Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Brother DCP-7030 plamy wydruku - plamy z prawej strony wydruku

improfilo 03 May 2018 15:46 2616 6
    improfilo
    Level 10  
    Witam
    pomimo czyszczenia bebna, drutu koronowego wciaz pojawia sie takie plamy (kreski z prawej strony) regularne jak na zalaczonym zdjeciu. Po czyszczeniu w/w elementow plamy nieco wyblakly ale na kazdym wydruku nadal sie pojawiaja. Nie wiem czy mozna jeszcze cos wyczyscic w tym zespole czy wymieniac caly zespol bebna czy tylko walek?
    Beben jeszczce ma 72% do zuzycia na informacji z ekranu. Plamy pojawiaja sie bez wzgledu na rodzaj tonera bo probowalem kilku.
    dzieki za info
    pozdrawiam
  • Helpful post
    ERESJOT
    Level 22  
    To nie jest wina bębna. Jest uszkodzony wałek magnetyczny w zespole wywoływaczki. Można spróbować go delikatnie wyczyścić w miejscu gdzie pojawia się ten sznit. Jeśli nie pomoże to nowy toner rozwiąże sprawę.
    improfilo
    Level 10  
    ERESJOT wrote:
    To nie jest wina bębna. Jest uszkodzony wałek magnetyczny w zespole wywoływaczki. Można spróbować go delikatnie wyczyścić w miejscu gdzie pojawia się ten sznit. Jeśli nie pomoże to nowy toner rozwiąże sprawę.

dzieki za info a moglbys mi opisac miejsce jego polozenia w drukarce?

Dodano po 45 [minuty]:

a juz kumam to walek w tonerze ...to trzeba porozkrecac toner i dostac sie do niego ? czy wystarczy wyczyscic ta strone widoczna?
  • Helpful post
    ERESJOT
    Level 22  
    Nie trzeba rozkręcać. Wystarczy obracać zębatką po lewej sytonie w dół i znaleźć miejsce gzdie jest widoczny sznit na wału(będzie ciemniejszego koloru) i delikatnie go wyczyścić. Potem obrócić wałkiem kilka obrotów i sprawdzić czy zniknął. Ewentualnie powtórzyć czynność.
    improfilo
    Level 10  
    hm ta biala zebatka po lewej to ani drgnie...wiec chyba rozkrece to jednak; czy ten walek zatrzymuje sie zawsze w tej samej pozycji? po wydruku?
  • Helpful post
    ERESJOT
    Level 22  
    Nie ma znaczenia jak się zatrzyma wałek. Kreci się bez konkretnego pozycjonowania.

Dodano po 7 [minuty]:

Trzeba pokęcić w lewo jak pokazuje biała strzałka zębatką zaznaczoną czerwoną strzałką, nie ta zaznzczoną niebieską strzałką.

Dodano po 1 [minuty]:

Rysunek poglądowyBrother DCP-7030 plamy wydruku - plamy z prawej strony wydruku
    improfilo
    Level 10  
    rozkręciłem toner i wymieniłem wałek magnetyczny ktory miał głębsza skazę i był do wyrzucenia...