Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avnet i NXP zapraszają na darmowe szkolenie z i.MX RT i MCUXpresso

ghost666 03 Maj 2018 17:48 1782 15
 • Avnet i NXP zapraszają na darmowe szkolenie z i.MX RT i MCUXpresso
  Avnet Silica i firma NXP zapraszają na jednodniowe warsztaty poświęcone zaznajomieniu się z i.MX RT oraz pakietem MCUXpresso. Na spotkaniu prezentowane będą najnowsze układy NXP z rodziny i.MX - mikrokontrolery z rdzeniem ARM Cortex-M7. Są to bardzo wydajne procesory, charakteryzujące się 3020 punktami CoreMark; osiągają one 1284 DMIPSa i latencję na poziomie 20 ns przy przebiegach o częstotliwości 600 MHz.

  Prezentowane będą układy z serii Crossover. Są to mikrokontrolery wykorzystujące dobrze znaną z innych układów NXP architekturę, jednak oferujące dużo wyższy poziom integracji. Wyposażone one są w szeroki zakres szybkich peryferiów i liczne akceleratory sprzętowe, np. do algorytmów bezpieczeństwa. Układy te mogą pracować w systemach czasu rzeczywistego i charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej.

  Układy Crossover mają zdefiniować nowy standard w przemyśle. Ich wprowadzenie ma umożliwić deweloperom korzystającym z układów NXP wprowadzenie dużo mocniejszego układu do kolejnych urządzeń, bez konieczności zmieniania narzędzie programistycznych etc. Sprawia to, że produkowanie nowoczesnych urządzeń ma być szybkie, a co za tym idzie - tanie, gdyż proces opracowywania oprogramowania będzie szybszy.

  Spotkania odbędą się w różnych lokalizacjach Europy Centralnej i Wschodniej. Spośród wszystkich spotkań trzy odbyć mają się w Polsce:

  10 maja 2018 - Warszawa
  05 czerwca 2018 - Gdańsk
  07 czerwca 2018 - Kraków

  Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli skorzystać z modułów ewaluacyjnych dla i.MX RT1050. W ten sposób możliwe będzie przetestowanie nowych funkcjonalności tego mikrokontrolera praz poznanie nowego narzędzia dla developerów - MCUXpresso.

  Plan spotkania:

  08:30 Powitanie i rejestracja
  09:00 Strategia NXP w zakresie mikrokontrolerów
  09:30 Podstawowe informacje o układach i.MX RT (schemat blokowy, peryferia, zabezpieczenia)
  10:30 Jak rozpocząć przygodę z SDK MCUXpresso dla układów i.MXRT105X (konieczne jest wcześniejsze zainstalowanie SDK)
  10:45 Przerwa
  11:00 Warsztaty część 1 - Hello World z plusem
  Uruchamianie aplikacji z pamięci na różnych układach.
  Demonstracja konfiguratora pinów dla i.MX RT 1050.
  12:30 Omówienie nowego rdzenia
  13:00 Lunch
  14:00 Warsztaty część 2 - grafika i testowanie PXP
  Demonstracja (na przykładach) jak umieścić grafikę w pamięci SDRAM układu i wykorzystać PXP do jej obracania, skalowania i innej obróbki.
  15:00 Przerwa
  15:15 Warsztaty część 3 - LwIP – demonstracja aplikacji HTTPServer
  Demonstracja serwera HTTP wykorzystująca stos IwIP TCP/IP na gołym SDK
  16:30 Zakończenie.

  Osoby, które chcą wziąć udział w warsztatach, które odbywają się w Polsce powinny skontaktować się z krajowym przedstawicielem organizatorów (Dariusz Tekla +48 782 779 778) na co najmniej dwa tygodnie przed samym wydarzeniem.

  Przed przyjściem na warsztaty trzeba zainstalować środowisko programistyczne na komputerze przenośnym, który zabierzemy na warsztaty. Wymagania nie są duże - musi to być standardowy x86 z co najmniej 4 GB RAMu i 1,5 GB wolnej przestrzeni na dysku. IDE pracować może pod Windowsem 7, 8.1 i 10 zarówno w wersjach 32-, jak i 64-bitowych.

  Środowisko MCUXpresse, podobnie jak narzędzia konfiguracyjne do niego, pobrać można ze stron NXP:
  www.nxp.com/mcuxpresso/ide
  www.nxp.com/mcuxpresso/config

  Źródło: https://www.avnet.com/wps/portal/silica/resources/events/training-and-events/event/nxp-mcuxpresso-workshop-eastern-europe/
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9884 postów o ocenie 8105, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • PCBwayPCBway
 • #3
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • PCBwayPCBway
 • #4
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #5
  TechEkspert
  Redaktor
  Czyli dobrze, że firma prowadzi bezpłatne szkolenia i udostępnia swój produkt do testów, ale jest jeszcze dużo do poprawienia,
  istotne czy w kolejnych iteracjach zgłoszone niedociągnięcia zostaną poprawione.

  Czy po szkoleniu została udostępniona ankieta badająca zadowolenie ze szkolenia?
  W takiej ankiecie można się "wyżyć", a organizator może poprawić warunki kolejnej edycji.
  Może warto podesłać organizatorowi link to tego tematu?

  Integracja uczestników to ważny element, ale nic na siłę i w obecnych czasach RODO lepiej dać czas uczestnikom na wspólną dyskusję oraz wymianę kontaktów np. po lunchu połączone ze swobodnym przemieszaniem się po ośrodku i dyskusją z organizatorami. Wtedy zadowolony będzie każdy kto ma ochotę na wymianę kontaktów i podpytanie co się dzieje w branży.

  Na szkoleniach trafiam zwykle na specjalistów, nawet gdy produkt jest nowy oni już poznali go dość dobrze, gdy mam pytanie na które ciężko odpowiedzieć jest ono zapisywane i zwykle otrzymuję odpowiedź później. Ciekawym elementem są "konkursy" na jak najszybsze uzyskanie określonej funkcjonalności, lub pytania, ew. najbardziej optymalne zaimplementowanie kodu, gdzie symboliczną nagrodą są zestawy ewaluacyjne producenta. Widzę, że tutaj zabrakło takich elementów ożywiających szkolenie.
 • #6
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #7
  TechEkspert
  Redaktor
  @z3planety to tylko obserwacja z praktyki,
  ciężko było konkurować z zespołami, które akurat na bieżąco zajmowały się tematyką ze szkolenia,
  ale ożywiało to dyskusję i przebieg szkolenia,
  nikt nie oponował przed odebraniem zestawów ewaluacyjnych i programatorów.

  Nigdy nie było też przymusu udziału w takiej zabawie, podobnie jak nie ma przymusu odpowiadania na pytania zadawane przez prowadzącego na konferencjach, które premiowane są firmowymi gadżetami.

  Co do sprzętu szkoleniowego, jest to częstą praktyką że po zakończonym szkoleniu wraca do szkoleniowca, jest sprawdzany i udostępniany na kolejne szkolenie. Uczestnicy nie przychodzą na szkolenie aby obłowić się EVK tylko aby zdobyć wiedzę. Trudno też oczekiwać, że np. po zakończonym szkoleniu w National Instruments uczestnicy wyjdą z platformą PXI wyposażoną po brzegi w karty...
 • #8
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #9
  TechEkspert
  Redaktor
  @z3planety mam wrażenie, że masz jakieś negatywne podejście i nie zamierzam uczestniczyć w takiej moim zdaniem bezowocnej dyskusji.
  Szkolenia i konferencje są różne co wynika z różnego budżetu, założeń i doświadczenia organizatora,
  ważne aby uczestnicy potrafili uczestnictwo zamienić w coś wartościowego. Uczestnicy też bywają różni, także rezultat jest wypadkową wielu zmiennych.

  Jestem ciekawy czy jest szansa na interakcję w tym temacie z organizatorami szkolenia NXP,
  może jest szansa na odniesienie się do wspomnianych problemów lub przekazanie informacji o planach zmian w kolejnych edycjach.
 • #10
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #11
  TechEkspert
  Redaktor
  Być może przy ograniczonych zasobach jest potrzebna selekcja ważniejszych i mniej ważnych klientów, natomiast przy dostępności zasobów w szkoleniu może wziąć udział każdy zainteresowany.

  Także na uczestnika należy patrzeć jak na potencjalnego klienta teraz lub w pszyszłości, który ma okazję zapoznać się z produktem znacznie lepiej niż z ulotki gdyż dotknie rozwiązania w praktyce i zostanie wymieniony kontakt między firmami.

  Aby szkolenia przebiegły sprawnie potrzebna jest dobra logistyka, przygotowane stanowiska, często laptopy z gotowym środowiskiem, podobnie wszelakie peryferia i zestawy EVK w ilości uwzględniającej zapas. To wszystko trzeba spakować, przewieźć, przygotować przed szkoleniem na kolejnych lokalizacjach.

  EVK są różne, różne są potrzeby firm, producent nie zarabia na EVK, może je rozdawać lub sprzedawać po kosztach, gdy firma poważnie myśli o zastosowaniu rozwiązania to kwestia sposobu nabycia EVK jest mniej istotna.

  Dlatego uważam, że podczas szkolenia kwestia zabrania ze sobą EVK nie ma większego znaczenia, może to być to miły akcent ale najważniejsze jest pozyskanie kontaktu i dalsze działania praktyczne.

  Brak reakcji firmy to zła sytuacja, zniechęca szczególnie, że minął już okres zamieszania związanego z prowadzeniem cyklu szkoleń.

  Problemem mogą być wspomniane patologiczne sytuacje "handlarzy płytek" ale mam nadzieję jest to zjawisko marginalne.

  Marek_Skalski napisał:
  TechEkspert napisał:
  nikt nie oponował przed odebraniem zestawów ewaluacyjnych i programatorów.
  Ja oponowałem. Zapytałem też, czy mogę dostać zestaw w zamian za poprawienie programu do zadania z grafiką i przepisanie go pod gcc i MCUEpxresso? Do dziś żadnej reakcji.

  Tutaj chyba źle się zrozumieliśmy, chodziło mi o odebranie w sensie otrzymanie czegoś przez uczestnika od organizatora, w zamian za tzw. "aktywność" na szkoleniu lub udział w konkursach / odpowiedziach na pytania.
 • #12
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #13
  TechEkspert
  Redaktor
  Szkolenia były i będą różne pod względem jakości, natomiast bez uczestniczenia w dostępnych szkoleniach nie przekonamy się w praktyce co oferuje rynek. Przekonanie się, że produkt jest problematyczny na obecnym etapie, też jest cenną informacją (gdyż na prezentacji wszystko działa).

  Firmy organizują szkolenia, konferencje i udostępniają sprzęt demo. Informacje od klientów pozwalają na ulepszanie produktu, więc czasami warto dać szansę i obserwować zmiany.

  Jeszcze za czasów Freescale w Czechach na szkoleniach również zwracało się sprzęt z puli szkoleniowej, a nowe EVK przychodziły po szkoleniu do zainteresowanych firm pocztą.

  Bywa różnie, ale najbardziej interesuje mnie reakcja firmy na zgłoszone zastrzeżenia do szkolenia.
 • #14
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #15
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #16
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto