Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gitara do komputera

20 Sie 2005 22:30 2515 7
  • Poziom 9  
    Czesc , znalazlem w sieci program do efektow gitarowych GuitarFX 3. Jak podalczyc gitare do komputera , bo slychac bardzo cicho. Jak podlacze na wejscie mikrofonowe lub jakies inne komputerowe to ledwo gitare slychac , czy jest mozliwosc dorobienia jakiejs prostej elektroniki ktora wzmocni sygnal tak , zeby gitare bylo slychac na glosnikach komputerowych ?
    Pozdrawiam Rathma
  • Poziom 24  
    musisz zrobić sobie przedwzmacniacz do gitary i podłączyć sie do wejśćia liniowego w komputerze w karcie muzycznej
  • Poziom 43  
    Moim zdaniem te efekty komputerowe to strata czasu. Dużo prościej zrobić sobie preamp z prostym przesterem i grać na jakiejś starej unitrze na głośnikach tonsila.

niekóre efekty jak na przykład Distortiony BOSSa (kostki) nie potrzebują preampu - wysterują bezpośrednio wejście głośniczkow komputerowych z pominieciem komputera.

Najprościej żeby wpiąć się pod wejście mikrofonowe - zastosował bym lepsze przystawki, na przykład jakies używane fendery z allegro (obojetnie co byle mocne były). Jeżeli na gitare przeznaczyłeś mniej niż 1000 złoty to raczej z jej przystawek głośno nie będzie - mowa tu o Squierach). Ja kupiłem cos takiego kiedyś, żeby słychać pod komputerem trzeba miec co najmniej Fendera meksykańskiego - lub jego przystawki - chodza na allegro nawet za 20 złotych.
  • Poziom 13  
    Osobiście podłączam moją Takamine (aktywne przyst.) wprost do line-in i efekt jest znakomity.
  • Poziom 23  
    Aż 0,3v? Ja tam podłączałem gitare pod liniowe i mikrofonowe i na obu dało się grać ale w to 0,3v to ciężkomi uwierzyć. Takie napięcie z drgającej struny?
  • Poziom 12  
    Panowie, wszystko jest mozliwe. Ja mam starego defilowskiego bassa i udalo mi sie ustawic przetworniki na tyle blisko strun, ze jak podlaczam sie pod wejscie mikrofonowe w kompie to mam przesterowany dzwiek.

Osobiscie wsadzilbym jakies prosty preamp na tl081, zasilanie ze srodka kompa i powinno byc po sprawie. Cos w stylu tego na obrazku.
  • Poziom 9  
    Witam , dziekuje wszystkim za porady , i tu pytanie do QuakeBass , czy ten uklad jest czysto teoretyczny czy sprawdzony w praktyce ? Moja gitara to Stagg - s300.

Pozdrawiam Rathma