Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus Eee p 122 b nie działają niektóre klawisze

bpo 04 May 2018 12:10 726 9
    bpo
    Level 4  
    Proszę o pomoc, kilka klawiszy w netbooku Asus Eee p 1225 b nie działa - 2,4,7,9,w,r,t,y,u,0. Naprawa tego netbooka przewyższa jego wartość. Stało się to przez kota, "nasikał" na klawiaturę. Zaraz wyłączyłem go z prądu, wyciągnąłem baterie, czyściłem go z zewnątrz. Nic to jednak nie pomogło. Nie potrafię go rozebrać, nawet nie wiem, czy się da. Wymiana klawiatury, w tym modelu? Co należy zrobić, podpowiedzcie.
    CodeBoy
    Level 28  
    Oczywiście że da się go rozebrać, możliwe że wystarczy umyć klawiaturę a w najgorszym razie kupić nową. Co do rozebrania, to dość proste. Wystarczy wpisać w znanym portalu z filmami model i pokazuje 3 filmiki jak to zrobić :)
    bpo
    Level 4  
    Znalazłem po rosyjsku jak wymienia dysk, wychodzi na to, że cały ten panel przedni należy ściągnąć, niestety na YT nie ma stricte wymiana klawiatury, myślę jednak, że z tym rosyjskim filmikiem sobie poradzimy. W portalu aukcyjnym tego nie ma, przeszukałem też części. Muszę poczekać na kumpla do niedzieli, strasznie trzęsą mi się ręcę, sam tego nie zrobię.
    bpo
    Level 4  
    Jeszcze raz się do Was zwracam z gorącom prośbą. Ten palmrest z klawiaturą zdjąłem, czyściłem, jednak problem nie zniknął. Chciałem kupić "używkę", jednak przegapiłem, już nie ma. Obawiam się tylko, że ta taśma łącząca może być także uszkodzona i zakup innej klawiatury nic nie da. Proszę o poradę, co tu robić? Kup nowy, oddaj do serwisu za takie porady dziękuję
    CodeBoy
    Level 28  
    bpo wrote:
    Jeszcze raz się do Was zwracam z gorącom prośbą. Ten palmrest z klawiaturą zdjąłem, czyściłem, jednak problem nie zniknął. Chciałem kupić "używkę", jednak przegapiłem, już nie ma. Obawiam się tylko, że ta taśma łącząca może być także uszkodzona i zakup innej klawiatury nic nie da. Proszę o poradę, co tu robić? Kup nowy, oddaj do serwisu za takie porady dziękuję

to trzeba szukać klawiatury z taśmą. choć najczęściej taśma jest w komplecie z klawiaturą bo to często ten sam element. Chyba że tutaj jest inaczej, porób zdjęcia tej "uszkodzonej" taśmy i gniazda na płycie głównej. i pokaż.
    bpo
    Level 4  
    Nie mam telefonu z aparatem, dzwoniłem do kumpla, powiedział mi, że może nowy system należałoby wgrać, dziś go nie rozbiorę, mam kłopot. Co radzisz?
    CodeBoy
    Level 28  
    bpo wrote:
    Nie mam telefonu z aparatem, dzwoniłem do kumpla, powiedział mi, że może nowy system należałoby wgrać, dziś go nie rozbiorę, mam kłopot. Co radzisz?

bez zdjęć to ciężko ocenić co tam jest do naprawienia / dokupienia. Co do systemu opercyjnego to był by to pierwszy przypadek ze tylko część klawiszy nie działa. dodatkowo nie trzeba nic na nowo instalować wystarczy uruchomić jakiegoś live linuxa z cd lub z pendrv i sprawdzić. Ale na 99% to nie wina systemu operacyjnego.
    ak6
    Level 31  
    W twoim wypadku, jak z resztą i w znacznej większości, taśma jest integralną częścią klawiatury. Także podczas jej wymiany, będziesz miał nową taśmę.
    Przeinstalowanie systemu nic nie da. Poza tym skorzystaj z porady kolegi @CodeBoy i sprawdź na jakimś live.
    Klawiatury do Twojego komputera dostępne są u Chińczyka na Aliexpress w cenie około 14$
    Problemem jest tylko czas oczekiwania.