Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wyświetlacz w audioline (doro atlantel)

dragontiger 21 Aug 2005 00:52 2339 6
    dragontiger
    Level 11  
    wyswietlacz lcd w aparacie podlaczony jest za pomoca foli z paskami
    przewodzacymi, niestety jak sadze czesc z nich stracila kontakt z
    odpowiednimi polami na plytce i aparat wyswietla niekompletne znaki.
    jezeli ktos mial jakies doswiadczenia w tym temacie
    to prosze o porade - pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    embros
    Level 24  
    Witam!
    Albo delikatnie przelutuj taśmę przez chusteczkę higieniczną lub czymś dociśnij tasmę.
    pozdrawiam
    Piotrek
    dragontiger
    Level 11  
    niestety sciezki na tasmie polaczeniowej
    wykonane sa lakierem grafitowym,
    a tasma polaczeniowa do pol stykowych jest
    przyklejona, myslalem o uzyciu gumek przewodzacych,
    ale wtedy potrzeba wyswietlacz jakos docisnac
    do plytki, niestety producent nie przewidzial
    takiego mocowania, bo ramka przytrzymujaca
    wyswietlacz jest na to za slaba i nie widac
    na plytce aby byly jakies wyciecia lub otwory
    do innego mocowania... pzdr
    embros
    Level 24  
    Witam!
    Ja zrobiłem to kiedyś tak jak napisałem wczesniej. Pod wyświetlacz wstawiłem gume z wyświetlacza i docisnąłem. Chodzi do dziś. Wyświetlacz i tak dochodzi do obudowy.
    pozdrawiam
    Piotrek
    yetiwest
    Level 11  
    a ja polecam Glukon - preparat przewodzacy do naprawiania ogrzewanych szyb obwodow drukowanych itp zawiera metaliczne srebro. Tym preparatem naprawilem klawiature mialem sciezki na folii i jedna z nich przetarla sie czy tez pekla nalozylem ten preparat i klawiatura smiga jak nowka :) sam preparak kupywalem w sklepie samochodowym kosztowal okolo 10-12 zl ze 2 lata temu :) powodzenia w naprawie ;)
    DarekK.
    Level 16  
    Witam, temat stary ale podzielę się moim niedawnym doświadczeniem. W kilku Atlantelach dało się docisnąć tasiemkę gęstą gąbką. Lecz ostatni, nie dało się( część wyświetlacza ginęłą) i ostatecznie odkleiłem taśmę od płytki. Miałem nadzieję,że czymś ją przykleję. A tu kicha. Klient przyniósł z częściowym wyświetlaniem a teraz wogóle brak wyświetlania. A termin odbioru za godzinę. Wyrwałem wyświetlacz z radia samochodowego( złomu) i dociąłem odpowiednią grubośc gumki, podłożyłem pod wyświetlacz opasałem drutem 0,5 i wyświetlacz pokazał w teście wszystkie znaki. I .. i wszyscy zadowoleni. Pozdrawiam.
    daro74
    Level 12  
    Witam. Ja usuwam taśme i podkladam gumki przewodzące. Szybkę z przodu trzeba odkleić, oczyścić i przykleić na kropelkę. Różnice wysokości między LCD i szybką trzeba uzupełnić wypełnieniem(ja daje wyklejki z komórek). Płyta ładnie dociska całość i taki LCD już nie wróci na nie działanie.Przy okazji dobrze jest zrobić klawiature(czyszczenie). W ten sposób naprawiłem już kilkadziesiąt Audioline 20,25,30,35.