Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa 1.0 12v 98r - Po umyciu silnika,zaczął pracować na 2 cylindry na nisk

er1990 04 May 2018 05:56 843 8
    er1990
    Level 2  
    Witam wszystkich. Panowie mam problem z niedawno zakupionym autkiem Opel Corsa 1.0 12v 98r po umyciu silnika płynem i splukaniu woda silnik jeszcze okolo 1.5 kolo 2godzin pracowal normalnie,potem w czasie jazdy nagle poczulem ze stracił moc i pracuje na 2 cylindry na wolnych obrotach, niewiem juz co jest,przedmuchalem powietrzem juz wszystkie kostki i reszte,gdzie stala woda i nic.
    Mieliście może kiedyś podobny problem?
    Aha i jeszcze jedno,niechodzi na środkowy cylinder napewno, po odlaczeniu kostki idacej do środkowego wtrysku pracuje tak samo,zero reakcji, juz wyczyścilem i suszylem wszystko nawet ta listwe z cewkami.
    Troszke dziwi mnie ze nawolnych obrotach chodzi na dwa, a jak powoli dodaję gazu wskaluje na 3 , lecz gdy z wolmych obrotów gwałtownie dam gazu dusi sie i prauje na 2.

Może wy mi troche podpowiecie i pomożecie dojść czego może jeszcze to być przyczyna.

Dziękuję i Pozdrawiam!!!
    kindlar
    Level 41  
    Na cylindrach, na które ne pali są zimne wydechy jest iskra?
    Alfred_92
    Level 33  
    Że tak zapytam, myłeś na zimnym czy na ciepłym silniku??
    er1990
    Level 2  
    Oczywiscie ze na cieplym silniku i na odpalonym. A iskra moim zdaniem jest bo jak powoli dodaje gazu to załapuje na 3 cylindry
    milejow
    Level 43  
    er1990 wrote:
    Oczywiscie ze na cieplym silniku i na odpalonym.

Żartujesz, prawda?
    phoe
    Level 29  
    Mega głupie pytanie, po co myłeś silnik? To pokaz mody czy co?

Myjąc ciepły silnik, robisz jemu "szok termiczny" mogło coś nawet fizycznie w nim strzelić(głowica itp), nie tyle co tylko przewody, cewka itp zalane.

Teraz w pierwszej kolejności należało by wg mnie sprawdzić kompresje na każdym cylindrze, a jak to potwierdzi że coś w silniku "strzeliło", to możesz szukać nowy silnik.
    mblazynski
    Level 17  
    er1990 wrote:
    Oczywiscie ze na cieplym silniku i na odpalonym. A iskra moim zdaniem jest bo jak powoli dodaje gazu to załapuje na 3 cylindry

Kolega żartuje, że mył na odpalonym silniku?
    Może silnik sam przerobił się na system dezaktywacji cylindrów?
    Spróbuj zamienić miejscami wtryski, zobacz czy coś się zmieni.
    M-A-T-E-U-S-Z
    Level 4  
    Sprawdź aparat zapłonowy.

Moderated By ociz:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.