Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEAT TOLEDO II 2000r. - Brak sygnału włączonych świateł

03 Maj 2018 10:35 654 9
  • Poziom 9  
    Witam

nie mogę się uporać z problemem który mnie męczy od dłuższego czasu. Mianowicie nie działa sygnalizacja włączonych świateł przez co zapomina mi się czasem ich wyłączyć. Myśląc ,że problem tkwi w zamku a konkretniej w mikrostyku (opcja szukaj znalazła prawie tylko to) postanowiłem wymienić cały zamek. Niestety wymiana nic nie pomogła. Gdzie jeszcze może być problem? Dodam, że światło w drzwiach się nie pali (ktoś też pociągnął od tej wtyczki kabel do środka który nie był nawet podłączony).
  • Poziom 10  
    witaj albo sam licznik lub s-kontakt w stacyjce
  • Poziom 9  
    Ale co ma licznik do tego a zwłaszcza lampka w drzwiach (oczywiście żarówka sprawna) ? Buzzer działa, gdyż słychać np.włączony kierunkowskaz.
  • Poziom 14  
    Witam
    Trzeba sprawdzić mikro przelacznik. Przewód zasilajacy i złącze przy panelu drzwi mam to samo w leonie. A jakby byla mozliwosc trzeba v Vgcom sprwdzi stan załączania i wyłączania.
  • Poziom 40  
    Rufiner napisał:
    Ale co ma licznik do tego a zwłaszcza lampka w drzwiach (oczywiście żarówka sprawna) ? Buzzer działa, gdyż słychać np.włączony kierunkowskaz.

Kierunkowskaz to słyszysz przerywacz a buzzer jest w liczniku.Testerem zrób test licznika.
  • Poziom 9  
    mateklos napisał:
    Witam
    Trzeba sprawdzić mikro przelacznik. Przewód zasilajacy i złącze przy panelu drzwi mam to samo w leonie. A jakby byla mozliwosc trzeba v Vgcom sprwdzi stan załączania i wyłączania.

Mikro przełącznik czy jak kto woli mikrostyk jest w zamku który wymieniłem na nowy. Bardziej prawdopodobne wydaje mi się to, że coś może być nie tak z przewodami.

Ireneo napisał:
    Rufiner napisał:

Kierunkowskaz to słyszysz przerywacz a buzzer jest w liczniku.Testerem zrób test licznika.

Jeżeli buzzer odpowiada również za sygnał poziomu płynu spryskiwaczy czy też temperatury cieczy to działa. Mimo wszystko i tak sprawdze bo będę wyciągał licznik, żeby doprowadzić "szybke" do ładu.
  • Poziom 40  
    Rufiner napisał:
    Witam

nie mogę się uporać z problemem który mnie męczy od dłuższego czasu. Mianowicie nie działa sygnalizacja włączonych świateł przez co zapomina mi się czasem ich wyłączyć. Myśląc ,że problem tkwi w zamku a konkretniej w mikrostyku (opcja szukaj znalazła prawie tylko to) postanowiłem wymienić cały zamek. Niestety wymiana nic nie pomogła. Gdzie jeszcze może być problem? Dodam, że światło w drzwiach się nie pali (ktoś też pociągnął od tej wtyczki kabel do środka który nie był nawet podłączony).

Zamek ze szrotu?Daj po zdjęciu tapicerki masę i zobacz reakcję...
  • Poziom 14  
    Witam
    Można podejrzeć Vagiem ponieważ niektóre funkcja można wałczyć i włączać.
  • Poziom 9  
    Nie sądze ,żeby w vagu można było to wyłączyć.

Zamek nowy z BLIC.

Światełko w drzwiach się nie zapala a ktoś jakiś lewy przewód pociągnąl do środka tylko nie wiem w którym miejscu był podłączony bo był urwany.
  • Poziom 8  
    Witam, rozwiązał pan problem, bo temat nie zamknięty.