Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon stacjonarny na kartę SIM z Plus lub Play, który wybrać i jak działa ?

ZajentyPan 02 Maj 2018 21:50 684 21
  • #1 02 Maj 2018 21:50
    ZajentyPan
    Poziom 3  

Witam, mam zamiar zlikwidować telefon stacjonarny po kablu, i przenieść ten numer z stacjonarki na komórkę, nie wiem jakiego wybrać usługodawcę gdyż mam dwóch do wyboru: plusa i playa oboje dają mi za te same pieniądze (20 zł) no limit rozmowy do wszystkich w RP, plan mam taki ,że kartę SIM wsadzam do bramki GSM (Huawei b260a) a do bramki telefon stacjonarny, opieram się na tym artykule: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=42833 , tylko nie wiem jak działa to 500m od domu i czy przeniesienie numeru = zerwanie umowy z poprzednim operatorem (jeśli tak płacę 100 za zerwanie) czy będę miał 2 telefony za które będę musiał płacić, i czy tu cytat regulaminu plus "zmiana promocyjnego planu cenowego jest możliwa z początkiem nowego okresu rozliczeniowego" oznacza możliwość zmiany cennika podczas umowy przez operatora?

0 21
  • #2 03 Maj 2018 07:46
    DiZMar
    Poziom 43  

Z praktyki wiem, że w Play działa w obie strony (wychodzące i przychodzące) ok. kilkanaście km nawet czasami do ponad 20km (mimo gwarantowanych 500m) od zarejestrowanej strefy zamieszkania. Odbiór działa w całej Polsce. Działa to po włożeniu karty SIM do dowolnego nie mającego aktywnego SIM-locka telefonu komórkowego bez jakichkolwiek bramek (nie wiem po co ta bramka). Ja płacę 1zł/miesiąc ale taka ofertę można dostać w Play mając u nich inną usługę. Mam bez limitu rozmowy i SMS-y do Play (komórkowe i stacjonarne). Do innych sieci wg cennika. Mi to odpowiada, bo mam nr komórkowy a aparat z Dual SIM. Ten stacjonarny służy tylko do odbierania. Stacjonarny do obierania mam zawsze przy sobie gdziekolwiek jestem. Jeżeli ten stacjonarny to jedyny telefon to wkładasz do aparatu komórkowego bez żadnej kombinacji z bramkami. Jeżeli masz inny nr komórkowy to posługujesz się dwoma aparatami albo jednym z Dual SIM. Co do obecnego operatora to zgodnie z umową jaką masz z nim.

0
  • #3 03 Maj 2018 09:44
    ZajentyPan
    Poziom 3  

Bramka mi po to ,iż osoba starszą mieszkająca w domu nażeka na niską jakość sygnału GSM, i nie tylko ona, gdyż ja i każdy kto przyjedzie do niej też, i na dodatek nie umie zbytnio obsługiwać komórki. Czy stacjonarny w Play działa w roamingu krajowym? (Najbliższy BTS Play 15km) . Czyli to 500m oznacza że mogę połączyć się tylko z wybranymi BTSami?

0
  • #4 03 Maj 2018 09:56
    DiZMar
    Poziom 43  

500m to w terenach o gęstym rozmieszczeniu BTS nieistotne jakiego operatora (Play, Orange, Plus, T-mobile). Jeżeli BTS są rzadko to działanie w obie strony może być nawet dalej niż podane przeze mnie 15km. W duzych miastach gdzie zagęszczenie BTS-ów jest duże to działanie w obie strony może być niewiele większe niż gwarantowane 500m. Dopóki BTS-y nie zlokalizują jednoznacznie, że aparat jest ponad 500m od zarejestrowanej strefy zamieszkania a do tego potrzeba łączności z przynajmniej 3 BTS-ami to łączą również rozmowy wychodzące. Przychodzace jak już napisałem poprzednio łączone sz w całej Polsce. Jeżeli do najbliższego BTS-a masz 15km to słabo widzę działanie stacjonarnego telefonu w komórce. Napisałeś, że do BTS-a Play 15km. Play działa po wszystkich BTS-ach. Jeżeli może to po swoim ale także po Plus, Orange i T-Mobile. Stąd ma praktycznie pełne pokrycie a przynajmniej nie mniejsze niż którykolwiek z innych operatorów w kraju.

ZajentyPan napisał:
    ... Czy stacjonarny w Play działa w roamingu krajowym? ...

Tak, działa w połączeniu z dowolnym BTS-em.

0
  • #5 03 Maj 2018 09:59
    ZajentyPan
    Poziom 3  

Ale nadal nie wiem czy działa w roamingu krajowym czy nie to że Play działa to wiem

0
  • #6 03 Maj 2018 10:09
    DiZMar
    Poziom 43  

ZajentyPan napisał:
    Ale nadal nie wiem czy działa w roamingu krajowym czy nie to że Play działa to wiem

Działa jak już napisałem. Oczywiście poza strefą zamieszkania która w moim przypadku wynosi ok.15km tylko przychodzące. Do niedawna problem był z Orange (włączany był na życzenie abonenta a przy braku używania Orange był wyłączany). Obecnie nie ma praktycznie miejsc aby zarówno komórkowy Play jak i stacjonarny Play nie miał zasięgu a trochę po Polsce jeżdżę. Na własnych BTS-ach Play to byłaby bida z nędzą.
    Trochę niewygodnie jest z internetem telefonu komórkowego w Play. Przez BTS Play to 20-90Mb/s (zależnie od siły sygnału) a po obcych do 1,5 a w porywach do 2Mb/s w zależności od siły sygnału.

0
  • #7 03 Maj 2018 10:15
    ZajentyPan
    Poziom 3  

To według ciebie DiZMar który lepszy plus czy Play? Mam już TV w Polsacie więc mam 10zł taniej więc i tu i tam mam tę samą cenę, tylko w plusie odradzają mi to bo niby w małej liczbie miejsc działa ten stacjonarny. I czy ta granica 500m oznacza że telefon będzie się mógł łączyć tylko z 1 btsem. I nie wiem co oznacza ten zapis w regulaminie plusa? Mówisz że przychodzące działają nawet do 15km ale ja chcę dzwonić i odbierać na nie macierzystym btsie, czy to będzie działać, i czy dzwoniący będzie płacił dzwoniąc jak za komórkę czy stacjonarke?

0
  • #8 03 Maj 2018 10:31
    DiZMar
    Poziom 43  

Ja mam stacjonarny w Play kilka ładnych lat. Umowa już bezterminowa ale 1zł/mies to mi nie przeszkadza. Z telefonem stacjonarnym jeżdżę po Polsce i odbieram dzwoniące na stacjonarny przy zasięgu innym niż Play (do tego mi tylko służy, bo nr jest firmowy i jest "od zawsze"). Plusa praktycznie nie zmam. Kiedyś miałem u nich komórkowy ale po przykrych doświadczeniach pomyłek w rachunkach (po reklamacjach uznawanych) przeniosłem do Play już kilkanaście lat temu. Za średnio jedną kartę SIM 20zł brutto/mies mam no limit wszystko (rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich oraz internet 10GB/mies i lejek) oraz internet do biura (100GB/mies i lejek).

ZajentyPan napisał:
    ... i czy dzwoniący będzie płacił dzwoniąc jak za komórkę czy stacjonarke?

Dzwoniący na nr stacjonarny niezależnie czy rzeczywiście stacjonarny czy u operatora komórkowego płaci jak na nr stacjonarny a jeżeli ma np.do Play darmowe to nie płaci w ogóle.
    Dodam, że jeżeli jesteś z polską komórką nawet na "końcu świata" to dzwoniący do Ciebie płaci jak do Polski a tylko Ty ewentualnie płacisz za odbiór.
    ZajentyPan napisał:
    ... Mówisz że przychodzące działają nawet do 15km ale ja chcę dzwonić i odbierać na nie macierzystym btsie, czy to będzie działać,...

U mnie do ok. 15km działa w obie strony (testowałem, bo nie używam wychodzących ze stacjonarnego) a pow. 15km tylko przychodzące po BTS-ach niekoniecznie Play.

0
  • #9 03 Maj 2018 12:05
    ZajentyPan
    Poziom 3  

A czy można zmienić strefę bo np. telefon przy pierwszym uruchomieniu połączy się z btsem oddalonym o np.15km i nie będzie się chciał połączyć z tym co ja chcę? I ile kosztuje opłata aktywacyjna?

0
  • #10 03 Maj 2018 12:15
    DiZMar
    Poziom 43  

ZajentyPan napisał:
    A czy można zmienić strefę ...

Jest niby taka funkcja automatyczna po próbie połączenia będąc poza strefą zmień strefę zamieszkania ale nie działa do końca tylko jest w pewnym momencie info o konieczności kontaktu z BOK. Zmiana strefy jest bezpłatna ale połączenie z BOK (*500 prywatne, *600 firmowe) jest płatne wg własnej taryfy która jest różna dla różnych planów taryfowych..

0
  • #11 03 Maj 2018 12:22
    ZajentyPan
    Poziom 3  

Dobrze, czyli wszystko wiem. Mogę kartę SIM wsadzić do bramki a do bramki podpiąć telefon stacjonarny. Mogę z mojego numeru stacjonarnego dzwonić jak i odbierać i ,że działa on tylko w pewnym obrębie. Tak?

0
  • #12 03 Maj 2018 12:28
    DiZMar
    Poziom 43  

ZajentyPan napisał:
    Dobrze, czyli wszystko wiem. Mogę kartę SIM wsadzić do bramki a do bramki podpiąć telefon stacjonarny. Mogę z mojego numeru stacjonarnego dzwonić jak i odbierać i ,że działa on tylko w pewnym obrębie. Tak?

Dokładnie to w pewnym obrębie (minimum 500m a praktycznie kilkanaście km) możesz z niego dzwonić a odbierać możesz w całym kraju przynajmniej tak jest w Play.
    Dla dzwoniących do Ciebie nie zmieni się nic. Operator komórkowy (każdy) nie oferuje obsługi fax-u ale to chyba dla Ciebie nie jest problemem.

Dodano po 3 [minuty]:

Przy pierwszym połączeniu system poprosi Ciebie o potwierdzenie strefy zamieszkania.

0
  • #13 03 Maj 2018 17:23
    ZajentyPan
    Poziom 3  

A jak z przeniesieniem numeru podczas umowy z obecnym operatorem? Zapłacił bym te 112zł brutto i po sprawie, numer przeniesiony? Kiedy przenieść ten numer, pod koniec okresu rozliczeniowego?

Dodano po 54 [sekundy]:

Usługodawcą jest Netia.

0
  • #14 03 Maj 2018 17:24
    DiZMar
    Poziom 43  

ZajentyPan napisał:
    A jak z przeniesieniem numeru podczas umowy z obecnym operatorem? ...

A ile masz do końca umowy?

0
  • #15 03 Maj 2018 18:20
    ZajentyPan
    Poziom 3  

Dużo, 7.01.2020 kara na dzień dzisiejszy: 112 zł brutto.

0
  • #16 03 Maj 2018 18:26
    DiZMar
    Poziom 43  

To wypowiadaj i płać jeżeli ledwo zawarłeś (parę miesięcy temu) i już zmieniasz zdanie. Nr zwolnią po pełnym okresie rozliczeniowym po wypowiedzeniu czyli po ponad miesiącu. Nowy operator wszystko załatwi.

0
  • #17 03 Maj 2018 18:32
    ZajentyPan
    Poziom 3  

Wytłumacz proszę inaczej.

Dodano po 1 [minuty]:

DiZMar napisał:
    To wypowiadaj i płać jeżeli ledwo zawarłeś (parę miesięcy temu) i już zmieniasz zdanie.....

0
  • #18 03 Maj 2018 18:35
    DiZMar
    Poziom 43  

Jeżeli uważasz, że zmiana operatora i posiadanie mobilnego telefonu stacjonarnego warta zapłacenia 112 zł to zmieniaj. Wybór należy do Ciebie. Zdziwiło mnie, że umowa kończy się w styczniu 2020 czyli prawdopodobnie zawarta była w styczniu 2018 (kilka miesięcy temu). Chyba, że jest 36 miesięczna i zawarłeś ją w styczniu 2017.

0
  • #19 03 Maj 2018 18:40
    ZajentyPan
    Poziom 3  

Jest 36miesięczna i według mnie opłaca mi się bo rachunki za stacjonarkę to 80 zł (warunki umowy z przed 10lat).

Dodano po 2 [minuty]:

Za zaoszczędzony hajs powiększe tv w Polsacie 😁

0
  • #20 03 Maj 2018 18:41
    DiZMar
    Poziom 43  

ZajentyPan napisał:
    Jest 36miesięczna i według mnie opłaca mi się bo rachunki za stacjonarkę to 80 zł (warunki umowy z przed 10lat).

To nie ma się nad czym zastanawiać. 2 miesiące u nowego operatora i jesteś na zero z telefonem przy sobie wokół miejsca zamieszkania a nie uwiązany do kabla.

0
  • #21 03 Maj 2018 18:56
    ZajentyPan
    Poziom 3  

Te dane ,że 2 mieś. Za free to mam nadzieję aktualne?

0
  • #22 03 Maj 2018 19:00
    DiZMar
    Poziom 43  

Porozmawiaj w salonie nowego operatora to Ci powiedzą czy są jakieś dodatkowe opłaty. Możliwa za aktywacje ale to ok 20 zł ale możliwe, że gratis.

0
  Szukaj w 5mln produktów