Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chevrolet Aveo 2009 Sterownik Zamka Centralnego

03 Maj 2018 11:42 2061 15
  • Poziom 3  
    Witam, w moim aucie Chevrolet Aveo 2009 hatchback jest zamontowany zamek centralny, niestety nie mam do niego pilota. Zakupiłem sterownik zamka centralnego z pilotami i znalazłem filmik ,gdzie pewien Pan podłącza takiego samego w takim samym aucie. Filmik jest po rosyjsku i mało z niego rozumiem. Bardzo Proszę Państwa o wytłumaczenie mi co jest na filmiku robione od 12:03 do 15:30 . Wiem ,że powinienem iść do elektryka, lecz w obecnej chwili nie mam takiej możliwości. Dziękuje za poświęcony mi czas.

https://filmy.elektroda.pl/7_1525341169.mp4
  • Poziom 34  
    Nie ma linka do filmiku.
  • Poziom 3  
    coperfild napisał:
    Nie ma linka do filmiku.
    dodane
  • Poziom 34  
    Zakłada dodatkowy siłownik w drzwiach kierowcy który za steruje tym fabrycznym, w przelotce do drzwi musisz zrobić 2 otwory na przewody do siłownika, na końcu podłącz wyjście na kierunki pod przycisk od awaryjnych.
  • Poziom 3  
    ok, a ten siłownik dodatkowy jest potrzebny ? Czy da się podłączyć od razu do fabrycznego siłownika ? Widziałem gdzie podpiął masę, ale co on zrobił z plusem ?
  • Moderator Samochody
    Nie ma fabrycznego siłownika w drzwiach kierowcy, chyba że sobie od anglika zamontujesz.
  • Poziom 3  
    Już się pogubiłem. Widziałem filmik gdzie polak w peugeocie 406 montował system sterowania zamkiem centralnym. W tym aucie miał już zamontowany zamek centralny i nie używał żadnych dodatkowych siłowników. Po prostu podpiął te kabelki do jakichś innych i działało mu to normalnie.
  • Moderator Samochody
    Ale to nie jest 406 tylko Lanos.
  • Poziom 3  
    W komentarzach pod tym filmem poczytałem (z translatorem), że użył on tego siłownika bo miał zamek centralny tylko w drzwiach pasażera i drzwi kierowcy mógł tylko otworzyć za pomocą kluczyka . A jeżeli u mnie pilotem dało się otworzyć całe auto to też muszę dołożyć ten siłownik ? Bo w najbliższym czasie nie będę mogł takiego zakupić temu sprawia mi to problem :/
  • Poziom 36  
    ZielonaWielkaStopa napisał:
    A jeżeli u mnie pilotem dało się otworzyć całe auto to też muszę dołożyć ten siłownik ?

To powinieneś go mieć już w drzwiach lub zamku.
    A dlaczego nie możesz sprawdzić co masz w drzwiach ?
    Teraz centralny działa z kluczyka :?: , pilota nie masz, więc z pilota nie działa.
    Znalazłeś centralkę zamków ? Oryginalna, czy dokładana ? Dołożoną mógłbyś wypiąć i w jej miejsce podłączyć tą kupioną.
    Lanos jak lanos, ten niby nie miał siłownika, ale jak ta aukcja jest prawidłowo opisana, to przy tym a'la walcu widać wtyczkę.
    http://allegro.pl/zamek-przod-przedni-lewy-chevrolet-aveo-02-11-i7276607676.html
    To siłownik. Jak ma to to styki w środku, to siłownik zintegrowany jest w środku zamka. Przynajmniej u mnie, bo kolor kabelków się nie zgadza.
    Tylko po co sterowanie centralnym z tylnych drzwi ?
    http://allegro.pl/zamek-tyl-lewy-chevrolet-aveo-02-11-i6999273491.html
    http://allegro.pl/zamek-drzwi-lewy-tyl-chevrolet-aveo-08r-i5380363039.html#thumb/2
    Tu by było zgodnie ze schematem, na którym w różnych wersjach i latach widać od 4 do 5 siłowników.
    W nubirze jedni mieli siłownik w lewych drzwiach, inni nie. Opcja wyposażenia.
  • Poziom 3  
    g107r napisał:
    Teraz centralny działa z kluczyka :?:
    Tak , muszę otwierać auto z kluczyka. I jak otwieram drzwi kierowcy to wszystkie się otwierają jak i zamykają. Tak wyglądają moje drzwi. Te 3 kabelki idą w stronę zamka.
    Chevrolet Aveo 2009 Sterownik Zamka Centralnego Chevrolet Aveo 2009 Sterownik Zamka Centralnego Chevrolet Aveo 2009 Sterownik Zamka Centralnego Chevrolet Aveo 2009 Sterownik Zamka Centralnego
  • Poziom 43  
    A jeżeli u mnie pilotem dało się otworzyć całe auto

Skąd taka informacja?

Tak wyglądają moje drzwi. Te 3 kabelki idą w stronę zamka.

Nie masz w drzwiach kierowcy siłownika i nigdy nie było z tym autem pilota-koniec/kropka
  • Poziom 3  
    milejow napisał:
    Nie masz w drzwiach kierowcy siłownika i nigdy nie było z tym autem pilota-koniec/kropka

Ok, zamówiłem ten siłownik, powinien przyjść za tydzień. Auto kupiłem z zapasowym kluczykiem , a sprawdziłem w internecie ,że do tego modelu w głównym kluczyku były przyciski do zamykania i odblokowywania. I myślałem także, że jeżeli jest zamek centralny to powinien kiedys być pilot.
  • Moderator Akustyka
    , a sprawdziłem w internecie ,że do tego modelu w głównym kluczyku były przyciski do zamykania i odblokowywania.
    A jaką masz wersję wyposażenia? Tylko wersje LS i LT miały pilota.
  • Poziom 43  
    telecaster1951 napisał:
    A jaką masz wersję wyposażenia?

A jaka to różnica, ma trzy kable lecące do zamka to skąd tam siłownik? Jak siedzi siłownik to kabli jest 5.
  • Moderator Akustyka
    milejow napisał:

A jaka to różnica, ma trzy kable lecące do zamka to skąd tam siłownik? Jak siedzi siłownik to kabli jest 5.
    Wiem. To było pytanie retoryczne.