Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radeon R9 - Radeon R9 270 nie działa pod dvi-i

Abyx92 02 May 2018 17:30 2646 74
    Abyx92
    Level 7  
    Witam. Mam problem dotyczący karty Radeon R9 270. Dostałem ją od brackiego. Otóż nie działa ona pod monitorem vga(LG flatron w2243s, jeśli chodzi o ścisłość)ani przez przejściówkę z vga na HDMI, ani przez przejściówkę z vga na dvi-i. Trochę już poczytałem na necie i już wiem że z tą pierwszą przejściówką z HDMI działać nie miała prawa, ale czytałem też że przez dvi-i powinna. Czy ktoś wie z czym może być problem? Dodam że u brata karta działała bez przejściówki na monitorze HDMI więc raczej chyba nie ma mowy o jej uszkodzeniu(chyba że samego wejścia DVI, ale nie wiem czy to możliwe) będę bardzo wdzięczny za pomoc i wskazówki.
    kiss39
    Level 38  
    Witam

Przejściówka, czyli adapter do karty R9 270 ( męski-DVI-I >----> Zenski D-Sub) Zgadza się ?

Uruchom Komputer w Tryb Awaryjny i zmniejsz rozdzielczość dla monitora np . 19" 1440x900 60Mhz z jak rozdz.maksymalną pracuje monitor masz podane w instrukcji..
    Abyx92
    Level 7  
    Ale mam wejść w tryb awaryjny nie zmieniając karty? To się wtedy nie da, bo jak mam podłączonego Radeona R9 to jest zupełnie czarny ekran. A jeśli mam najpierw zmienić kartę to po wejściu w tryb awaryjny mam po prostu zmienić rozdzielczość na niższą? Bo maksymalną z którą pracuje monitor to ustawione już mam.
    A jeśli chodzi o podłączenie, to po prostu monitor vga karta dvi-i , i taka też przejściówka. Nie wiem co męskie co żeńskie...
    bandzior19
    Level 15  
    Jeśli dobrze rozumiem to karta nie wyświetla obrazu nawet z BIOSu. Jeśli tak, to jaka płyta główna znajduje się w komputerze i jaka była wcześniej karta ?
    Abyx92
    Level 7  
    bandzior19 wrote:
    Jeśli dobrze rozumiem to karta nie wyświetla obrazu nawet z BIOSu. Jeśli tak, to jaka płyta główna znajduje się w komputerze i jaka była wcześniej karta ?

Płyta główna Gigabyte(nie wiem jak sprawdzić model) wcześniej w kompie był Radeon HD 5870.
    kiss39
    Level 38  
    @Abyx92
    Przyczyna braku obrazu może być następująca :
    Stera wersja BIOS-u płyty głownej
    Nie usunięte sterowniki poprzedniej k.graficznej

kiss39 wrote:
    Przejściówka, czyli adapter do karty R9 270 ( męski-DVI-I >----> Zenski D-Sub) Zgadza się ?
    czyli Adaapter VGA_DVI-I

Podaj konfiguracje PC
    1. Firmę i model Zasilacza
    2. Firma i model Płyty głównej może p. główna przestawiła się na wyjście karty zintegrowanej - VGA(d-sub lub DVI-I)

Abyx92 wrote:
    To się wtedy nie da, bo jak mam podłączonego Radeona R9 to jest zupełnie czarny ekran.
    Jak wcześniej była karta Radeon HD 5870 i komputer się uruchamiał :
    Abyx92 wrote:
    Płyta główna Gigabyte(nie wiem jak sprawdzić model) wcześniej w kompie był Radeon HD 5870.
    To prawdopodobnie nie odinstalowywałeś sterowników graficzne po poprzedniej karcie (czyli Radeon HD 5870).

Odinstaluj sterowniki po HD 5870
    A. Odłącz PC od sieci 230V - wyciągnij wszystkie wtyki Key, Mysz , kabel od internetu RJ45, itp.
    B. Odkręć bok obudowy
    C. Umieść poprzednią karte Radeon HD 5870 w magistralę PCI-E -
    - podłącz Zasilanie do Karty (2xPIN6)
    - podłącz peryferia mysz, klawiaturę
    - uruchom komputer
    1. Tu można zaktualizować BIOS płyty głównej do najnowszego, warunek musimy znać nazwę Firmy, model i rewersje pł. głównej np. jak
    wykonać aktualizacje BIOS-u post Nr #19 Rozbudowanie komputera AMD Athlon 64 5000+ AM 2 czy warto? :)
    -odczytanie nazwy i modelu, rev. płyty głównej np.
    GIGABAYTE GA-M61PME-S2P REV:1.0

D. Odinstaluj wszystkie poprzednie sterowniki i komponenty (HD 5870) np. AMD Radeon - "AMD Catalyst Control Center"
    E. Wyłącz komputer
    F. Umieść Kartę AMD R9 270 w magistrali PCI-E i podłącz ZASILANIE PIN-y do karty
    G. Uruchom system -PC

Jak już wszystkie komponenty usuniesz po poprzedniej karcie to umieść kartę Radeon R9 270 i uruchom PC. System sam rozpozna i zainstaluje nowe komponenty (automatycznie R9 270) info. z instalacji lub znacznik "żółta ikona" doinstalowania sterowników znajdziesz w "Menedzer urzadzeń"

Do pobrania sterowników dla Radeon R9 270 trzeba znać:
    - wersje systemu Windows oraz jaką 32/64 bit
    - strona AMD Radeon do szukania sterowników : https://support.amd.com/en-us/download

Pozdrawiam.
    kiss39
    Level 38  
    Abyx92 musi byc opis podobny jak wyżej na zdjęciu, jak nie widać bo mogą zasłaniać kable to bierz latarkę i się przyjrzyj. Opis może być w rożnych miejscach.
    Abyx92
    Level 7  
    kiss39 wrote:
    Abyx92 musi byc opis podobny jak wyżej na zdjęciu, jak nie widać bo mogą zasłaniać kable to bierz latarkę i się przyjrzyj. Opis może być w rożnych miejscach.
    dobra, już znalazłem i mam nawet update odpowiedni, ale nie umiem zaktualizować
    kiss39
    Level 38  
    To podaj nazwę płyty głównej firma model oraz rewersje. Wyżej podałem opis do Aktualizacji BIOS-u, ale może to byc inny BIOS, który mozna wgrac z poziomu samego BIOSU.
    kiss39
    Level 38  
    PC na karcie HD Radeon HD 5870 działa normalnie tak ? Mogłeś zmienić rozdzielczość na mniejszą.

Jak podłączasz monitor jakim kablem , przejściówką? Podaj nazwę i model monitora, monitor i karta R9 270 sprawne na 100%?
    Abyx92
    Level 7  
    kiss39 wrote:
    PC na karcie HD Radeon HD 5870 działa normalnie tak ? Mogłeś zmienić rozdzielczość na mniejszą.

Jak podłączasz monitor jakim kablem , przejściówką? Podaj nazwę i model monitora, monitor i karta R9 270 sprawne na 100%?
    czy zmiana rozdzielczości coś by dała? Bo mam ustawioną 1600x1200 a ta karta powinna obsługiwać taką rozdzielczość. Monitor podłączam kablem vga przez przejściówkę dvi-i. Monitor i karta w 100% sprawne.
    kiss39
    Level 38  
    Jakie ta karta R9 270 ma wyjscie wklej lub znajdź w necie zdjęcie. ?

21,5'' LG W2243S-PF - Dokumentacja https://www.komputronik.pl/product/80907/21-5-lg-w2243s-pf.html
    http://www.lg.com/pl/monitory/lg-W2243S-PF-premium

Monitor ma wejscia D-SUB i DVI - może trzeba wybrać odpowiednie wejście z menu Monitora oraz spróbuj przepiać (oczywiście robisz wszystko na zamkniętym Systemie i wyłączonym PC) do innego wejścia na karcie.

Dodano po 45 [minuty]:

Może się przyda artykuł o sygnale cyfrowym i analogowym Jaka jest różnica między DVI-I a DVI-D?
    Abyx92
    Level 7  
    kiss39 wrote:
    Jakie ta karta R9 270 ma wyjscie wklej lub znajdź w necie zdjęcie. ?

21,5'' LG W2243S-PF - Dokumentacja https://www.komputronik.pl/product/80907/21-5-lg-w2243s-pf.html
    http://www.lg.com/pl/monitory/lg-W2243S-PF-premium

Monitor ma wejscia D-SUB i DVI - może trzeba wybrać odpowiednie wejście z menu Monitora oraz spróbuj przepiać (oczywiście robisz wszystko na zamkniętym Systemie i wyłączonym PC) do innego wejścia na karcie.

Dodano po 45 [minuty]:

Może się przyda artykuł o sygnale cyfrowym i analogowym Jaka jest różnica między DVI-I a DVI-D?
    o sygnale analogowym i cyfrowym czytałem i wiem że dvi-d wysyła tylko cyfrowy a dvi-i analogowy. O jakie wyjście na karcie chodzi? Jeśli o te pod które podpina się monitor to ma HDMI dvi-i i dvi-d. Mój monitor ma tylko wejście d-sub. Chyba że czegoś nie zauważyłem, ale wątpię.
    SturmovnikPL
    Level 9  
    O ile mi wiadomo, wiekszosc R9 270, ma zasilanie 2x6PIN, sam mam r9 270x od shapphire.

Dodano po 1 [minuty]:

Podaj dokladny model zasilacza, i sprawdz czy napewno karta nie ma zasilania 2x6pin.

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, sprawdz jeszcze czy wentylatory sie kreca, i czy komputer daje jakies sygnaly buzzerem (piszczenie).
    Abyx92
    Level 7  
    SturmovnikPL wrote:
    O ile mi wiadomo, wiekszosc R9 270, ma zasilanie 2x6PIN, sam mam r9 270x od shapphire.

Dodano po 1 [minuty]:

Podaj dokladny model zasilacza, i sprawdz czy napewno karta nie ma zasilania 2x6pin.

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, sprawdz jeszcze czy wentylatory sie kreca, i czy komputer daje jakies sygnaly buzzerem (piszczenie).
    ekhem,więc tak: karta na pewno ma tylko 1x pin6, zasilacz to be quiet L7 530w. Wentylatory się wszystkie kręcą, dźwięków nie wydaje. W sumie mnie też się wydało dziwne że ta karta ma tylko 1 x pin6, bo nawet ten Radeon 5870 miał X2. Ale ta ewidentnie ma jedno. Ponadto mój Radeon to nie sapphire ani nic w tym stylu tylko zupełnie że tak powiem, zwyczajny.
    SturmovnikPL
    Level 9  
    Abyx92 wrote:
    SturmovnikPL wrote:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

ekhem,więc tak: karta na pewno ma tylko 1x pin6, zasilacz to be quiet L7 530w. Wentylatory się wszystkie kręcą, dźwięków nie wydaje.

Ogarnij jakis kabel hdmi, i sprobuj podlaczyc do TV, mozliwe ze przejsciowka, albo sam port DVI, jest uwalony.

Dodano po 39 [sekundy]:

Bardziej obstawialbym na przejsciowke, jesli jest to chinczyk niskiej jakosci.
    Abyx92
    Level 7  
    SturmovnikPL wrote:
    Abyx92 wrote:
    SturmovnikPL wrote:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

ekhem,więc tak: karta na pewno ma tylko 1x pin6, zasilacz to be quiet L7 530w. Wentylatory się wszystkie kręcą, dźwięków nie wydaje.

Ogarnij jakis kabel hdmi, i sprobuj podlaczyc do TV, mozliwe ze przejsciowka, albo sam port DVI, jest uwalony.

Dodano po 39 [sekundy]:

Bardziej obstawialbym na przejsciowke, jesli jest to chinczyk niskiej jakosci.
    już pisałem wcześniej że na HDMI była u brackiego sprawdzana i działała. Natomiast przejściówka jest sprawna bo miałem nią podłączone tego drugiego Radka 5870 i działał.
    SturmovnikPL
    Level 9  
    Moze zagioles jakis pin od tej przejsciowki ?

Dodano po 2 [minuty]:

Mam taki pomysl, podlacz stara karte, wejdz do BIOSU i znajdz taka opcje jak, "PCI-E GEN.", a nastepnie ustaw ta funkcje na 1.0 i sprobuj uruchomic r9, jesli nie pomoze, to srobuj ustawic ta funkcje na 2.0 i wtedy probuj.
    Abyx92
    Level 7  
    SturmovnikPL wrote:
    Moze zagioles jakis pin od tej przejsciowki ?

Dodano po 2 [minuty]:

Mam taki pomysl, podlacz stara karte, wejdz do BIOSU i znajdz taka opcje jak, "PCI-E GEN.", a nastepnie ustaw ta funkcje na 1.0 i sprobuj uruchomic r9, jesli nie pomoze, to srobuj ustawic ta funkcje na 2.0 i wtedy probuj.
    a gdzie tą opcję znaleźć? Mam bios award
    SturmovnikPL
    Level 9  
    Wyslij zdjecie BIOSU, bo ja w mam np. UEFI, a tam jest juz inaczej.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 58 [sekundy]:

Szukaj tam gdzie zaznaczylem, ale prawdopodobnie bedzie w PCI Configurations

Dodano po 2 [minuty]:

Jesli to nie pomoze, to wedlug mnie jest cos nie tak z portem DVI.
    Abyx92
    Level 7  
    SturmovnikPL wrote:
    Wyslij zdjecie BIOSU, bo ja w mam np. UEFI, a tam jest juz inaczej.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 58 [sekundy]:

Szukaj tam gdzie zaznaczylem, ale prawdopodobnie bedzie w PCI Configurations

Dodano po 2 [minuty]:

Jesli to nie pomoze, to wedlug mnie jest cos nie tak z portem DVI.
    a gdyby coś było nie tak z portem DVI, to da się go wymienić na sprawny? Zależy mi na tej karcie.
    Niestety nie mam takiej opcji w biosie.
    SturmovnikPL
    Level 9  
    Tak, ale jak mowie, nie mam pewnosci czy to faktycznie port DVI, nalezalo by go sprawadzic jakims miernikiem, czy w ogole idzie tam sygnal.

Dodano po 2 [minuty]:

Mozesz sprobowac, podlaczyc go tym http://allegro.pl/adapter-konwerter-hdmi-do-v..._unit_id=5d94a0ef-4ef3-47dc-b65e-655a057b2d13

To juz ma prawo dzialac, bo w srodku jest przetwornik cyfrowo-analogowy, tylko nie wiem jak z jakoscia obrazu. bo nigdy takiego czegos nie uzywalem.
    Abyx92
    Level 7  
    SturmovnikPL wrote:
    Tak, ale jak mowie, nie mam pewnosci czy to faktycznie port DVI, nalezalo by go sprawadzic jakims miernikiem, czy w ogole idzie tam sygnal.

Dodano po 2 [minuty]:

Mozesz sprobowac, podlaczyc go tym http://allegro.pl/adapter-konwerter-hdmi-do-v..._unit_id=5d94a0ef-4ef3-47dc-b65e-655a057b2d13

To juz ma prawo dzialac, bo w srodku jest przetwornik cyfrowo-analogowy, tylko nie wiem jak z jakoscia obrazu. bo nigdy takiego czegos nie uzywalem.
    mam coś takiego i nie działa.
    SturmovnikPL
    Level 9  
    A to ciekawe, wez sprobuj podlaczyc ta karte w SWOIM PC, do czegos innego niz ten monitor LG, moze wina lezy w Twoim PC.