tym bardziej nie będzie "latał po budowie i esy włączał", bo od tego ma odpowiednie osoby. Czy to majstra, czy inżyniera budowy, który wszystko ogarnie.
    Elektryka to nie tylko fizyczne wykonywanie elementów.

Ja siedzę sobie grzecznie w biurze i projektuje.

RebellionArts napisał:
    Jak Ty jesteś po elektrotechnice to przykro mi.

Mi natomiast nie jest w żaden sposób przykro.

0
  • #11 03 Maj 2018 11:36
    RebellionArts
    Poziom 15  

Wiem, co to znaczy uprawnienia budowlane. Jednak ani projektowanie ani kierowanie, nie kojarzy mi się z byciem elektrykiem, a kolega jasno napisał, że szuka czegoś dla elektryka. Jeżeli więc przejawia pasję do montowania rozdzielni to automatyka jest dobrym wyjściem.

...
    Niepotrzebną ironię usunąłem (regulamin 3.1.9.) //kozi966

0
  • #12 03 Maj 2018 13:05
    6kV
    Poziom 8  

RebellionArts napisał:
    Wiem, co to znaczy uprawnienia budowlane. Jednak ani projektowanie ani kierowanie, nie kojarzy mi się z byciem elektrykiem ...

Obawiam się, że nie niewiele wiesz kolego RebellionArts w tej materii. Twoje wypowiedzi to jakiś bełkot :|

Twoje subiektywne odczucia (co ci się wydaje a co nie) nikogo tu za bardzo nie interesują.

0
  • #13 03 Maj 2018 13:13
    kozi966

RebellionArts napisał:
    Jednak ani projektowanie ani kierowanie, nie kojarzy mi się z byciem elektrykiem

Jeżeli projektowanie układów zabezpieczeń, dobór systemów sterowania, obliczenia przewodów, prądów, napięć, spadków napięć, wybór elementów (kabli, osprzętu), czy sam nadzór nad wykonaniem tego wszystkiego nie jest "byciem elektrykiem", to nie wiem co ma być.
    Przykręcenie śrubki w zabezpieczeniu, czy sprawdzenie napięcia w gniazdku?

Jeżeli ktoś chce iść na studia, to logicznym jest, że nie do końca chce przykręcać śrubki. Po to ludzie kończą studia aby robić coś więcej, niż przysłowiowe "ciągnięcie kabli".
    I nie umniejszam tu osobom które fizycznie to wykonują, bo ich praca jest też bardzo ważna.

0