Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Doblo 1.9 diesel 105km - Wymiana silnika z bravo do doblo

matric 04 May 2018 12:42 1248 5
    matric
    Level 11  
    Witam.
    Jestem posiadaczem fiata doblo z 2006 roku. Silnik 1910ccm jtd 105km diesel nr silnika 223b1000. Silnik nadaje sie do remontu przejechane ponad 400tys km. Moge kupic od znjpmego fiata bravo z 2000 roku z przebiegiem niecalych 200tys km o mocy 105km jtd. Chcialbym przelozyc silnik lecz nie wiem czy bedzie pasowal z tad moj post czy jest to mozliwe taka podmianka. Czy to sie ze soba wszystko bez problemow da przelozyc bez skomplikowanych przerobek. Moze ktos zna te autka i potrafi stwierdzic ze lapy skrzynia oprzyrzadowanie beda pasowaly. Jak szukalem silnika na allegro to uslyszalem ze wszystkie slupki silnilow sa takie same w silnilach 1,9 . ale i tak mam obawy czy nie narobie sobie kosztow i nic z tego nie wyjdzie.
    Dlatego prosze o pomoc na forum.
    Pozdrawiam
    MikeC
    Level 28  
    Słupki silników takie same resztę powinieneś bez problemu poprzekładać (skrzynia,łapy ,część krućcy wodnych , ew kolektory , itp) ...
    matric
    Level 11  
    Witam
    Słupki okazały się nie do końca takie same, Po bliższym przyjrzeniu się.
    Dlatego teraz szukam silnika z pompą i wtryskami i głowicą.
    Wymieniłem w pierwszej kolejności turbinę ale nie pomogło.

1. Podejrzewam że dymienie na czarno jest sprawą nieźle zużytych wtrysków.
    2. Zastanawiam się czy po wymianie wtrysków samochód będzie brał mniej oleju. Istnieje taka możliwość że tyle oleju nie będzie nikło. Dodam że jeżdze na
    Mobilu 2000 jest to olej półsyntetyczny. Nie prowadzę tego samochodu tylko brat ale twierdzi że ok 4l oleju zje na ok 6000km
    3.Zastanawiam się czy ktoś zna jakieś duże szroty z Fiatami z 2006roku lub handlarzy. Gdzieś nie daleko Krakowa. Najchętniej kupiłbym za 2-3 tys zł rozbite autko z sprawnym silnikiem. Takim które mógłbym odpalić i sprawdzić co i jak.
    4.Ewentualnie orientuje się ktoś w jakich samochodach montowano te silniki 223B1000, słyszałem coś o Fiatach Bravo i Alfach ale nie wiem w jakich rocznikach i modelach alf szukać.
    żałosna udręka
    Level 33  
    Wrzuć zdjęcie tego silnika. Mam coś takiego w super stanie, tylko nie wiem którą masz głowicę.
    matric
    Level 11  
    Do 2h bede w domu to jescze dzis wrzuce tylko chyba trzeba sciagnac oslone plastikowe ?
    żałosna udręka
    Level 33  
    Różnica jest w górnej poduszce silnika. Niektóre nie miały.