Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZyXEL NSA 210 - brak połączenia sieciowego

02 Maj 2018 22:08 432 7
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam podobny problem.
    W moim przypadku cały czas mruga tylko dioda sys. Urządzenie nie przydziela sobie adresu, mam włączony serwer DHCP na routerze.
    Czasami po jakimś czasie dioda SYS się zaświeci a później dioda dysku i urządzenie działa poprawnie przez jakiś czas. Jednak po jakimś czasie wszystko wraca do poprzedniego stanu czyli mruga dioda SYS i nie ma urządzenia w sieci.
    Wygląda to tak jakby system się nie ładował.
    Nic nie robiłem z urządzeniem problem sam się pojawił.
  • Poziom 43  
    @lukaszkot89
    Zresetuj serwer i skonfiguruj go od nowa.

Jak i do czego jest serwer podłączony, jak go konfigurowałeś?
  • Poziom 10  
    NSA podłączony jest do routera z serwerem DHCP ale adres jest przypisany na stałe do NSA.
    Zrobiłem reset tak jak poleciłeś. (przytrzymałem reset 8 sekund po drugim piknięciu) jednak żadne ustawienia się nie skasowały.
    Zauważyłem pewną zależność. Mianowicie dysk nie wstaje po przejściu w stan uśpienia. Do tej pory (użytkuje go już 2 lata) wszystko działało poprawnie.
    Przy wyłączonym usypianiu dysku urządzenie poprawnie tzn. pracuje już 24 godziny bez żadnej przerwy.
  • Poziom 43  
    lukaszkot89 napisał:
    Zrobiłem reset tak jak poleciłeś. (przytrzymałem reset 8 sekund po drugim piknięciu) jednak żadne ustawienia się nie skasowały.

http://zyxel.nas-central.org/wiki/Reset_button
    Ciebie interesuje 3 opcja:
    Reset to factory defaults (data on disk(s) remain untouched)
    Press it for about 16 seconds. (8 seconds after the second beep)
  • Poziom 10  
    To chyba czegoś nie rozumiem.
    Wcisnąłem reset trzymałem aż do drugiego piknięcia a potem jeszcze 8 sekund.
  • Poziom 43  
    Wyjmij dysk i zresetuj.
    Być może trzeba będzie skasować partycję systemową na dysku z systemem Zyxela i zainstalować system ponownie.

Podłącz serwer wprost do komputera (omiń router) i zobacz.
  • Poziom 10  
    Jak można zainstalować system ponownie ?
  • Poziom 43  
    Tak samo jak instalowałeś za pierwszym razem.