Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Exta free i zdalne zarzadzanie

cyk_pct 04 Maj 2018 14:45 465 1
  • #1 04 Maj 2018 14:45
    cyk_pct
    Poziom 9  

Zacznę od tego że już od dawna posiadam "instalację" opartą na tym systemie łącznie z kontrolerem EFC02 podpiętym do mojego routera. Posiadam stałe IP więc teoretycznie wszystko przebiega a właściwie przebiegało poprawnie do momentu wymiany aparatu komórkowego na nowszy model. Po zainstalowaniu aplikacji (korzystam z aplikacji exta free w ver. 2.1, wersja softu kontrolera 2.3.1) loguje się do EFC02 ale tylko jakby w jedną stronę czyli mogę zapalać gasić itd. Nie da się odczytać stanu czujników ani też funkcji czasowych które są zapisane na kontrolerze, a przy próbie synchronizacji aplikacja wyświetla "błąd synchronizacji". Początkowo winiłem router który wymieniłem także w miedzy czasie ale żadne przekierowanie portów czy też DMZ i inne ustawienia nie przyniosły efektów. I tak samo mam na 2 telefonach Samsunga , w których odinstalowałem wszystko co mogło by przeszkadzać w komunikacji. O dziwo kiedy wyciągnąłem z szuflady stare telefony połączyłem się przez internet do EFC02 wszystko działa bezproblemowo. Dla testów zainstalowałem też w laptopie Androida i po instalacji exta free tez łączy się z kontrolerem EFC w "dwie strony" oczywiście przez internet. Czy ktoś rozwiązywał już taki problem ? Chętnie posłucham podpowiedzi gdyż mi się już pomysły skończyły.

0 1
  • #2 06 Maj 2018 19:28
    cyk_pct
    Poziom 9  

Hmmm, tak tylko odgrzewam .

0