Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozruszniki - dane techniczne

03 Maj 2018 08:06 636 8
  • Poziom 29  
    Witam.
    Chciałbym użyć w projekcie wyciągarki paralotniowej ogólnie dostępnego rozrusznika o mocy ok. 5kW (2 szt) ale nie mogę się dogrzebać do dokumentacji np na temat obrotów i temu podobnych. Nie wiem gdzie znaleźć takowe dane o rozrusznikach.... Nie mam konkretnego modelu rozrusznika na myśli - dopiero chcę go wybrać, ważne, żeby był popularny i tani, to wszystko ale potrzebuję w miarę szczegółowych danych technicznych.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Rozrusznik 5kw tylko w dużych silnikach Diesla i są to zwykle 24V.
    12V rozruszniki to max 2,5kw.
    Rozrusznik rozpędza silnik do ok 200obr/min.
  • Pomocny post
    Specjalista Maszyny Rolnicze
    Popularny rozrusznik ciągnika ursus c-360 zasilanie 12V, moc 4KM, znamionowe obroty 2000, obroty biegu jałowego 6000,moment pełnego zahamowania nie mniej niż 4,5 kGm przy prądzie nie większym niż 1350A. Przykład.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    prokopcio napisał:
    Witam.
    Chciałbym użyć w projekcie wyciągarki paralotniowej ogólnie dostępnego rozrusznika

Ale to powinien być rozrusznik na łożyskach. Silniki od wyciągarek off-road nie są drogie.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Nie wydaje mi się aby rozrusznik nadawał się do pracy ciągłej a przy wyciągarce paralotniowej różnie to może być w zależności od użytkowania. Kiedyś zrobiłem sobie suwnicę warsztatową i jako wciągnik zastosowałem właśnie rozrusznik od poloneza w połączeniu z przekładnią o przełożeniu 1:63. Rozrusznik się grzał i grzał i po jakimś czasie się przegrzał(spalił) także nie wydaje mi się aby na dłuższą metę było to dobre rozwiązanie. Tym bardziej, że takowy rozrusznik powinien być łożyskowany.
    Osobiście jednak skupiałbym się ku rozrusznikom 24V gdyż mają moc rzędu 3-6kW z reguły im większy silnik diesla tym większej mocy rozrusznik.
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    A spalinowy nie był by lepszy? Silnik o mocy 6 koni można już kupić za 300 zł nowy. Kwestia zrobienia sprzęgła ciernego do rozłączania co nie jest żadnym problemem.
  • Poziom 29  
    potrzebuję momentami około 10-12KM :) mam użyty spalinowy w pełni zautomatyzowany ale chciałbym spróbować na elektrycznym, rzeczywiście z wyciągarki off-road wyglądają silniki fajnie, tak, wiem - potrzeba ogromnej energii zasilającej ale potrzebuję używać jej "tylko" 2-3min. oczywiście będa potrzebne 2 silniki.
    24V