Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania r opticruise 480 z hds

bobasdaf 04 Maj 2018 11:19 327 1
  • #1 04 Maj 2018 11:19
    bobasdaf
    Poziom 1  

Witam mam scanie r opticruise z 2010r z hds(lesny) i czasami rozlancza pompę wyskakuje komunikat "sprzęgło wcisniete"co może być przyczyną -aby załączyć ponownie wystarczy wcisnąć sprzęgło pozdrawiam

0 1
  • #2 20 Maj 2018 20:43
    edelman
    Poziom 2  

Mam ten sam problem z ciągnikiem siodłowym Scania G440 PDE z 2013 roku, przebieg około 550tyś. km, skrzynia biegów GRS895R. Automat nie włącza biegu kiedy najbardziej tego potrzeba, tzn. na światłach, na skrzyżowaniu, przy podjeżdżaniu podczas załadunku. Tak jak napisał kolega, trzeba wcisnąć jeszcze raz sprzęgło, czasami kilkakrotnie, ale wtedy światła się zmienią i dalej stoję. Nawet wagowa na kopalni zauważyła, że ten samochód ma spóźnione reakcje. Nie wiem od czego zacząć? Czy to wina elektroniki - czujnik (potencjometr) przy pedale sprzęgła, oprogramowanie, jakaś przewód nie łączy, czy usterka mechaniczna - uszkodzona pompka sprzęgła przy pedale, zapchany przewód hydrauliczny, uszkodzony wysprzęglik, coś z dopływem powietrza. Co radzicie? Miał ktoś podobny problem? Polecono mi sprawdzić drożność przewodu hydraulicznego, ale po przedmuchaniu i odpowietrzeniu dalej to samo.

0