Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chevrolet Aveo 2009 Sterownik Zamka Centralnego

ZielonaWielkaStopa 03 May 2018 11:42 6123 15
    ZielonaWielkaStopa
    Level 5  
    Witam, w moim aucie Chevrolet Aveo 2009 hatchback jest zamontowany zamek centralny, niestety nie mam do niego pilota. Zakupiłem sterownik zamka centralnego z pilotami i znalazłem filmik ,gdzie pewien Pan podłącza takiego samego w takim samym aucie. Filmik jest po rosyjsku i mało z niego rozumiem. Bardzo Proszę Państwa o wytłumaczenie mi co jest na filmiku robione od 12:03 do 15:30 . Wiem ,że powinienem iść do elektryka, lecz w obecnej chwili nie mam takiej możliwości. Dziękuje za poświęcony mi czas.

https://filmy.elektroda.pl/7_1525341169.mp4
    coperfild
    Level 35  
    Nie ma linka do filmiku.
    ZielonaWielkaStopa
    Level 5  
    coperfild wrote:
    Nie ma linka do filmiku.
    dodane
    coperfild
    Level 35  
    Zakłada dodatkowy siłownik w drzwiach kierowcy który za steruje tym fabrycznym, w przelotce do drzwi musisz zrobić 2 otwory na przewody do siłownika, na końcu podłącz wyjście na kierunki pod przycisk od awaryjnych.
    ZielonaWielkaStopa
    Level 5  
    ok, a ten siłownik dodatkowy jest potrzebny ? Czy da się podłączyć od razu do fabrycznego siłownika ? Widziałem gdzie podpiął masę, ale co on zrobił z plusem ?
    ociz
    Moderator of Cars
    Nie ma fabrycznego siłownika w drzwiach kierowcy, chyba że sobie od anglika zamontujesz.
    ZielonaWielkaStopa
    Level 5  
    Już się pogubiłem. Widziałem filmik gdzie polak w peugeocie 406 montował system sterowania zamkiem centralnym. W tym aucie miał już zamontowany zamek centralny i nie używał żadnych dodatkowych siłowników. Po prostu podpiął te kabelki do jakichś innych i działało mu to normalnie.
    ociz
    Moderator of Cars
    Ale to nie jest 406 tylko Lanos.
    ZielonaWielkaStopa
    Level 5  
    W komentarzach pod tym filmem poczytałem (z translatorem), że użył on tego siłownika bo miał zamek centralny tylko w drzwiach pasażera i drzwi kierowcy mógł tylko otworzyć za pomocą kluczyka . A jeżeli u mnie pilotem dało się otworzyć całe auto to też muszę dołożyć ten siłownik ? Bo w najbliższym czasie nie będę mogł takiego zakupić temu sprawia mi to problem :/
    g107r
    Level 40  
    ZielonaWielkaStopa wrote:
    A jeżeli u mnie pilotem dało się otworzyć całe auto to też muszę dołożyć ten siłownik ?

To powinieneś go mieć już w drzwiach lub zamku.
    A dlaczego nie możesz sprawdzić co masz w drzwiach ?
    Teraz centralny działa z kluczyka :?: , pilota nie masz, więc z pilota nie działa.
    Znalazłeś centralkę zamków ? Oryginalna, czy dokładana ? Dołożoną mógłbyś wypiąć i w jej miejsce podłączyć tą kupioną.
    Lanos jak lanos, ten niby nie miał siłownika, ale jak ta aukcja jest prawidłowo opisana, to przy tym a'la walcu widać wtyczkę.
    http://allegro.pl/zamek-przod-przedni-lewy-chevrolet-aveo-02-11-i7276607676.html
    To siłownik. Jak ma to to styki w środku, to siłownik zintegrowany jest w środku zamka. Przynajmniej u mnie, bo kolor kabelków się nie zgadza.
    Tylko po co sterowanie centralnym z tylnych drzwi ?
    http://allegro.pl/zamek-tyl-lewy-chevrolet-aveo-02-11-i6999273491.html
    http://allegro.pl/zamek-drzwi-lewy-tyl-chevrolet-aveo-08r-i5380363039.html#thumb/2
    Tu by było zgodnie ze schematem, na którym w różnych wersjach i latach widać od 4 do 5 siłowników.
    W nubirze jedni mieli siłownik w lewych drzwiach, inni nie. Opcja wyposażenia.
    ZielonaWielkaStopa
    Level 5  
    g107r wrote:
    Teraz centralny działa z kluczyka :?:
    Tak , muszę otwierać auto z kluczyka. I jak otwieram drzwi kierowcy to wszystkie się otwierają jak i zamykają. Tak wyglądają moje drzwi. Te 3 kabelki idą w stronę zamka.
    Chevrolet Aveo 2009 Sterownik Zamka Centralnego Chevrolet Aveo 2009 Sterownik Zamka Centralnego Chevrolet Aveo 2009 Sterownik Zamka Centralnego Chevrolet Aveo 2009 Sterownik Zamka Centralnego
    milejow
    Level 43  
    A jeżeli u mnie pilotem dało się otworzyć całe auto

Skąd taka informacja?

Tak wyglądają moje drzwi. Te 3 kabelki idą w stronę zamka.

Nie masz w drzwiach kierowcy siłownika i nigdy nie było z tym autem pilota-koniec/kropka
    ZielonaWielkaStopa
    Level 5  
    milejow wrote:
    Nie masz w drzwiach kierowcy siłownika i nigdy nie było z tym autem pilota-koniec/kropka

Ok, zamówiłem ten siłownik, powinien przyjść za tydzień. Auto kupiłem z zapasowym kluczykiem , a sprawdziłem w internecie ,że do tego modelu w głównym kluczyku były przyciski do zamykania i odblokowywania. I myślałem także, że jeżeli jest zamek centralny to powinien kiedys być pilot.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    , a sprawdziłem w internecie ,że do tego modelu w głównym kluczyku były przyciski do zamykania i odblokowywania.
    A jaką masz wersję wyposażenia? Tylko wersje LS i LT miały pilota.
    milejow
    Level 43  
    telecaster1951 wrote:
    A jaką masz wersję wyposażenia?

A jaka to różnica, ma trzy kable lecące do zamka to skąd tam siłownik? Jak siedzi siłownik to kabli jest 5.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    milejow wrote:

A jaka to różnica, ma trzy kable lecące do zamka to skąd tam siłownik? Jak siedzi siłownik to kabli jest 5.
    Wiem. To było pytanie retoryczne.