Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Panele podłogowe dla fachowców......

Xerxex 03 May 2018 10:40 957 16
 • #1
  Xerxex
  Level 16  
  Dzień dobry, chciałbym ułożyć w pokoju blokowym panel podłogowy. Stare mają wymiar około 6 mm a chciałbym wzór panela, który ma 10 mm. Czy można delikatnie podciąć drzwi wejściowe do pokoju, tak żeby zamykały się bez problemu ? Natomiast listwa progowa w tym przypadku musi być zakupiona z delikatnym ukosem ?
  Panele podłogowe dla fachowców......
  Jeżeli będzie ktoś zainteresowany podpowiedzią to chętnie zamieszczę zdjęcia pod innym kątem itp .
 • #2
  DiZMar
  Level 43  
  Drzwi zdejmij i zobacz lub pokaż fachowcowi czy jest możliwość obcięcia tych ok. 4-5mm. Z listwą nie powinno być problemu na skosie tylko warto wybrać szerszą aby ten skos był niewielki. Czasami bywają listwy z uskokiem ale to ciężko trafić pasującą. Tak wyszło u mnie a różnica w progu wyniosła ponad 10mm. Zastosowałem szeroką listwę 6cm i wygląda elegancko.
 • #3
  Xerxex
  Level 16  
  Okey jasne więc będę szukał szerszej listwy, ? propos drzwi, to były one już wcześniej podcinane przez wcześniejszego właściciela. Widać na dole delikatne szarpnięcia. Więc to nie jest jakaś wielka chałtura jak je się delikatnie podetnie. Hmm tylko panel 6 mm a 10 to jest nie za duża różnica co do listwy ? Nie będzie za mocno widać skosu ?
 • #4
  DiZMar
  Level 43  
  DiZMar wrote:
  ...Tak wyszło u mnie a różnica w progu wyniosła ponad 10mm. Zastosowałem szeroką listwę 6cm i wygląda elegancko.

  Przy 4 mm i zwykłej listwie 60mm to wątpię aby ktoś kto nie wie zauważył ten uskok. Aby obciąć 4 mm trzeba dobrej stacjonarnej maszyny. Wyrzynarką ręczną tego nie zrobisz ale to chyba nie problem.
 • #6
  DiZMar
  Level 43  
  Xerxex wrote:
  ... Wyrzynarka może nierówno uciąć ?

  Dokładnie tak. Aby mieć zrobione ładnie to wyrzynarka raczej odpada zwłaszcza, przy tak niewielkim obcięciu. Będzie wypadać ze śnitu. Gdyby to było kilka cm i używając dobrej wyrzynarki przez doświadczonego fachowca to może by to wyszło w miarę idealnie. Przy kilku mm nie radzę ryzykować z wyrzynarką i drzwiach pokojowych a nie w garażu.
 • #7
  olador
  Level 35  
  Można uciąć wyrzynarką ale-u dołu drzwi zamocować ściskami stolarskimi listwy
  prowadzące. Tniemy wtedy przy listwie .
 • #8
  DiZMar
  Level 43  
  olador wrote:
  Można uciąć wyrzynarką ale-u dołu drzwi zamocować ściskami stolarskimi listwy
  prowadzące. Tniemy wtedy przy listwie .

  Na 4 mm raczej listwy prowadzącej nie zamontujesz, czyli piłka będzie miała skłonność do wyjścia na zewnątrz. Wyrzynarki tak mają. Najlepiej na profesjonalnej krajzedze z ostrą dobrze rozprowadzoną piłą na wysokich obrotach. Można spróbować ręczną dobrą piłą obrotową.
 • #11
  DiZMar
  Level 43  
  Rezystor240 wrote:
  @Xerxex

  Może masz trochę zapasu i da się podmieść drzwi na zawiasach?

  Na zawiasach to zapewne mały problem. Wystarczyłyby podkładki na bolce. Problemem jest ewentualny brak 4 mm luzu w górnym felcu. No chyba, że aż tyle go jest.
  Xerxex wrote:
  W jaki sposób podniosę drzwi na zawiasach ? Zda to rezultat ? Podkładanie papieru pod zawiasy chyba średnio to będzie wyglądało.

  Podkładki nie papierowe tylko metalowe.
 • #13
  DiZMar
  Level 43  
  Do obecnych paneli (z zamkami) nie potrzeba fachowca tym bardziej, że podłoga już wypoziomowana. Potrzebna jedynie pomoc drugiej osoby jeżeli długość układana jest więcej niż 2-3 panele. Z narzędzi potrzebna miarka i wyrzynarka.
 • #15
  olador
  Level 35  
  W dolnej części drzwi wstawiony jest element o szer ok.60mm.
  My obcinamy tylko kilka mm...więc nie powinno się tam nic rozwarstwiać.
  Fakt można to pociągnąć klejem np ''wikol''
 • #16
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Drzwi potraktuj elektrycznym strugiem, będzie OK. Dwa przejścia lub 3 skrawając po 2 mm i tyle. A jeżeli chcesz te panele ułożyć to pisz na PW. Mogę to wszystko załatwić w jedno popołudnie łącznie z listwowaniem.