Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pierwsza spawarka tig do 3 tysięcy

LittlePanda286 04 Maj 2018 14:20 429 6
  • #1 04 Maj 2018 14:20
    LittlePanda286
    Poziom 1  

Witam, chce zakupić spawarke tig, problem w tym ze nie wiem którą wybrac, spwark miala by służyć do prac domowych (najczesciej spawania kątownikow).
    Cena do 3k, jakieś propozycje?

0 6
  • #3 24 Cze 2018 11:05
    Allweld_pl
    Poziom 5  

Do spawania stali wystarczy TIG DC. Z uwagi na budżet, który pozwala na kupienie czegoś bardziej perspektywicznego bardzo dobry będzie zakup TIG-a AC DC umożliwiającego spawanie aluminium i jego stopów. Spawarkę kupujemy średnio raz na 10 lat a aluminium jest coraz powszechniej stosowane. Za 3 tys. kupimy spawarkę już z całym osprzętem: gazem, przyłbicą i reduktorem przykład Sherman 201 P AC DC lub lub 206 P AC DC.
    Model 201 P AC DC - wiele lat a rynku stabilny łuk, mocna i bezawaryjna, szerokie możliwości regulacji parametrów. 206 AC DC to spawarka już ze sterowaniem cyfrowym (dokładniejsze i łatwiejsze ustawienia) lekka mobilna bardzo dobre źródło prądu.

0
  • #4 04 Lip 2018 09:38
    Marek Lisik
    Poziom 5  

Trudno mi uwierzyć, że jakaś spawarka wytrzyma 10 lat bez jej serwisowania.

0
  • #5 04 Lip 2018 09:59
    Allweld_pl
    Poziom 5  

Serwisowanie trzeba brać pod uwagę, szczególnie przy intensywnym wykorzystaniu urządzenia. Wykorzystanie "do prac domowych" tez nie wyklucza takiej potrzeby, niemniej do domu lub warsztatu kupujemy na długie lata!

0
  • #6 04 Lip 2018 15:00
    Marek Lisik
    Poziom 5  

A to z tym się zgodzę, ale bez serwisowania to napewno nić nie wytrzyma 10 lat. Teraz to lodówki nawet produkują tak żeby po 2 latach nową kupić, albo oddać do serwisu, kasa musi się zgadzać.

0
  • #7 08 Paź 2018 12:01
    Maciekzol
    Poziom 3  

Z mojej strony mogę polecić Magnum THF 235P AC/DC, pierwszy raz w życiu po wyjęciu z pudełka zrobiłem takie spawy w alu. Kosztował 3300 cały komplet z butlą, przyłbicę miałem już.

0