Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Start domofon IKA ŁÓD¬ nowy TK6

02 Maj 2018 14:11 363 7
  • Poziom 8  
    Witam chciałem zminic stary domofon IKA ŁÓD¬ na nowy TK6 WEKTA i pojawił sie problem.Instalacja dochodz±ca do mieszkania jest 8 żyłowa z czego ika ¶miała na 5 żyłach to jest biała, czerwona,żółta,czarna,niebieska pozostałe czyli zielona pomarańczowa i br±zowa s± niepodł±czne natomiast w tk6 jest 8 zaciskow.Tak jak wdac na zdjeciu tk6 jak mam tak podpiete 2 żyły to po nacisnieciu przycisku drzwi na dole otwieraja się po za tym nic.Proszę o pomoc najlepiej podanie kokretnego koloru do zacisku bo straeznie jest biegac góra dół co chwila. Dziękuję i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Twoja instalacja jest 5 żyłowa. Musisz nowy unifon podł±czyć tak jak do instalacji 5 żyłowej. Poszczególne kabelki przył±czasz zatem do zacisków 1 do 5. Pozostałę pozostawiasz niepodł±czone.

Instalacja ma odpowiednio kabelki:
    biały - wywołanie
    czerwony - słuchawka
    żółty - mikrofon
    czarny - masa
    niebieski - zamek

Czyli w nowym dajesz odpowiednio:
    1 - biały
    2 - czarny
    3 - czerwony
    4 - żółty
    5 - niebieski

Prawa zworka ma być założona poziomo, lewa zdjęta (lub założona pionowo).

Otwierasz zamek górnym przyciskiem. Dolny przycisk jest dodatkowym, niezależnym przyciskiem do innego wykorzystania, np. otwieranie bramy wjazdowej. Jest on wyprowadzony na zaciskach 7 i 8.
  • Poziom 8  
    Bardzo dziekuje za podpowiedz żyły podpiolem tak jak bylo mowionejednak jak wpinam żółta zyle pod zacisk 4 to bardzo piszczy domofon i na dole i w slychawce co moze byc przyczyna.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Zbyt duże wzmocnienie mikrofonu. Trzeba je zmniejszyć widocznym na samej górze potencjometrem.
  • Poziom 8  
    Zrobilem jak mowisz zmniejszylem potencjometrem wzmocnienie jednak dalej piszczy co ciekawe jak nie jest przykrecone tylko oparty żółty kabel o ¶rubę to nie piszczy wcale ale slychac co sie na dworzu dzieje a jak ktos cos mowi to nic nie slychac u mnie dziwne
  • Pomocny dla użytkowników
    Czy zworki ustawione s± tak jak wyżej napisałem? Jeżeli tak, to rzeczywi¶cie dziwna sytuacja. Czy można całkowicie wyciszyć mikrofon zmniejszaj±c jego wzmocnienie?
    Mam nadzieję, że regulowałe¶ wzmocnienie potencjometrem na górze (za pomoc± małego wkrętaka), a nie tym z boku (regulacja gło¶no¶ci wywołania), który ma pokrętło na obudowie.
  • Poziom 8  
    Jako calkowity laik zacz±łem oczywiscie od krecenia tym pokrętłem z lewej stron aparatu pozniej zalapalem że trzeba by bylo tam w ¶rodku pokrecic jak mowisz malym wkretakiem i też to nic nie dalo zwrotki ustawione jak napisales w poprzednim poscie . Ale co istotne rozmawialem z sasiadka z partru mojej klatki i ona mowi ze tez jej piszczal domofon a po usunieciu zoltej zyly nie slychac rozmowcy na drugim koncu czyzby cos z instalacja co do innych sasiadow to niewiem bo majowka i sa w terenie ale chyba cos jest na rzeczy skoro dwa piętra rozne modele domofonow a ten sam obiaw
  • Pomocny dla użytkowników
    Być może wszyscy to maj± i regulacji wymaga wspólna czę¶ć, czyli zasilacz (centralka) ale to już raczej lepiej zgłosić konserwatorowi. Najpierw jednak upewnij się czy rzeczywi¶cie inni mieszkańcy też maj± ten sam problem.